TU nájdeš vyše 300 tréningov už za 6,50 € mesačne

Blog Martin_1.týždeň_ ZAČÍNAME

Martin

Tak a je to tu. Stal som sa víťazom súťaže „PreBudiš v sebe športovca“. To so sebou prináša aj niekoľko príjemných povinností. 

Blog  Martin_1.týždeň_ ZAČÍNAME
26. MÁJ 2015

Ako prvé som mal na programe stretnutie s obomi trénermi, teda s Andreou, Jakubom a výživovým poradcom Michaelom. S každým som sa zoznámil, povedal som im niečo o sebe, aby vedeli pripraviť jednotlivé tréningové plány, no a samozrejme dôležitý jedálniček. Všetci na mňa pôsobili veľmi priateľsky a verím, že sa nám bude spolu dobre pracovať. A hlavne, že spoločne dosiahneme stanovené výsledky.

Nasledovalo zverejnenie môjho tréningového plánu a jedálnička, po tom som začal s psychickou prípravou na najbližší týždeň. Asi, alebo lepšie povedané určite, najväčšou zmenou pre mňa, ako už bolo avizované, bude stravovanie. Dohodli sme sa s Michaelom, že optimálne by bolo, aby som si jedlo pripravoval sám, a tak po preštudovaní jednotlivých jedál nasledovala návšteva supermarketu. Hor sa na zdravé jedlo. Na moje prekvapenie jednotlivé porcie obsahovali dosť mäsa a málo prílohy. Ešte dám vedieť, ako som sa s tým vyrovnal.

Od pondelka som teda začal s dodržiavaním tréningového plánu, v ktorom bolo hneď prvý deň voľno. Takže pohoda. V utorok som mal na pláne krátky tréning na bicykli: 1,5 h po rovinke v nízkej intenzite. Takéto tréningy by mali postupne viesť k nabratiu základnej vytrvalosti, ktorá bude potrebná do ďalších tréningov, ako mi vysvetlila Andrea. Takže po práci som sa vychystal, naplánoval som si krátku 40 km trasu po rovine, čo som mal v pláne prejsť za uvedenú hodinku a pol. Nepodarilo sa. Išlo sa mi fakt dobre a dal som to za necelú hodinu s priemernou rýchlosťou nad 30 km/h. 

V utorok som stihol hneď ráno aj posilňovňu a to i napriek tomu, že som ju nemal v pláne. Prispôsobil som sa Jakubovi, aby sme sa spolu stretli aspoň raz v tomto týždni. Dali sme si ľahký tréning s nízkymi váhami, aby som sa vedel na druhý deň aj hýbať, za čo som Jakubovi vďačný. Tréning bol zameraný na celé telo. Viac menej mi nerobil problémy, až na jeden cvik. Išlo o mŕtvy ťah s vystretými nohami, ktorý je zameraný na zadnú časť stehien. Musím povedať, že aj po strečingu zadné stehná kvalitne cítim už druhý deň.

V stredu som si spravil voľno a zacvičil som si iba doma. Zopár cvikov, aby som sa trochu rozhýbal.

Vo štvrtok som mal na programe opäť kratší tréning na bicykli. Tento som si však vymenil za dlhší a náročnejší, nakoľko som sa obával, že počas víkendu sa na bicykel nedostanem kvôli nepriaznivému počasiu. Takže som sa vybral počas zamračeného a ufúkaného počasia na Pezinskú Babu. V nízkom tempe som si to z Perneka vyšliapal celkom trikrát. Aj napriek tomu, že už pri prvom zjazde začalo mrholiť. Neodradilo ma to, pretože sa mi opäť šlo na výbornú. Možno až na záver ma začal pobolievať zadok. Nejako si stále neviem zvyknúť na tvrdé sedlo. Asi som príliš fajnový.

Poďme späť k strave. Musím povedať, že jedálniček dodržiavam, jedlo si vždy večer pripravím aj na druhý deň. Všetko mi ako tak chutí... Len mám problém s množstvom. Nevládzem zjesť toľko mäsa za deň, a preto sa mi aj stalo, že som si obed rozdelil na obed a olovrant. Olovrant, ktorý bol v jedálničku som vynechal. Ďalšia vec, čo ma trápi, je pocit ťažkého žalúdka. Predpokladám, že to bude z množstva mäsa. Ale inak je to fain. Chýba mi viac sacharidov, na ktoré som bol zvyknutý, ale pri redukcii tukov sa asi niet čomu čudovať, že sa v mojom jedálničku nachádzajú obmedzene...

Tak to boli moje postrehy z prvého týždňa. Dúfam, že sa aspoň niekomu páčili. Ak hej, na budúci týždeň sa dozviete, ako sa mi bude dariť ďalej.

Blog martin


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Blog Martin_1.týždeň_ ZAČÍNAME

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

Blog

Ďalšie články

Tréning

Ďalšie články

Výživa

Ďalšie články

Inšpirácie

Ďalšie články