Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Pevné prsia iba „s trochou" cvičenia?

Mnohé ženy vo fitcentre sú presvedčené, že posilňovací tréning zmenší veľkosť ich pŕs. Aká je pravda?

Pevné prsia iba s trochou cvičenia
2. MÁJ 2016

Ženy by si mali uvedomiť, že svaly a tuk nie je to isté. Prsné svaly sú uložené pod samotnými prsníkmi, ktoré sú tvorené prevažne tukom. Preto veľkosť ženských pŕs súvisí oveľa viac s úrovňou telesného tuku ako s tým, ako majú rozvinuté svaly.

Čo sa týka tréningu hrudníka, ktorý som pre vás pripravil, potrebujete len jednu lavičku, veľkú činku, pár jednoručiek a, samozrejme, chuť do cvičenia. Tréning pozostáva zo základných cvikov: začnete tlakmi v ľahu, nasledovať budú kľuky a potom rozpažovanie s jednoručkami. Ak vydržíte tento tréning cvičiť 2-krát do týždňa, v priebehu 6 až 8 týždňov zaznamenáte podstatný rozdiel vo vzhľade a sile vášho hrudníka.

Cviky

Tlak v ľahu

Ľahnite si chrbtom na lavičku, uchopte veľkú činku úchopom o niečo širším, ako je šírka vašich ramien. Počiatočná horná, krajná poloha je v okamihu, keď sú ruky nad telom vystreté a kolmo na podložku. Po stabilizovaní tejto polohy dochádza k spúšťaniu činky a kontrolovanému krčeniu paží v lakťoch až do okamihu, keď sa stred tyče dotkne mierne hrudníka. Lakte smerujú od tela. Vytláčajte činku smerom nahor až do vystretých paží (nechoďte však až do prepnutia paží v lakťoch). Kontrolovane spúšťajte činku späť k hrudníku.


Zdroj video: www.youtube.com

Odporúčanie: 3 série, 15 až 20 opakovaní

Kľuky

Zaujmite východiskovú polohu v podpore ležmo. Váha tela spočíva na špičkách chodidiel a dlaniach, ktoré sú umiestnené vo vzdialenosti o čosi širšej, ako je šírka ramien, prsty smerujú dopredu. Brušné svaly sú napnuté, telo tvorí jednu líniu. Z tejto polohy sa ohýbaním lakťov spúšťajte k podložke. Lakte smerujú do strán a v spodnej polohe je v lakťoch 90-stupňový uhol, hrudník sa nedotýka podložky. V spodnej polohe sekundu zotrvajte, a potom vytlačte telo späť do východiskovej polohy.


Zdroj video: www.youtube.com

Odporúčanie: 3 série, 15 až 20 opakovaní

Rozpažovanie s jednoručkami

Ľahnite si chrbtom na lavičku, v rukách držte jednoručky. Predpažte tak, aby činky boli priamo nad hrudníkom, paže sú takmer vystreté a dlane smerujú k sebe. Spúšťajte činky po oblúkovej dráhe pomaly do strán a dbajte na to, aby pohyb vychádzal z ramenných kĺbov, nie z lakťov. Spustite činky až do polohy, v ktorej cítite príjemné natiahnutie v prsných svaloch. Napnite prsné svaly a po oblúkovej dráhe premiestnite činky opäť do vrchnej polohy. 


Zdroj video: www.youtube.com

Odporúčanie: 3 série, 15 až 20 opakovaní

Zdroj foto: goodfon.su

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

5 cvikov pre dokonalé prsia5 cvikov (nielen) pre dokonalé prsia

Možno to znie ako klišé, ale aj tu platí, že nezáleží na kvantite, ale na kvalite. 

 

Ako si vybrať správnu športovú podprsenku?Ako si vybrať správnu športovú podprsenku?

Nosenie správnej podprsenky pri športe je rovnako dôležité, ako výber tej správnej športovej obuvi.

 

 

Poznáte cviky, ktoré vám pomôžu získať pevné prsia?Cviky, ktoré vám pomôžu získať pevné prsia

Ovplyvniť veľkosť pŕs prírodnou cestou je nemožné.  


Autor článku

michal.lendel@cvicte.sk

Ing. Michal Lendel, fitnes tréner I. triedy

V minulosti som sa aktívne venoval viacerým športom: hádzaná, basketbal, volejbal. Posledných päť rokov sa venujem hlavne kulturistike. Zaujímam sa aj o zdravé stravovanie, vypracovávanie jedálničkov na mieru, doplnky výživy a pracujem aj ako fitnes tréner. Váš úspech je aj mojím úspechom.

http://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Pevné prsia iba „s trochou" cvičenia?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.