Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Cvičenie na brucho - 4 joga cviky pre získanie pevného bruška

Mirka

Myslíte si, že joga je nudná a nemožno si ňou vypracovať figúru? Ste na veľkom omyle. Ponúkame vám štyri cviky, ktoré vám pomôžu získať pevné bruško!

joga cviky
17. NOV 2011

O pozitívnych účinkoch pravidelného cvičenia jogy na telo i dušu človeka nemožno pochybovať. Joga dokáže naozaj unikátne kúsky. Čo poviete na získanie plochého a pevného bruška prostredníctvom jogy? Žiadny problém, pretože dnes vám ukážeme ako nato.

Aktivujte svaly brucha prostredníctvom Kobry (Bhujangasana)

Pozícia Kobry patrí medzi jednoduché a pomerne známe cviky. Slúži k posilneniu brušných svalov a následnému znižovaniu tuku v tejto problematickej oblasti.  Okrem toho cvik zmierňuje menštruačné bolesti, zápchu a pozitívne pôsobí na vaječníky a maternicu.

Ľahnite si na bruško. Dlane dajte na podložku pod hrudnú kosť. Zhlboka sa nadýchnite a zdvíhajte hlavu, hrudník a oblasť bruška, aby ste dosiahli polohu, kedy bude trup prehnutý. Dívajte sa nahor. Panva je na zemi! Pohyb je postupný a robíte ho za pomoci rúk, ktoré sú vystreté. Ruky držia váhu tela. Vydržte dve minúty. Po uplynutí stanoveného času nasleduje nádych a s výdychom sa vracajte do pôvodnej polohy.

Pozícia dieťaťa (Balasana) je masážou brušných svalov

Balasana sa podieľa na zlepšení krvného obehu v oblasti bruška. Je vlastne určitou formou masáže. Iste ste počuli o vplyve stresu na zvýšené ukladanie tuku v oblasti bruška. Nuž a práve Balasana eliminuje stres. V konečnom dôsledku znamená menej stresu krajšie brucho!

Najskôr si kľaknite na podlahu a pohodlne si sadnite na päty. Dbajte na to, aby ruky voľne viseli. Nasleduje hlboký nádych. S výdychom sa budete postupne predkláňať až dovtedy, kým sa hrudník nedotkne stehien a čelo zeme. Ruky zostávajú pozdĺž tela. V tejto polohe vydržte aspoň minútu. Mali by ste cítiť pocit uvoľnenia. Potom sa vráťte do začiatočnej pozície a cvičenie opakujte.

Marjarasana -  Mačací chrbát (Tygrí dych) je jeden z najúčinnejších cvikov na brucho 

Mačací chrbát je účinný nielen na formovanie brušných svalov, ale aj zlepšenie flexibility chrbtice.

Dajte sa na štyri, chrbtica je vystretá a krk v predĺžení s chrbticou. Zhlboka sa nadýchnite a postupne prehýbajte chrbticu od kostrče až ku krku, teda bruško klesá k podlahe a zrak smeruje ku stropu. S výdychom sa postupne „vyhrbte“, teda chrbticu a hlavu pomaly spúšťajte dolu.  

Jathara Parivartanasana spevňuje bruško a pozitívne pôsobí na chrbát  

Pravidelným cvičením tohto cviku získate pevné bruško, uvoľníte chrbticu a dokonca obnovíte rovnováhu nervového systému.

Ľahnite si na chrbát tak, aby telo vytváralo písmeno „T“, pričom dlane smerujú smerom nahor. Nasleduje výdych a premiestnenie oboch kolien na ľavú stranu. Pohyb robte tak, aby kolená smerovali k hrudníku. Ramená sú na podlahe. Zatvorte oči a relaxujte. Nezabudnite na pravidelné dýchanie a pomaly sa vráťte do začiatočnej pozície. To isté urobte na druhú stranu.

Koľkokrát jednotlivé cviky opakovať? Posilneniu brušných svalov sa venujte 10 až 15 minút aspoň trikrát týždenne.

Ak hľadáte účinné cviky na brucho, vyskúšajte nasledujúce tréningy z video programov na domáce cvičenie SUPER BODY:

Super Body_On-line_DVD_1920x1080px

Zaverecna obrazovka_Super Body 2_On-line aj DVD

Inšpirujte sa ďalšími cvikmi!

Pripravili sme pre vás viac článkov, v ktorých nájdete efektívne cviky na jednotlivé partie tela. S týmito cvikmi rozhodne precvičíte celé svoje telo a dosiahnete výsledky, aké si prajete.


DISKUSIA K ČLÁNKU (1)

Diskusia k článku - Cvičenie na brucho - 4 joga cviky pre získanie pevného bruška

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

chudnutiedieta.sk
chudnutiedieta.sk
 20.1.2014 1:14

Pevné brucho jedine tu - http://chudnutiedieta.sk/cviky-na-brucho-a-jeho-chudnutie/