Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

O tom, ako sa trápim s priberaním

Martin

V priebehu augusta sa mi podarilo absolvovať takmer všetky tréningy z tréningového plánu.

O tom, ako sa trápim s priberaním
18. SEP 2015

V extrémnych horúčavách som zaradil aj niekoľko ranných tréningov, ale keď sa mi to nepodarilo, „užil“ som si aj tréningy pri teplotách nad 30 stupňov Celzia. V týchto horúčavách som naozaj ocenil pitný režim od Budišu a zásobám som dal trochu zabrať.

V poslednom blogu som písal aj o tom, ako sa mi nedarí pribrať, a tak som sa na túto tému porozprával aj s mojím výživovým poradcom Michalom. Spoločne sme prišli hneď na niekoľko dôvodov, prečo viac menej stále chudnem. V prvom rade ide o celkový obraz mojich tréningových jednotiek. Počas týždňa by som mal podľa plánu absolvovať až 4 cyklotréningy a iba jeden silový tréning. V príprave na cyklistický pretek má silový tréning iba funkciu kompenzácie a nie je až taký dôležitý ako špeciálna príprava na bicykli.  Tým pádom moje svaly nedostávajú dostatočne silný a pravidelný stimul pre rast.

Ďalším dôvodom je určite aj to, že sa mi nedarí prijímať predpísané množstvo potravy, hlavne čo sa týka bielkovín, a teda mäsa. Podľa Michala je pri kondičných tréningoch limitovaný príjem sacharidov, a na ten si teda dávam pozor. Sacharidy si vážim a dopĺňam ich aj počas, aj po ťažkých tréningoch. S mäsom je to horšie, dávky si trocha zmenšujem, pretože „nevládzem“ zjesť predpísané množstvo, a ak sa aj pokúsim, mám potom pocit plného brucha a nie je mi dobre.

Posledným dôvodom je samotný charakter výkonnostného bicyklovania, pri ktorom je naozaj ťažké formovať telo. Pre človeka, ktorý chce spevniť postavu a nabrať svalovú hmotu, sa asi len ťažko odporúča také množstvo kondičných tréningov, ktoré absolvujem ja. Za august som najazdil 921,5 km a za posledné tri mesiace cca 2 240 km. Pre cyklistu to síce nie je až tak veľa, ale podľa mňa sú to celkom pekné čísla. A ak by si si to chcel niekto predstaviť, koľko je to spálených kalórií, tak za august mi môj cyklo PC ukazuje spálených 25 950 kalórií. Toto bude teda asi najväčší dôvod môjho schudnutia.

Z týchto dôvodov som od augusta zaradil raz do týždňa „poriadny“ silový tréning. Nie je to určite dostatočný podnet na rast svalov, ale jazdiť 4x do týždňa a ešte aj cvičiť, je pre môj organizmus dosť veľká dávka. V každom prípade stále beriem silový tréning iba ako kompenzáciu popri cyklistickom tréningu. Jednoducho povedané, aby dostali zabrať aj iné partie ako nohy, aby sa aspoň trochu vyrovnal pomer záťaže na jednotlivé partie.

Čo sa týka samotných pretekov, tak spolu s Andreou sme vybrali opäť časovku do kopca. Pôjde o pretek jednotlivcov, ktorého trasa povedie z Tatranskej Štrby na Štrbské Pleso, jeho dĺžka je 8,7 km a prevýšenie 400 m. Podobných pretekov som sa už zúčastnil, takže približne viem, čo ma čaká. Premýšľali sme aj nad pretekom s hromadným štartom Teatro okolo Malohontu s dĺžkou 98,8 km, ale okolnosti to zariadili tak, že v tomto čase budem v zahraničí. Takže snáď na budúci rok...

V najbližších týždňoch ma čaká opätovné testovanie s Jakubom. Testy by mali odhaliť kvalitu mojich tréningov. Tak dúfam, že to dobre dopadne. No a potom odchádzam do Toskánska, kde beriem aj bicykle a budem sa poctivo pripravovať na preteky...

Ale o tom všetkom už v najbližšom blogu.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - O tom, ako sa trápim s priberaním

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

Blog

Ďalšie články

Tréning

Ďalšie články

Výživa

Ďalšie články

Inšpirácie

Ďalšie články