Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Andrea Juhásová: Cyklistike sa venujem naplno

Nikola Danišová

Andrea začala s cyklistikou najprv rekreačne. Tento šport ju však pohltil natoľko, že sa mu začala venovať naplno.  Má za sebou už aj niekoľko významných súťaží a ocenení.

Andrea Juhásová: Cyklistike sa venujem naplno
14. MÁJ 2015

K bicyklovaniu ju priviedol otec: „S cyklistikou som začala úplne náhodne. Išla som sa s otcom previesť a začalo ma to baviť. Z úplne rekreačnej cyklistiky som tak asi počas jedného roka prešla až na závodnú.“ Andrea už má za sebou niekoľko súťaží, závody Slovenského pohára a niekoľko maratónov. Ako sama hovorí, snaží sa tomuto športu v rámci možností venovať naplno. „Trénujem sama, mám toho aj veľa načítaného a vyskúšala som množstvo vecí.“  

Teší sa, že ju značka BUDIŠ oslovila so spoluprácou na tomto cyklistickom projekte. Rovnako na trénovanie a prípravu súťažiacich, pretože vyžadujú odlišný prístup. „Lucia je rekreačná športovkyňa, teda v podstate úplný začiatočník a s ňou bude zaujímavé pracovať – najmä vidieť jej pokrok“, dodáva Andrea.

cyklo andrea

Podľa nej bude rozdiel aj v trénovaní. So súťažiacou budú  pracovať na základnej vytrvalosti a technike: „Musí sa naučiť základné veci, napríklad bicyklovanie po rovine. Postupne budeme pridávať kopce, aby si zvykla aj na vyššiu záťaž a intenzitu.“ Andrea chce udržiavať so súťažiacimi komunikáciu, aby vedela, aké majú z tréningov pocity, alebo či nie sú unavení. „Martin bude trénovať zhruba pätnásť hodín do týždňa a Lucia asi dve až tri hodiny denne s tým, že majú vždy jeden deň v týždni voľný,“ dodáva Andrea.

Strava je pre tréning takisto dôležitá. Ovplyvňuje výkon a predstavuje asi polovicu úspechu. Šance na umiestenie týchto dvoch súťažiacich, sú podľa profesionálnej športovkyne celkom dobré. Reálne by sa mohli umiestniť približne na siedmom mieste. 

Andrea pripravila plány pre Martina a Luciu:

Cyklistický tréning začiatočníci_1.týždeň

Cyklistický tréning pokročilí_1.týždeň

 

Foto: Anton Gráf Photographies

Späť na zoznam Súťaž a trénuj s nami" >>


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Andrea Juhásová: Cyklistike sa venujem naplno

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

Blog

Ďalšie články

Tréning

Ďalšie články

Výživa

Ďalšie články

Inšpirácie

Ďalšie články