Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

FOTO: Funkčný tréning na chudnutie pre ženy s nadváhou

Ak sa vám po sviatkoch stalo, že ste pribrali nejaké tie kilá navyše a po pohľade do zrkadla ste sa rozhodli schudnúť, jedným z účinných spôsobov, ako to dosiahnuť, je začať vykonávať funkčný tréning. 

FOTO: Funkčný tréning na chudnutie pre ženy s nadváhou
23. JAN 2017

Samozrejme, ako pri každom cvičení, aj tu platí, že najdôležitejšiu úlohu pri úspechu hrá správna životospráva a to hlavne stravovanie. Ak teda spojíte správne stravovanie s funkčným tréningom, telo vám to vráti v podobe ubúdajúcich kilogramov a aj zlepšením vášho zdravia.

Čo je to funkčný tréning?

Pri tomto type tréningu je do činnosti zapojených najväčšie množstvo svalových skupín takou formou, aby cvičenie čo najviac napodobňovalo klasické denné aktivity. Vo funkčnom tréningu sa najviac používajú základné cviky: kľuky, zhyby, drepy, skracovačky, výpady, výskoky na vyvýšenú plochu, ale aj niektoré špeciálne cviky s váhou vlastného tela. Hlavným cieľom je cvičiť rýchlo, dynamicky, ale popritom aj koordinovane. Funkčný tréning môže vykonávať každý bez rozdielu veku, pohlavia. Je možné zostaviť ho pre začiatočníkov, ale aj pre tých, ktorí majú skúsenosti s niekoľkomesačným, aj ročným tréningom. Je to aj veľmi vhodná forma kondičného tréningu a tiež prispieva k vyváženosti svalovej dysfunkcie a dysbalancie.

Príklad funkčného tréningu

Tréning začnite 5 až 10-timi minútami behu na bežiacom páse alebo poskokmi na mieste. Následne vykonajte dynamický strečing. Potom vykonajte 6 nižšie uvedených cvikov po 20 opakovaní.

Cvik – panvový most (dvíhanie panvy v ľahu na chrbte s pokrčenými nohami, môžete využiť aj bosu)

panvový most
panvový most
Cvik – drepy s výskokom

zadok drep
zadok drep

Cvik – výstupy na stoličku 


Zdroj: youtube.com

Cvik – kľuky (ak nevládzete klasické, tak „ženské“ na kolenách)

kruháč kľuk
Cvik – skracovačky (takisto môžete vykonávať s balančnou pomôckou bosu, alebo bez nej)

bosu skracovačky
bosu skracovačky
bosu skracovačky
Cvik – plank so zdvíhaním panvy

plank

Všetky cviky urobte jeden za druhým bez prestávky formou kruhového tréningu. Až keď dokončíte posledný cvik , tak si dajte minútu prestávku. Odporúčam vám 6 okruhov. Po vykonaní všetkých okruhov znovu zaraďte 20 minút behu na bežiacom páse, poskoky na mieste alebo inú aeróbnu aktivitu. A tréning ukončite statickým strečingom. Trénujte 3-krát týždenne (napr. pondelok, streda a piatok). 

Zdroj foto: unsplash.com

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Ako získať sexy ruky do trička čo najrýchlejšie?Ako získať „kocky" na bruchu?

Veľká časť ľudí začne cvičiť preto, lebo sa im už nepáči ich nevytvarované brucho.

 

Perfektný návod, ako sa opäť dostať do obľúbených nohavícPerfektný návod, ako sa opäť dostať do obľúbených nohavíc

Určite takmer každý počas sviatkov pribral nejaké to kilečko, a keďže sa bude leto iba približovať, je treba sa opäť dostať do formy. 

 

3 efektívne cviky, ktorými posilníte celé telo3 efektívne cviky, ktorými posilníte celé telo

Ak máte počas dňa iba niekoľko minút a radi by ste počas nich precvičili celé telo, určite to docielite tak, že sa zameriate na tri hlavné svalové partie a to chrbát, nohy a prsia. 


Autor článku

michal.lendel@cvicte.sk

Ing. Michal Lendel, fitnes tréner I. triedy

V minulosti som sa aktívne venoval viacerým športom: hádzaná, basketbal, volejbal. Posledných päť rokov sa venujem hlavne kulturistike. Zaujímam sa aj o zdravé stravovanie, vypracovávanie jedálničkov na mieru, doplnky výživy a pracujem aj ako fitnes tréner. Váš úspech je aj mojím úspechom.

http://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - FOTO: Funkčný tréning na chudnutie pre ženy s nadváhou

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.