Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Sexi zadok so Zumbou

Zumba-party.sk

Spolu s odborným partnerom sekcie Zumba vám prinášame špeciálnu Zumba choreografiu spojenú s posilňovacími cvikmi na krásny a pevný zadok.

Sexi zadok so Zumbou
25. SEP 2012

Najskôr si vysvetlíme správnu techniku jednotlivých posilňovacích cvikov, ktoré v našich choreografiách budeme cvičiť, aby ste všetky cviky robili správne a tým aj efektívne. V závere článku nájdete videá s choreografiou.

Cvik „Drepy“

Nohy sú rozkročené, nie na šírku ramien, ale ešte širšie od seba. Nemám ich vystreté, ale neustále sú mierne pokrčené. Idem do podrepu, pričom chrbát mám neustále vystretý, ruky pred sebou. Dole do drepu idem až dovtedy, kým stehná nemám rovnobežne so zemou. Vo fáze, keď idem dole do podrepu sa nadýchnem, hore vydýchnem.

Pozor na: chodidlá, aby boli dostatočne od seba, chrbát držíme vystretý, nohy nedopíname!

cviky zadok

Cvik „Výpady“

Nohy mám iba mierne od seba, nedosahujú ani šírku ramien. Nohou vykročím čo najďalej, koleno nekladiem na zem. Pri vykročení sa nadýchnem, pri vrátení späť vydýchnem.

Pozor na: vystretý chrbát, šírku vzdialenosti chodidiel a na uhol v kolene, ktorý by mal dosahovať cca 90 stupňov!

cviky na zadok ii

Máte to? Skúsili ste si všetky cviky pred zrkadlom a už aj začínate cítiť sedacie svaly? Gratulujeme, teraz už zvládnete aj celú choreografiu Zumby spojenú s týmito posilňovacími cvikmi :)

Choreografia č. 1: Od La Factorie s názvom Dale. Je to energický salsaton (spojenie salsy a reggaetonu).


Tieto choreografie si zacvičte aspoň 3x do týždňa a sexi zadok bude na ceste :). Ak sa pri cvičení radi poriadne zapotíte, zoberte si do ruky činky, fľaše s vodou, alebo iný typ závažia. Pred cvičením odporúčame dať si aspoň kratučkú rozcvičku a po cvičení strečing.

Ak máte cez týždeň ráno čas, zapnite si v pondelok a piatok Teleráno na Markíze. Každý diel si dáme iný cvik na posilnenie špecifickej časti tela ;-).


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Sexi zadok so Zumbou

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.