Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Pre akčné dievčatá: PortDeBras, alebo vždy som chcela byť baletkou

Mirka

PortDeBras je pomalý, ladný tanec s prvkami posilňovania a strečingu, napríklad v rytmoch hudobného štýlu chill out, ktorý ti pomôže schudnúť a vytvarovať telo. 

Pre akčné dievčatá: PortDeBras alebo ako dievčatko som chcela byť baletkou
12. JAN 2017

Každá mladá žena má svoje sny a túžby. Žijeme preto, aby sme si ich splnili. Ak si ako malé dievčatko snívala o tom, že budeš baletkou a táto túžba sa ti z nejakých dôvodov nesplnila, teraz prišiel správny čas. PortDeBras je skupinový program, ktorý ladnosťou pohybu a choreografiami pripomína balet. „PortDeBras je tanečno-kondičný tréning, pri ktorom sa síce neskáče, ale pohybuje v rytmoch pomalej hudby. Pomalá a príjemná hudba spôsobuje to, že pohyb je náročnejší ako pri rýchlych songoch. Pri PortDeBras sa chudne a je to aj psychická relaxácia,“ vysvetľuje podstatu tohto obľúbeného cvičenia inštruktorka Helena Ballová. PortDeBras je vlastne kombináciou klasického a moderného tanca, prvkov pilatesu, balančných a strečingových cvikov. Samozrejme, učia sa tu aj krátke, ale veľmi zaujímavé choreografie.

Portdebras 1

PortDeBras je aj pre teba!

Pri cvičení je veľmi dôležitá hudba. Ak patríš medzi fanúšičky hudobného štýlu chill out, ktorý je veľmi jemný a sú preň typické beaty v strednom tempe, PortDeBras ťa dostane. „Hudba nahráva mladým. Motivuje do pohybu a pomalý pohyb umožňuje pracovať na technike. Pri PortDeBras sa zlepšuje držanie tela, rytmus a estetika pohybu. Pohyb je veľmi pekný, dievčatá sa snažia dosiahnuť ladnosť a celú hodinu si užiť,“ hovorí skúsená inštruktorka.

portdebras

Portdebras 2

portdebras

Ak ťa bolieva chrbát z dlhého sedenia v škole či za počítačom, PortDeBras ti ulahodí aj v tomto smere, pretože obsahuje prvky, ktoré odstraňujú svalovú nerovnováhu. Pravidelné cvičenie ti pomôže lepšie zvládať náročné školské povinnosti, budeš mať viac energie i sebavedomia. Navyše sa cvičí v skupine, teda môžeš spoznať nových ľudí.

Portdebras 3

portdebras

Bojíš sa, že PortDeBras nezvládneš? Vôbec sa nemusíš. Za vznikom tohto skvelého skupinového cvičenia sú dvaja chlapi: choreograf Vladimir Snezhik a fyzioterapeut Julio Pappi, ktorí majú navyše veľa spoločného aj s aerobikom. Títo dvaja muži si dali záležať na tom, aby toto cvičenie bolo naozaj pre všetkých. Aj preto sa PortDeBras často označuje ako tanec pre všetkých. „Každý by mal hodinu zvládnuť. Ak keď prvá lekcia môže byť trochu náročnejšia, ale choreografie sa nemenia z hodiny na hodinu. Lekcia je vystavaná ak, že sa učia krátke sekvencie. Ak človek chodí pravidelne, tak ich pozná a zároveň ľahšie a lepšie urobí,“ myslí si Helena Ballová.

portdebras 4

V rámci seriálu pre akčné dievčatá ti každý týždeň predstavíme zaujímavé druhy cvičení, ktoré ťa môžu inšpirovať. Nuž a o tom, že mladá dáma má vyzerať skvelo stále, niet pochýb. Platí to aj pre cvičenie. Trendy outfity, určené mladým kočkám  vhodné na rozličné cvičenia, nájdeš v novej kolekcii adidas Stellasport.

Priestory na fotenie poskytlo Fitness a wellness centrum v Bratislave - BODY Energy Club. Viac informácii nájdete na www.body.sk.

Pre akčné dievčatá: V kurze je pevné a nie vychudnuté telo


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Pre akčné dievčatá: PortDeBras, alebo vždy som chcela byť baletkou

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.