Ešte stále stíhaš - pridaj sa do REŠTART VÝZVY, začať môžeš kedykoľvek

Privítajte jeseň na adrenalínových cyklotrasách

Nudia vás ako skúseného cyklistu pomalé vychádzky prírodou? Privítajte jeseň adrenalínovo a dajte svojmu bicyklu poriadne zabrať. 

Privítajte jeseň na adrenalínových cyklotrasách
24. SEP 2015

Karpatský adrenalín           

Malé Karpaty vedia potešiť aj náročnejších cyklistov, ktorí túžia po adrenalíne. V trnavskom regióne na vás čaká trasa dlhá 45 km, ktorú prejdete v priemere za 2,5 hodiny. Trasu tvorí 90 % offroad a len 10 % asfaltu.

Mapa trasy   

Štartujeme spod Červeného mosta smerom k Železnej studničke. Asi po 3 km asfaltovej rýchlodráhy odbočujeme do lesa, kde nás čaká 1,5 km kľukatého stúpania. Prichádzame pod Hrubý Drieňovec, kde sa napojíme na žltú značku. Nasleduje mierne klesanie a po ňom prichádzame na lesné cestičky, na ktorých budeme jazdiť v striedajúcom sa tempe z kopca – do kopca. Dostaneme sa až na Malý Slavín, kde si môžeme oddýchnuť. Sú tu altánky, ohniská, aj malé futbalové ihrisko. Oddych bude určite potrebný, pretože nás čaká 3 km dlhý výstup s prevýšením 170 metrov na Svätý vrch. Trasa naň vedie cez pás ihličnatého lesa. Opäť nasleduje úsek s pravidelným klesaním a stúpaním s prekážkami v podobe kameňov a koreňov. Po ňom sa dostávame na krátky, ale strmý asfaltový kopec. Keď ho zdoláme, ocitneme sa pod Bielym krížom vo výške 505 metrov nad morom. Naša cesta teraz vedie k Pezinskej Babe. Lesnú cestičku križuje malý potok a pomaly prechádzame cez rúbaniská a niekoľko ihličnatých pasáží, kde narážame na prekážky. V miernom stúpaní postupne dosiahneme Kozí chrbát. Na rázcestí pod Kozím chrbtom sa vraciame obkľukou smerom na Biely kríž. Napájame sa na klesajúcu trasu po zelenej značke smerom na Košarisko. Približne 5 km dlhý zjazd je plný prekážok v podobe koreňov a kameňov. Po zjazde prichádzame k brodu cez Stupavský potok. Tu sa napojíme na modrú značku a dostávame sa k chatkovej oblasti Košarisko.  Napájame sa na červenú značku. Dostaneme sa na asfaltovú Karpatskú cestu a čaká nás kopec. Pri výstupe na Biely kríž zdolávame 3 km dlhý úsek s približne 230 metrovým prevýšením. Na Bielom kríži sa napájame na okruh Green Bike smerom na Kráľovu búdu. Pustíme sa zjazdom, odbočíme doprava na lesnú cestu, napájame sa na modrú značku a pokračujeme na Malý Slavín. Znova nás čaká náročný zjazd, ktorý vedie na rázcestie U Slivu. Odtiaľ pokračujeme po asfaltovej rýchlodráhe. Tesne po prvom jazere sa odpájame na náučný chodník, ktorý vedie pozdĺž Rohatky a pokračujeme v stúpaní, až kým neprídeme k bufetom nad cvičnou lúkou na Kolibe. Stúpame ďalej až k vysielaču, kde sa opäť napájame na Green Bike okruh a po červenej značke sa pustíme ostrým, 2 km dlhým zjazdom späť na Červený most. Pri prejazde po druhej lúke sa odpojíme od červenej značky a pokračujeme po lesnej ceste dole na Partizánsku lúku.

Bike park Bachledova        

Park tvorí päť downhillských trás rôznej náročnosti. Jednoduchá Family trať s vlnami a klopenkami, ktorá prechádza do nového úseku Natural pre ľahé rekreačné jazdenie. Skúsenejší cyklisti sa môžu pustiť do Freeride trati, ktorá vedie cez lúčny aj lesný terén s koreňmi a strmšími časťami. Najrýchlejšie, no zároveň najnáročnejšie sú dve trate AIR DH. Obsahujú ťažšie úseky a prekážky určené hlavne skúseným jazdcom. Novinkou tohto leta je pumptraková dráha na vrchole, ktorá je určená skúseným jazdcom, ktorí sa môžu na nej dobre zabaviť. Pre začiatočníkov je zase výborným tréningom. Geografické mapy a videá jednotlivých trás si môžete pozrieť na stránke bike parku.

