Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

Chcete vypracované bruško? Cvičte správne cviky!

Mirka

Tiež túžite po štíhlom a vypracovanom bruchu? Ak ste si odpovedali kladne, tak šup šup, začíname cvičiť! Pozrite, ktoré cviky na brucho sú najúčinnejšie.

cviky na brucho
16. JUN 2011

Dennodenný pobyt slnka na oblohe nám pripomína, že leto sa nezadržateľne blíži. Leto je časom dovoleniek. Snom každej z nás je vyzerať v plavkách príťažlivo. Predstavujeme si, ako sa po pláži prechádzame v sexy plavkách, ktoré kladú dôraz na vypracované bruško.

O pevnom bruchu nemusíte len snívať. Dnes vám prezradíme dôležité informácie o tom, ako sa k vysnívanému brušku dopracovať. Najskôr si stručne pripomenieme overené fakty týkajúce sa životosprávy. Prečo? Jednoducho, bez zmien v jedálnom lístku sú akékoľvek cviky neúčinné. Okrem toho sa zameriame na efektívne cvičenia na brušné svalstvo a správnu techniku ich vykonávania.

Pevné vyšportované telo = správna životospráva + vhodný tréning

Tento vzorec by ste mali mať na pamäti v prípade, že chcete dosiahnuť skvelé výsledky. Čo zahŕňa pojem správna životospráva?

  • konzumujte dostatok zeleniny a ovocia, chudého mäsa, mliečnych výrobkov s nízkym obsahom tuku;
  • stravujte sa pravidelne päťkrát denne, naučte sa jedlo vychutnávať;
  • nezabúdajte na vlákninu;
  • obmedzujte príjem tukov a sacharidov, naopak zvýšte príjem bielkovín;
  • dôležitú úlohu zohráva pitný režim – uprednostňujte neperlivú pramenitú vodu,
  • po tréningu dopĺňajte minerály a nezabúdajte ani na vitamíny.

Overené cviky pre pevné brucho

Pred samotným tréningom brušných svalov si pozorne naštudujte správnu techniku vykonávania jednotlivých cvikov na brucho. Na spevnenie brucha existuje množstvo cvičení, stačí si vybrať to správne!

Tip číslo 1 – cviky na horné brušné svaly

Skracovačky sú tým správnym cvičením pre svaly hornej časti brucha. Ľahnite si na chrbát, nohy pokrčte a rozkročte na šírku ramien. Dôležité je, aby boli celé chodidlá na dlážke. Ruky dajte za hlavu, mierne zdvihnite hlavu a určite si pevný bod na strope, ktorý budete pri vykonávaní cvičenia neustále sledovať. Zdvihnite hornú časť tela z podložky a chvíľku zotrvajte v hornej polohe. Nezabúdajte, že nasleduje výdych a až po ňom návrat do začiatočnej polohy. Lakte tlačte po celý čas dozadu! Cvičenie opakujte v troch sériách po osemkrát.                     

V súčasnosti existuje pestrá paleta skracovačiek. Okrem jednoduchých rovných zdvihov môžete skracovačky vykonávať s nohami vystretými dohora . Dajte pozor na to, aby zadná časť tela zostala na podložke.

Pri ďalšom variante skracovačiek sú nohy opäť zdvihnuté. Je dôležité, aby medzi stehnom a lýtkom bol pravý uhol (v prípade potreby využite ako podložku fitloptu). Technika cvičenia zostáva v oboch uvedených príkladoch rovnaká.

Odporúčame prečítať: Ako odstrániť tuk na bruchu?

 

Tip číslo 2 – cvičenie šikmých brušných svalov

Šikmé svalstvo najlepšie precvičíte skracovačkami s vytáčaním hornej časti trupu do strán. Ľahnite si na pohodlnú podložku rovnakým spôsobom ako pri tipe číslo 1. Nevykonávajte však rovné pohyby, ale zdvíhajte ľavé rameno smerom k pravému kolenu a opačne. Na každú stranu vykonajte osem opakovaní v troch sériách.                 

Odporúčame prečítať: Cviky, ktoré musíte cvičiť, aby ste dosiahli fitness brucho                        

 

Tip číslo 3 – cviky pre spodné brucho

Najproblematickejšou časťou brucha býva spravidla spodné brušné svalstvo. Vyrysovať ho môžete dvíhaním panvy a cvičením nožníc.

Pred samotným dvíhaním panvy si ľahnite na chrbát. Ruky položte pod zadok dlaňou smerom k zemi. Dôležité je, aby boli nohy vystreté smerom dohora. Zdvih zadku a spodnej časti chrbta nad podložku vykonávajte pomaly. V najvyššej možnej polohe vydýchnite a pomaly klesajte k podložke.

