Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

Vynechal som len týždeň tréningov a už moje nohy štrajkujú

Martin

Uplynulé dva týždne priniesli so sebou intenzívnejšie tréningy. Ako som sa s nimi popasoval a ako som ich zvládal, dozviete sa práve teraz.

Vynechal som len týždeň tréningov a už moje nohy štrajkujú
7. JUL 2015

Hneď po dovolenke som začal ľahkým rozjazdením. Z chalupy na Cerovej, kde sme boli pozdraviť rodičov, som sa vrátil na bicykli domov do Malaciek. Hneď pri tejto jazde bol cítiť výpadok z tréningového tempa počas dovolenky, ale našťastie to nebolo nič vážne...

V pondelok som si vymenil deň voľna za tréning vo fitku, veď oddychoval som dosť na dovolenke. Dal som si zrejme celkom do tela, lebo svalovicu na určitých partiách som mal ešte asi tri dni.

V utorok ma čakal prvý intervalový tréning na bicykli, ktorý mi pripravila Andrea. Mal som zvládnuť 2 x 1 minútu v tepovej zóne 4, čiže v podprahovej zóne. To sa dalo zvládnuť úplne v pohode a nerobilo mi to žiadne problémy. Tie prišli až pri štvrtkovom tréningu, keď som mal v pláne 2 km na prevode 53x17, kadencia 100 otáčok/minúta, opakovať 3x, interval odpočinku 8 minút. Prvé opakovanie som zvládol celkom dobre, ani sa mi to nezdalo také ťažké. Bol som so sebou celkom spokojný. Pri druhom opakovaní som už cítil zjavnú únavu a musel som sa prekonávať, aby som toto opakovanie dokončil. No a to ma čakalo ešte tretie. Po 8 minútach odpočinku som si teda nastavil prevod 53x17 a skúsil som roztočiť pedále na kadencie 100. Bolo to veľmi náročné a nohy začali silno protestovať. Z predpísaných 2 km som týmto tempom prešiel asi 1 km. Po týchto troch sériách som bol zrelý na „uterák“, a to som mal ešte 30 km pred sebou. Kým som sa dostal domov, poriadne som sa vytrápil. Bol to naozaj ťažký tréning. 

Martin blog

Cez víkend som mal mať potom ešte dva tréningy základnej vytrvalosti, no kvôli počasiu a asi aj kvôli celkovej únave som absolvoval iba jeden. Následne sme s Andreou konzultovali uplynulý týždeň a dohodli sme sa, že trošičku uberieme, aby boli moje tréningy optimálne. Ďalší týždeň teda začal kompenzáciou, aby sme odstránili únavu, no ďalší tréning už bol zasa intervalový. Čakal ma podobný tréning ako týždeň predtým, a teda 2 km, kadencia 100 otáčok/min, opakovať 3x, interval odpočinku 8 minút s tým, že Andrea ubrala na prevode, čiže 53x19. Tento tréning mi sedel omnoho viac. Zvládol som všetky tri opakovania a dal som si aj kvalitne do tela.

Martin blog
Martin blog

Po týchto dvoch tréningoch ma čakal víkend na Myjave, kde som si aj s kamošom priviezol bicykel a využili sme pekné myjavské kopanice na sobotňajší tréning. Pekné síce boli, ale v porovnaní s našimi rovinami na Záhorí, boli kopanice poriadne bolestivé. Hlavne jazda do kopcov so 17 % stúpaním nám dávala poriadne zabrať. Zaujímavé bolo, že sme vôbec nepoznali okruh, ktorý sme si vybrali, a tak nás každý kopec len prekvapil. Zrazu vyrástol pred nami, no a nedalo sa robiť nie iné, ako zamakať, vydať zo seba maximum a prekonať ho. Odmenou za túto drinu boli aspoň zjazdy, ktoré stáli za to.

Martin blog mapa myjava

Čo sa týka fitka, tak stíham, resp. vládzem len jeden tréning do týždňa, čo mi pravdupovediac, aj stačí. Inak Michalova predpísaná strava mi celkom sedí tiež a myslím si, že ju aj v rámci možností dodržiavam tak na 70-80 %.

Zatiaľ toľko k môjmu tréningovému plánu, už na budúci týždeň sa dozviete, ako sa mi darí ďalej...


Martin blog
Martin blog
Martin blog
Martin blog
5 fotografií >>
Skryť
Martin blog
Martin blog
Martin blog
Martin blog
Martin blog
DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Vynechal som len týždeň tréningov a už moje nohy štrajkujú

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

Blog

Ďalšie články

Tréning

Ďalšie články

Výživa

Ďalšie články

Inšpirácie

Ďalšie články