Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Aj po pôrode môžete byť sexi

Iba v málo prípadoch je telo ženy po pôrode podľa jej predstáv. Ak sa totižto žena poriadne o seba nestará, pekná postava sa veľmi rýchlo pokazí. 

Aj po pôrode môžete byť sexi
23. NOV 2016

Práve preto, hneď ako vám to zdravotný stav už dovolí, mali by ste začať cvičiť a primerane sa stravovať.  

Pravidelné cvičenie

Pravidelné cvičenie je veľmi dôležité. V každom tréningu si precvičte priame, ale aj šikmé brušné svaly. Nezabúdajte, že s cvičením môžete začať až po šesťnedelí a v prípade cisárskeho rezu ešte neskôr.

Cviky na precvičenie brucha

Keďže ešte nie ste celkom vo forme, na cviky ako zdvíhanie nôh vo vise momentálne zabudnite, hoci ide o veľmi účinný cvik na posilnenie brušných svalov. Môžete však vykonávať:

Skracovačky

Ľahnite si na chrbát a nohy s pokrčenými kolenami si položte na zem. Ruky si umiestnite na hrudník. Nadýchnite sa a kontrakciou brušného svalstva sa zdvíhajte hore (stačí do takej výšky, aby ste oddelili lopatky od podlahy). V hornej polohe vydýchnite. Potom sa pomaly spustite do počiatočnej polohy. Vykonajte 12 až 15 opakovaní.

Obrátené skracovačky

Ľahnite si na podlahu tak, že sa jej budete dotýkať pätami, chrbtom a hlavou. Nohy majte takmer vystreté. Horné končatiny si umiestnite pozdĺž tela, pričom ruky majte položené pod zadkom s dlaňami dotýkajúcimi sa podlahy. Nadýchnite sa a následne počas výdychu vykonajte pohyb – zdvíhajte nohy pomaly hore. Potom chvíľu podržte a pomalým kontrolovaným pohybom ich spustite späť do počiatočnej polohy. Vykonanie 12 až 15 opakovaní.

Bočný plank

Ľahnite si na jednu stranu tela, pričom majte vystreté nohy. Predlaktie si oprite o zem tak, že lakeť je pod ramenom a predlaktie je pred telom a k nemu zviera približne 90-stupňový uhol. Druhú ruku majte položenú na boku tela. Kontrakciou šikmých brušných svalov sa zdvihnete, aby bolo telo v jednej línii. Snažte sa vytrvať v tejto polohe niekoľko sekúnd. Potom sa pomaly vráťte do počiatočnej polohy a to isté zopakujte s druhou stranou. 

Najvhodnejšie je vykonávať 3 až 4 série dvakrát do týždňa.

Ak sa vám náhodou nechce cvičiť, pretože vám ide váš obľúbený seriál alebo film, aj v tomto prípade sa dá nájsť jednoduché riešenie. Musíte však pri ňom využiť výhody Gymbit Wonder Core.

Šliapanie na Gymbit Wonder Core

Prevedenie cviku je nasledovné: sadnite si na stoličku a chodidlá si položte na ramená posilňovača. Následne tlačte jednou a potom druhou nohou k zemi, ako keby ste sedeli na bicykli a šliapali. Toto cvičenie vykonávajte v dĺžke 20 minút.

Pomocou týchto základných cvikov dostatočne precvičíte vaše brušné svaly.

Strava

Kvalitná strava tu hrá kľúčovú úlohu. Nezabudnite prijímať dostatok zeleniny, bielkovín a zdravých tukov. Určite sa vyhýbajte sladkostiam a nasýteným tukom.

Neulakomte sa na žiadne zázračné diéty. Síce vám možno pomôžu zhodiť, ale ihneď po ich vysadení vám hrozí jojo efekt, ktorý zapríčiní, že priberiete naspäť to, čo ste schudli a vo veľa prípadoch aj o niečo viac. 

Zdroj foto: goodfon.su

Zdroj: PR


Autor článku

michal.lendel@cvicte.sk

Ing. Michal Lendel, fitnes tréner I. triedy

V minulosti som sa aktívne venoval viacerým športom: hádzaná, basketbal, volejbal. Posledných päť rokov sa venujem hlavne kulturistike. Zaujímam sa aj o zdravé stravovanie, vypracovávanie jedálničkov na mieru, doplnky výživy a pracujem aj ako fitnes tréner. Váš úspech je aj mojím úspechom.

http://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Aj po pôrode môžete byť sexi

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.