Ešte stále stíhaš - pridaj sa do REŠTART VÝZVY, začať môžeš kedykoľvek

V horúcich dňoch to nevzdávam! Na tréning vyrážam skoro ráno

Martin

V siedmom týždni som mal na programe 4 cyklistické tréningy, z ktorých boli dva intenzívnejšie.

V horúcich dňoch to nevzdávam! Na tréning vyrážam v skorých ranných hodinách
17. JUL 2015

Cyklo trénerka Andrea pre mňa pripravila tréning v kopcoch, a tak som sa hneď v utorok vybral na Pezinskú babu, kde som mal v pláne intervalový tréning: 4 minúty podprahová tepová zóna 4 + 2 minúty oddych a to celé 3-krát, následne 15 minút oddych a celé ešte raz. Vyrátal som si, že jedno opakovanie trvá 16 minút. To je zhruba cesta z Perneka na vrchol Pezinskej baby. Čiže počas tréningu som si vyšiel na „Babu“ 2-krát v predpísanom tréningu, no a ešte aj tretíkrát kvôli tomu, aby som naplnil určený čas tréningu.

Martin blog

Takýto istý tréning som mal na programe aj v sobotu, len s jedným opakovaním navyše. To znamenalo, že v sobotu som si vyšiel na „Babu“ 4-krát. Ešte som zabudol napísať, že počas jazdy v 4-tepovej frekvencii som mal predpísanú kadenciu otáčania 60-70 za minútu, čo znamenalo šliapať na ťažšie prevody a dosť tlačiť do pedálov. To dávalo poriadne zabrať celým nohám, ale zvládol som to presne podľa plánu. A na moje prekvapenie dosť jednoducho. Nechcem sa teraz tváriť, že ma to nič nestálo, ale zrejme to Andrea trafila presne „na mieru“. 

Úlohu v mojej fyzickej pohode určite zohrávajú aj výživové doplnky od Môjproteín.sk, ktoré pravidelne používam. Každé ráno si dám jednu tabletu vitamínov a minerálov Elite mana a k tomu Omega – 3 HP, čo je rybí tuk. Mnohí si asi myslíte, že to musí chutiť zle, ale ochutený citrónovou arómou je úplne znesiteľný. Ďalej dopĺňam hladinu aminokyselín od Protein Works jednou dávkou pred tréningom a jednou po tréningu, čo má za následok rýchlejšiu regeneráciu svalstva. No a do tretice užívam proteínový nápoj vždy večer po tréningu alebo keď mám pocit, že som v danom dni nezjedol dostatok bielkovín. Nesmiem zabudnúť na proteínové tyčinky, ktoré mi robia spoločnosť hlavne pri dlhších tréningoch. Dopĺňam nimi spálenú energiu a zároveň zaženiem pocit hladu, ktorý sa u mňa dostaví po cca 1,5 hodine jazdy na bicykli.

Martin blog

Po ťažších tréningoch, ako napr. v tomto týždni, svaly regenerujem s prípravkami od Allga San. Na presilené svaly používam Allga San mobil gel intensiv, ktorý mi zatiaľ vždy pomohol prekonať svalovú horúčku. Pre mňa je to top produkt. Veľmi rád však používam aj chladivý Kosodrevinový roztok na kĺby a svaly, ktorý si rozotriem na celé nohy. Tento roztok príjemne a dostatočne chladí, čo je veľmi uvoľňujúce hlavne po tréningu na bicykli.

V týchto horúcich dňoch je dôležité aj dopĺňanie pitného režimu, ktorý pre mňa zabezpečuje minerálna voda Budiš. Ale tak isto je dôležitý aj čas tréningu. V mojom prípade, keď viem dopredu, že má byť počas dňa neznesiteľne horúco, tak si tréning naplánujem radšej v skorých ranných hodinách. Napr. v sobotu som si privstal a už 5:30 ráno som vyrážal na tréning na Pezinskú babu. Výhodu to malo hlavne v tom, že vzduch v Malých Karpatoch sa počas noci tak ochladil, že mi bolo v krátkom drese aj zima, čo je na tieto horúce dni zaujímavé. 

Pred náročným ranným tréningom, ako aj mňa čakal napríklad v sobotu, nezabúdajte na kvalitné raňajky. Ľahko sa totiž môže stať (hlavne na bicykli), že spálite všetku energiu, ktorej ráno aj tak nie je veľa. Potom sa jednoducho nebude dať pokračovať v tréningu. Ja som si už večer pripravil ovsené vločky s bielym jogurtom a čerstvým ovocím. Ovocie zabezpečilo rýchly prísun energie, vločky zasa nasýtili na dlhšiu dobu. No a počas tréningu som energiu doplnil už spomínanou proteínovou tyčinkou.

Martin blog

Toľko moje postrehy zo siedmeho týždňa. Teším sa na ďalší!


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - V horúcich dňoch to nevzdávam! Na tréning vyrážam skoro ráno

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

Blog

Ďalšie články

Tréning

Ďalšie články

Výživa

Ďalšie články

Inšpirácie

Ďalšie články