Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Spoznávame Záhorie na bicykli: Zaujímavé cyklistické trasy

Martin

Martin počas svojich tréningoch v treťom týždni mapoval trasy na Záhorí. Cyklisti z okolia sa určite potešia novým inšpiráciam. 

Spoznávame Záhorie na bicykli – zaujímavé cyklistické trasy
8. JUN 2015

V treťom týždni u mňa pokračoval nedostatok časového priestoru na trénovanie, nakoľko sme sa s partiou priateľov vybrali na dobrodružnú dovolenku do Bosny a Hercegoviny.

Máme v pláne raftovať na troch balkánskych riekach – Tara, Neretva a Una. Tejto skutočnosti som musel opäť prispôsobiť tréningový plán a to tak, že som, aj keď nerád, vynechal fitko a venoval sa iba cyklo tréningom.

Mal som v pláne všetky štyri tréningy, ktoré mi pripravila Andrea, no nakoniec som stihol len tri.

V pondelok som si dal kratší tréning základnej vytrvalosti po rovine v podobe cca 50-kilometrového okruhu Záhorím. A to Malacky – Gajary – Veľké Leváre – Závod – Tomky – Studienka – Malacky. Nuž a podľa všetkého tento okruch zasa chvíľu nebudem absolvovať, nakoľko sú tu dosť rozbité cesty. A asi mi dáte za pravdu, že dobrá cesta je pre cestného cyklistu základom dobrého tréningu a hlavne dobrého pocitu z jazdy.

Martin cyklo

Avšak v utorok a vo štvrtok som si naplánoval tréning iným smerom. Mal som v rozpise zvlnený a mierne kopcovitý terén. Napadlo mi, že skúsim trasu, ktorú mi spomínal kamarát. Teda, že smerom z Malaciek na Studienku sa dá odbočiť do vojenského priestoru, cez ktorý vedie asfaltová cesta až do Mikulášova, čo je časť Lakšárskej Novej Vsi. Síce treba po ceste asi dvakrát použiť orientačný zmysel, lebo križovatky tam, samozrejme, nie sú značené, ale stojí to za to. Úzka cesta veľmi dobrej kvality, kde nie je  takmer živej duše, nie to ešte premávka – malý raj pre cyklistov. Pre predstavu prikladám aj foto z tohto úseku. V utorok som pokračoval z Mikulášova do Bílkových Humeniec, Borského Mikuláša, Lakšárskej Novej Vsi, Studienky a naspäť do Malaciek. Bol to veľmi pekný okruh s dlhším zjazdom z Bílkových do Borského a niekoľkými menšími stúpaniami. Dĺžka cca 60 km.

Martin cyklo 1

Cesta vo vojenskom priestore sa mi zapáčila tak, že vo štvrtok som si ju zopakoval. Aby som nešiel to isté ako v utorok, obmenil som si to nasledovne: Malacky – smer Studienka a cez vojenský priestor – Mikulášov – Lakšárska Nová Ves – Borský Mikuláš – Bílkov Humence – Mikulášov a opäť cez vojenský priestor do Malaciek. Táto trasa mala viac stúpaní, aspoň pocitovo sa mi to tak zdalo, aj keď aplikácia ukazuje takmer totožné číslo. Každopádne bola ťažšia, ale to spôsoboval silný vietor. S touto obmenou mala trasa cca 65 km.

Martin cyklo 2

Pozrite si mapy oboch trás aj s profilom pre lepšie porozumenie.

Martin mapa utorok
Trasa, ktorú som absolvoval v utorok

Martin mapa streda
Trasa, ktorú som absolvoval v stredu

Počas všetkých tréningov som používal nový merač tepovej frekvencie a musím povedať, že je to celkom zaujímavá skúsenosť sledovať sám seba, resp. vlastné telo, ako reaguje na záťaž. Každopádne mi to napomáha dodržiavať omnoho presnejšie tréningový plán, ktorý mám.

Tak to bol v skratke môj tretí týždeň. V štvrtom oddychujem, ako som spomínal. Najbližšie vám dám vedieť, ako bolo na rafte.

Mimochodom, teploty nám posledný týždeň riadne stúpli. Ešteže dopĺňam vitamíny od www.mojprotein.sk. Vďaka minerálnej vode Budiš mám zase postarané o kvalitný pitný režim. Vďaka za to.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Spoznávame Záhorie na bicykli: Zaujímavé cyklistické trasy

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

Blog

Ďalšie články

Tréning

Ďalšie články

Výživa

Ďalšie články

Inšpirácie

Ďalšie články