Nožničky si možno pamätáte ešte zo škôlkarských čias. Najskôr si pohodlne ľahnite tak, aby predlaktie bolo opreté o podložku dlaňami nadol. Taktiež si môžete ruky dať za hlavu. Nohy zdvihneme do polohy nad podložku a striedavo prekrižujeme.

Všetky cvičenia robte v troch sériách po osem opakovaní. Ideálne je brušné svalstvo precvičovať každý druhý deň.    

Odporúčame prečítať: Tie správne cviky na spodné brucho                                

 

Inšpirujte sa ďalšími cvikmi!

Pripravili sme pre vás viac článkov, v ktorých nájdete efektívne cviky na jednotlivé partie tela. S týmito cvikmi rozhodne precvičíte celé svoje telo a dosiahnete výsledky, aké si prajete.


Cvičte správne a efektívne cviky


DISKUSIA K ČLÁNKU (10)

Diskusia k článku - Chcete vypracované bruško? Cvičte správne cviky!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

Michal Pataky
Michal Pataky
 22.2.2017 10:19

Ja osobne by som vôbec nerobil brucho na tom stoji s fixovanými nohami. Dochádza tam k tomu, že zapajame viac stehná ako brucho, ale súhlasím, že ľudí často robia až príliš veľký predsun hlavy. A to nie len pri bušákoch. A pekné brucho je hlavne o celkovej životospráve. Zbytočne sa zoderieš cvičením keď zvyšok dňa máš zlú životosprávu. Viac o mojom názore mám tu v článku: http://michalpataky.com/ako-schudnut-z-brucha/ a o posilňovaní brucha hovorím viac v tomto videu: https://www.youtube.com/watch?v=rLawzGqxsM4

 
Majka181
Majka181
 1.10.2013 16:20

Ja som začala cvičiť podľa tejto stránky http://cviky.naschudnutie.sk/cviky/cviky-na-brucho Je to tam pekne popísané ako sa má cvičiť a je k tomu aj video.

 
Jan12
Jan12
 21.8.2012 18:48

Tiez som uz vyskusal cviky na brucho, kedze brucho je najhorsia partia mojho tela. Viem, ze zakladom je dieta ale ja som zastancom starej skoly. Cvicim, cvicim a cvicim. Teraz cvicim
tieto cviky so stranky http://cviky.naschudnutie.sk/cviky/cviky-na-brucho <a href="http://cviky.naschudnutie.sk/cviky/cviky-na-brucho">cviky na brucho</a>

 
Brcuda
Brcuda
 15.7.2012 2:03

skuste aj tieto cviky :) http://www.topdieta.sk/cviky-na-brucho/ <a href="http://www.topdieta.sk/cviky-na-brucho/">cviky na brucho</a>

 
miruska227
miruska227
 22.6.2011 20:29

Alica: Alica:Alica, cvič podľa toho, kedy Ti to najviac vyhovuje. Ja si najlepšie maknem medzi 17 a 18-tou hodinou. Skúšala som cvičiť aj ráno, ale nešlo to. Bola som nervózna a bez energie. Na čase podľa mňa až tak nezáleží, lebo my ľudia sme rôzne typy. Hlavne cvič pravidelne, nezabúdaj na aeróbne aktivity a zdravé jedlosmajlik - 6 Držím palcesmajlik - 18

 
Alica
Alica
 21.6.2011 20:54

miruska227: Dik za odpoved. Este by ma zaujimalo kedy je najlepsie cvicit? Rano alebo vecer ?

 
Dance4U
Dance4U
 20.6.2011 16:13

Skracovacky su naozaj ucinne smajlik - 18, len to chce vela makat :)

 
miruska227
miruska227
 17.6.2011 20:06

Minimálne trikrát do týždňa a byť vytrvalá. Bruško sa vypracováva asi najťažšie, ale trpezlivosť krásne bruško určite prinesie.smajlik - 14

 
Alica
Alica
 17.6.2011 17:56

Ako casto do tyzdna cvicit, aby to bolo ucinne?

 
miruska227
miruska227
 16.6.2011 17:08

Ku krásnemu brušku treba správny jedálniček a dostatok aeróbnej aktivitysmajlik - 7 Vlastná skúsenosť. Ak budete len brušákovať tak sa pod tukom síce začnú rysovať svaly, ale budete mať pocit, že bruško máte ešte väčšiesmajlik - 17