Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Cvičenie doma so stepperom

Tinka

Máte doma stepper alebo ste sa rozhodli si ho zaobstarať, aby ste mohli cvičiť doma? Chcete vedieť, ako ho používať, aby vaše cvičenie bolo čo najviac efektívne? Tak čítajte ďalej :)

cvicenie doma stepper
29. NOV 2011

Ak rozmýšľate nad cvičením doma, máme pre vás tip s čím začať. Výborný a efektívny pomocník na cvičenie doma je stepper. Pomáha schudnúť a zároveň formuje najproblematickejšie partie tela ako zadok a stehná. Všetko čo potrebujete pre pohodlné cvičenie doma je zaobstarať si takýto stepper a vedieť, ako ho správne používať

Cvičenie doma - prečo práve stepper?

Pretože pomocou stepera môžete naraz posilniť svaly nôh a zadku ako aj upraviť činnosť srdca a obehového systému.

V závislosti od toho, či budete robiť plytšie alebo hlbšie pohyby, budete zapájať rôzne partie svalov. Počas hlbších pohybou zapájate štvorhlavé svaly stehna (predok stehien), naopak svaly na zadku a lýtkach sa intenzívnejšie zapájajú počas plytkých pohybov.

Dobrou správou je, že cvičenia na steperi v protiklade s behom nadmerne nezaťažujú kĺby, teda ich môžu cvičiť aj osoby s vysokou nadváhou.                            

Ako to celé funguje?

Stepper funguje tak, že sa postavíte na plošinu chodidla, nastavíte si jednotlivé funkcie a potom prenášate váhu striedavo zaťažujete jednu a druhú nohu. Počas cvičenia je dôležité stáť vzpriamene, aby sa zapojovalo i zadné svalstvo.

Stepper má držiaky na ruky, ktoré slúžia k udržiavaniu rovnováhy, ale nemôžme sa o ne opierať celou váhou. Čo sa týka kolien, nemôžete ich vytáčat dovnútra ani von. Malé, krátke a hopsavé pohyby sú zbytočné, je dobré používať od začiatku celú výšku stupňa (celú výšku zdvihu páky plošiny).

Stepper je hotovým zázrakom na stehná a zadok, už po pár týždňoch si ich vyformujete na nepoznanie. Pravdaže, pravidlom je minimálne dvadsaťminútový tréning. Kratší totiž nemá zmysel.

Ak je vaším cieľom spaľovanie tukov zvoľte nižšiu záťaž a vyššiu frekvenciu krokov. Ak potrebujete už iba doladiť pevnosť kriviek, stúpajte pomalšie a nastavte stepper na vyšší odpor.

Dobrá rada na záver

Keďže ráno je hladina krvného cukru na minime, znamená to, že pri pohybe sa telo oveľa rýchlejšie dostane k spaľovaniu rezervných tukových zásob.

Večerné cvičenie ale tiež netreba odvrhovať. Odbúrate ním stres z celého dňa a fyzicky vyčerpaná zaspíte ako bábätko. Ak navyše hodinu pred tréningom vypijete šálku kávy alebo čierneho čaju, vďaka kofeínu v žilách si zlepšíte výkonnosť.


 • Cviky na brucho - získajte pevné brucho
 • Cviky na chrbát a posilnenie chrbtového svalstva
 • Cvičenie na brucho - 4 joga cviky pre získanie pevného bruška
 • Pilates cviky na chrbticu
 • DISKUSIA K ČLÁNKU (2)

  Diskusia k článku - Cvičenie doma so stepperom

  Nový príspevok

  Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

  Dano378
  Dano378
   17.11.2013 12:46

  Podľa vlastných skúseností viem že káva neni moc účinná pri cvičení, ale overil sa mi zelený čaj. Skúšal som veľa zmesí ale pre mňa je najlepší zelený čaj matcha, vďaka ktorému som úplne vynechal kávu z jedálnička. Jeho príprava je praktická netreba nič zalievať stačí nasypať do studenej vody, dá sa ochutiť sirupom. Jeho nutričné hodnoty sú omnoho vyšie oproti klasickému zelenému čaju a pomáha pri chudnutí :) Doma ho kupujeme z matchatea.sk

   
  Simka
  Simka
   1.12.2011 8:17

  Stepper mame doma, ale vacsiniu sluzi ako vesiak :( uz ho musim oprasit a zabehnut!!! smajlik - 18