Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Blog Martin_2. týždeň_ V znamení testov

Martin

Tak som tu opäť po týždni s ďalším blogom o tom, ako sa mi darí .

Blog Martin_2. týždeň_ V znamení testov
1. JUN 2015

Začal by som víkendom, ktorý bol z pohľadu cyklistu dosť nepriaznivý. Predpoveď počasia nebola dobrá, meteorológovia hlásili dážď. Nakoniec to nebolo až také najhoršie, ale na bicykel som aj tak nešiel, pretože som sa šetril na utorkový test výkonnosti. Absolvoval som ho s Jakubom v Body energy clube a inštruktáž pred testovaním bola jasná. Tri dni pred testom sa šetriť a jeden, alebo dva dni pred testom sa rozjazdiť na ľahkom tréningu. A tak mi koniec koncov ani nevadilo, že cez víkend nebolo pekne a mohol som oddychovať.

Martin

V pondelok som sa chcel isť rozjazdiť, ale už po prvých ôsmich kilometroch začalo zasa dosť pršať, a tak som sa vrátil domov. 

Testovanie

V utorok ráno som sa nachystal, pobalil som si cyklistický dres, tretry a bicykel a po práci šup na dohodnutý test. Kým som sa prezliekol, Jakub pripravil bicykel na testovanie, čo znamená, že ho vložil do trenažéra s nastaviteľným a merateľným stupňom odporu. Dúfam, že som to správne pomenoval, nakoľko som sa na testovaní zúčastnil prvýkrát. Verím, že mi bude odpustené, ak nie. Samotné testovanie začalo po krátkom rozjazdení a zahriatí. Jakub nastavil prvý stupeň a mojou úlohou bolo šliapať pri tomto stupni 5 minút, po ktorých nasledovala 1 minútová prestávka, počas ktorej mi zmeral laktát v krvi. To prebiehalo podobne, ako keď si diabetici merajú glykémiu s tým rozdielom, že diabetici si berú kvapku krvi z prstu, no a mne Jakub odoberal krv z ucha, resp. z ušného laloku. Nepátral som po tom, prečo je to tak. Takéto série bicyklovania, prestávok a odoberania vzoriek krvi pokračovalo až do môjho úplného vyčerpania. Samozrejme, po každej prestávke mi Jakub pridal na obtiažnosti. Musím povedať, že jazda na trenažéri sa s jazdou vonku nedá porovnávať, aj keď som stále išiel na vlastnom bicykli. Na trenažéri vás nič neovieva, tak ako vonku. Tým pádom som sa strašne potil a celkovo to bolo náročné prekonať sa a vydať zo seba maximum...

Martin

Hneď večer som mal od Jakuba komplet výsledky, ktoré som poslal Andrei, cyklistickej trénerke na vyhodnotenie. Zhrnula to asi tak, že moja výkonnosť nie je najhoršia, ale mám pred sebou obrovský priestor na zlepšovanie. Priznám sa, že podobný výsledok som aj čakal. Možno po testovaní som mal chvíľku pocit, že som nevydal zo seba maximum, ale jednoducho v tej chvíli to už viac nešlo.

V stredu ráno mi prišla sms, že mi bude doručený balík. Najprv som si myslel, že to je asi omyl, ale keď mi zavolal kuriér, že má pre mňa balíček proteínových doplnkov z www.mojprotein.sk, hneď som vedel o čo ide.

Martin proteín

Medzičasom som si zaobstaral nový cyklo computer s meraním tepovej frekvencie a kadencie otáčania pedálov, aby sa dali výsledky z testovania využiť aj pri samotnom trénovaní. No a hneď po nainštalovaní som sa v stredu vybral na tréning. Dal som si 2 hodiny v nízkej intenzite a skúšal som, čo všetko moja nová vecička dokáže.

Vo štvrtok som mal na pláne dlhší intenzívnejší tréning, nakoľko som cez víkend odcestovaný, tak som si to takto presunul. Chcel som stihnúť čo najviac z môjho plánu. Boli sme v trojici na 70 km dlhom výjazde. Musím povedať, že som si dal poriadne do tela. Vždy na čele som si dal tempo a dosť ma to vyčerpávalo.

V piatok som už len ráno vybehol na bike aspoň na 40 minút zregenerovať nohy. No a na obed cestujem. Takže víkendové tréningy sa tento raz konať nebudú. Trochu ma to mrzí. Ešte ma trápi aj to, že som tento týždeň nedokázal zaradiť do môjho plánu fitko. Ale hovorím si, že keď sa nedá, tak sa nedá a nabudúce to snáď dobehnem.

Tak to bol môj druhý týždeň a už teraz sa teším na to, čo prinesie tretí. Samozrejme, že vy budete pri tom.

O Martinov pitný režim pri trénigoch a aj pri spomínaných testoch sa stará minerálna voda Budiš.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Blog Martin_2. týždeň_ V znamení testov

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

Blog

Ďalšie články

Tréning

Ďalšie články

Výživa

Ďalšie články

Inšpirácie

Ďalšie články