Odľahči telo a nakopni spaľovanie za 28 dní v REŠTART VÝZVE

Martin Bača: Strava bude asi najväčší boj

Nikola Danišová

Martin sa kedysi venoval florbalu, no po bolestiach kolena vyskúšal na odporúčanie dobrého kamaráta cyklistiku. Do súťaže sa zapojil najmä preto, že chce prekonať sámého seba. 

Martin Bača: Strava bude asi najväčší boj
14. MÁJ 2015

Asi pred rokom Martin začal aktívne bicyklovať: „Na Vianoce som dostal nový bicykel a od januára tohto roka už aktívne jazdím. Potom bolo zlé počasie, pre ktoré som bicyklovať  nemohol, no už asi dva mesiace intenzívne trénujem a jazdím minimálne raz do týždňa.“

Bicyklovať začal najmä po bolestiach kolena, ktoré pri cyklistike tak netrpia, ako pri iných športoch. Martin sa teší na zmeny, ktoré so sebou súťaž prinesie: „Prihlásil som sa, lebo ma cyklistika naozaj veľmi baví a chcel by som sa stále posúvať a zlepšovať. Takisto by som sa chcel naučiť správnu techniku bicyklovania a zistiť, aké sú moje limity.“

cyklo posilka

Martin do posilňovne nechodí, no cvičí doma. Tak ako pri správnej technike bicyklovania, bude rád, keď sa naučí aj správnym spôsobom cvičiť. „Teším sa aj na to, ak výsledky budú potom vidieť,“ dodáva Martin. Jeho cieľom je najmä zvládnuť vybranú cyklistickú trasu.

Ako sa Martin vyjadril, najťažšie bude preňho stravovanie: „Výživa bude pre mňa asi najťažšia časť. Nemyslím si, že sa stravujem úplne zle, ale som jedák a viem sa dobre najesť.“ Martin sa snaží stravovať čo najlepšie, no vie, že v stravovaní ma medzery. „Prekonať sa v trénovaní nebude také ťažké. Ale so stravou bude boj. Som zvedavý, čo mi prichystá výživový poradca,“ konštatuje na záver. Martin sa veľmi teší, že bol vybraný značkou BUDIŠ do tohto projektu. Teší sa na minerálne vody. Prezradil, že s pitným režimom problém mať určite nebude.

cyklo treneri ii

Martin má k dispozícii tím poradcov:

 

Späť na zoznam Súťaž a trénuj s nami" >>


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Martin Bača: Strava bude asi najväčší boj

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

Blog

Ďalšie články

Tréning

Ďalšie články

Výživa

Ďalšie články

Inšpirácie

Ďalšie články