Martinské hole – Hrebeňoka zo Strečna  

Adrenalínová trasa dlhá 36 km má priemernú dĺžku absolvovania šesť hodín. Okrem adrenalínu je nadpriemerne náročná a odporúča sa naozaj len skúseným cyklistom. Trasu tvorí 95 % offroad a 5 % asfalt. Na trase sú prudké, aj tiahle stúpania a dlhé, často veľmi náročné zjazdy.

Mapa trasy   

Štartujeme v Strečne pod hradom na parkovisku. Napojíme sa na cykloznačku a začíname stúpať. Po čase sa asfaltový povrch zmení na spevnenú lesnú cestu, ktorá prichádza pod Rakytie. Po výstupe sa nám naskytne výhľad na meander Váhu a hrad Strečno. Stúpanie je stále intenzívnejšie. Prichádzame na sedlo Javorina, kde si môžeme odpočinúť. Po oddychu sa napájame na červenú značku a opäť veľmi prudko stúpame. Na Saračníkoch sa mení značka na zelenú, ktorá nás vedie spevnenou lesnou cestou až na Malú Kopu. Tam odbočujeme vpravo. Traverz po neznačenej ceste nás privedie na rázcestie, kde sa napojíme na cykloznačku. Tá nás zavedie až na asfaltku na Martinské hole, kde sa môžeme občerstviť v stredisku. Potom nás čaká náročné stúpanie na Krížavu, ktoré ukončujeme príchodom na lúčnatý hrebeň. Naspäť sa vraciame okolo vysielačov po červenej značke. Tá nás privedie naspäť na sedlo Javorina. Počas tohto úseku, ktorý vedie so sedla,  nás čakajú náročné zjazdy, ktoré si určite vychutná každý skúsený cyklista. Sú to kamenisté cesty s koreňovými prekážkami v prudkých a strmých zjazdoch. Niektoré miesta napriek tomu dajú zabrať aj skúseným cyklistom. Zo sedla Javorina pokračujeme po modrej značke a opäť nás čakajú strmé a náročné zjazdy, ktoré sú plné prekážok. Napojíme sa na cestu, ktorá vedie vrstevnicovým singletrackom na sedlo pod Kojšovou, kde sa budeme pridŕžať žltej značky – smeruje do Strečna. Už je to len kúsok do štartu, k parkovisku pod hradom.           

Zdroj foto: flickr.com

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Na bicykli po gemeri. aké cyklotrasy ponúka?Na bicykli po Gemeri. Aké cyklotrasy ponúka?

Vysadnite na bicykel a objavujte krásy regiónu Gemer s cyklotrasami, ktoré sme si pre vás pripravili. 

 

Na bicykli po liptove. tipy na skvelé trasyNa bicykli po Liptove. Tipy na skvelé trasy

Urobte si nezabudnuteľný výlet plný nových zážitkov. Sadnite na bicykel a prejazdite Liptov s našimi cyklotrasami. 

 

Na bicykli po šariši. aké cyklistické trasy ponúka?Na bicykli po Šariši. Aké cyklistické trasy ponúka?

Pokiaľ radi športujete, no bežná turistika vám  nestačí a tiež sa neradi zatvárate v posilňovniach, poďte s nami na bicykel. 


Anketa

Prečo pravidelne cvičíte?

Chcem sa zbaviť prebytočných kíl.
Túžim mať vyformovanú postavu.
Šport mi pomáha ventilovať sa.
Chcem voľný čas tráviť zmysluplne.

Celkom hlasovalo: 786

Autor článku

Bianka

Bianka Foodblogerka

Prostredníctvom mojich receptov Ti chcem ukázať, že sa dá navariť rýchlo a zároveň aj chutne. Neodsudzujem mäsíčko ani sladké. Podľa mňa máme jesť všetko, ale s mierou. Aj keď niekedy to jednoducho nejde…

http://www.foodblogerka.sk

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Privítajte jeseň na adrenalínových cyklotrasách

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

Blog

Ďalšie články

Tréning

Ďalšie články

Výživa

Ďalšie články

Inšpirácie

Ďalšie články