Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Posilňujeme s fitloptou

Cvičenie s fitloptou je jednoduché, dá sa vykonávať takmer kdekoľvek a s vašou postavou dokáže urobiť zázraky. 

Posilňujeme s fitloptou
7. OKT 2014

V čom fitlopta prospieva?

Pomáha zlepšiť, či dokonca odstrániť poruchy svalového napätia a koordinačné poruchy, napraviť vybočenie chrbtice, zlepšiť koordináciu dychu. Okrem toho prispieva k osvieženiu, relaxácii a aj pobaveniu.

Tréning na posilnenie celého tela

Posilnenie brušných svalov

Ľahnite si na loptu chrbtom, ruky si dajte za hlavu. Lakte tlačte dozadu. S nádychom si ľahnite, s výdychom spevnite brucho a zdvihnite trup. S výdychom sa opäť uvoľnite. Vykonajte 3 série po 15 opakovaní.

Posilnenie zadku a panvového dna

Ľahnite si chrbtom na zem, lýtka si oprite o loptu a ruky dajte vedľa tela. Spevnite zadok a s výdychom zdvihnite panvu do vodorovnej polohy tela. Vydržte niekoľko hlbokých a pokojných nádychov a výdychov a s nádychom uvoľnite panvu späť na zem. Urobte 15 opakovaní.

Odporúčame prečítať: Ako vymeniť stoličku za fitloptu

Posilnenie hrudníka a ramien

Kľuky na fitlopte. Pevne chyťte loptu, rozkročte nohy na podlahe pre lepšiu stabilitu a celú váhu dajte do fitlopty. S nádychom sa púšťajte k lopte, keď sa dotknete hrudníkom lopty, tak sa s výdychom vráťte do počiatočnej polohy. Vykonajte 3 série po 8 opakovaní.

Posilnenie zadku

Píšťalami sa oprite o loptu a dlaňami o podložku. Telo majte rovnobežne s podložkou a majte ho celé spevnené: chrbát, brucho, nohy, ruky. S výdychom zdvihnite jednu nohu (zanoženie), s nádychom dajte nohu späť a potom opakujte druhou nohou. Počas celej doby cvičenia majte telo pevné. Vykonajte 3 série po 10 opakovaní každou nohou.  

Odporúčame prečítať: Každý môže mať "posilku" doma. Aj vy!

Posilnenie stehien

Postavte sa ku stene a loptu si dajte za chrbát. S nádychom pokrčte kolena do pravého uhla. Dávajte pozor, aby kolená nepresahovali špičky. S výdychom sa vráťte do pôvodného postoja. To isté môžete cvičiť aj v stoji rozkročnom. Vykonajte 3 série po 20 opakovaní.  

Pomocou uvedených cvikov precvičíte cele telo. Nikdy nezabudnite na to, že je pred cvičením dôležité rozohriať telo nejakým jednoduchým pohybom (chvíľkou na rotopede alebo tancovaním na vašu obľúbenú hudbu).   


Autor článku

michal.lendel@cvicte.sk

Ing. Michal Lendel, fitnes tréner I. triedy

V minulosti som sa aktívne venoval viacerým športom: hádzaná, basketbal, volejbal. Posledných päť rokov sa venujem hlavne kulturistike. Zaujímam sa aj o zdravé stravovanie, vypracovávanie jedálničkov na mieru, doplnky výživy a pracujem aj ako fitnes tréner. Váš úspech je aj mojím úspechom.

http://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Posilňujeme s fitloptou

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.