Nezmeškaj začiatok LETNEJ VÝZVY, začíname už 20.5.!

Zacvičte si s nami fitness cviky na bruško!

Mirka

Fitcentrum ponúka možnosti ku komplexnému posilneniu svalov tela. Dnes vám ponúkame fitness cviky na posilnenie bruška, ale aj informácie o tom, ako často cvičiť.

cviky na brucho
20. DEC 2011

K vykonávaniu väčšiny ponúkaných cvikov budete potrebovať zariadenie posilňovne. Preto žiadne výhovorky a šup, šup. Oblečte si teplú bundu a hor sa do cvičenia. Pravidelným cvičením získate brušné svaly, ktoré vám budú závidieť.

Cvik číslo 1 – Priťahovanie kolien na lavičke

Sadnite si do stredu lavičky a dlaňami uchopte jej okraje. Nohy sú mierne pokrčené, niekoľko centimetrov nad lavičkou. Podstata cviku spočíva vo vzájomnom priťahovaní a odťahovaní trupu a kolien smerom ku prsiam (v najvyššej polohe telo pripomína písmeno "V"). Pri priťahovaní sa nadychujte, pri vystieraní nôh vydychujte. Cvik je určený pre precvičenie priamych brušných svalov, preto sa neulievajte. Cvik opakujte 8-krát v 3 sériách.

Cvik číslo 2 – Ľah – sed na šikmej lavičke

Sadnite si na šikmú lavicu a zaprite sa prednou časťou chodidiel v časti lavičky, ktorá je na to určená. Ruky sú prekrížené na hrudníku, pohľad smeruje do stropu. S nádychom smerujte chrbtom dolu niekoľko centimetrov nad lavičku (musíte cítiť dokonale napnuté brušné svaly). S výdychom smerujte do východiskovej polohy. Opakujte 8-krát v troch sériách.

Cvik číslo 3 – Prednožovanie vo zvislej polohe

K vykonávaniu cvičenia potrebujete zariadenie, ktoré vám umožní vykonanie zvislej polohy. Polohu „vo vzduchu“ dosiahnete tak, že sa rukami chytíte držadiel tak, aby ste dokázali udržať váhu tela na predlaktí. Chrbát je celou plochou opretý o oporu, nohy sú mierne pokrčené nad zemou. S výdychom zdvíhajte kolená približne do hrudnej časti a pomaly sa vráťte do východiskovej polohy. Opakujte 8-krát po 3 série.

Cvik číslo 4 – Roznožovanie

Nožničky môžete robiť aj za pomoci BOSU, ktoré nájdete v každom dobrom fitcentre. Začiatočníkom odporúčame posadiť sa do stredu BOSU. Podstata cviku je veľmi jednoduchá. Sedíte, chrbát je vystretý a „striháte“ nohami. Nohy nepokladajte na zem, kým nedokončíte sériu. Roznožovanie môžete vykonávať v rôznych výškových úrovniach.  

Ako často cvičiť?

Vo viacerých diskusiách zaznela otázka: „Ako často precvičovať brušné svaly?“ Nakoľko je brucho jednou z najproblematickejších oblastí, vyžaduje si systematický tréning trikrát do týždňa. Dôležité je, aby mali brušné svaly k dispozícii oddych v trvaní aspoň 48 hodín. Tréningový plán si môžete zostaviť sami, alebo s pomocou osobného trénera. Zamerajte sa na dôsledné precvičenie spodných, horných i bočných brušných svalov.

Inšpirujte sa ďalšími cvikmi!

Pripravili sme pre vás viac článkov, v ktorých nájdete efektívne cviky na jednotlivé partie tela. S týmito cvikmi rozhodne precvičíte celé svoje telo a dosiahnete výsledky, aké si prajete.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Zacvičte si s nami fitness cviky na bruško!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.