Nezmeškaj začiatok LETNEJ VÝZVY, začíname už 20.5.!

Nový rok sa nesie v znamení rýchlych diét. Neoplatia sa!

Jana Šimkovičová

Každý rok sa väčšina z nás stretáva s tým istým problémom. Prejedli sme sa cez Vianoce a teraz chceme rýchlo schudnúť. Aj keby sme všetci najradšej počuli správu, že prebytočné kilá „dáme dole“ za pár dní, opak je pravdou. Práve tá rýchlosť vám môže iba uškodiť.

Nový rok sa nesie v znamení rýchlych diét. Neoplatia sa!
1. JAN 2013

Že prečo strašíme hneď na začiatku roka? Pretože práve v tomto období ľudia najviac riešia svoju hmotnosť a väčšinou nie rozumne. Navyše z každej strany sa na nás začínajú valiť reklamy s tabletkami, rôznymi prípravkami a ďalšími „skvelými“ sľubmi, že s ich „pomocou“ schudnete hneď, rýchlo a bez námahy.

Avšak také jednoduché to nie je, priatelia. Pochopte, že schudnúť zdravo, bez jojo efektu trvá a musíte na to vynaložiť určitú námahu. Pretože bez práce nie sú koláče. A pri chudnutí to platí rovnako. Zapamätajte si jedno. Zdravá strava a pohyb, to je zaručený recept.

Samozrejme, niektorí z vás mi môžu oponovať, že sa dá schudnúť papričkami alebo pojedaním tabletiek. Respektíve kapustovou polievkou alebo inou diétou, ktorá prišla, tak aj odišla. Áno dá sa. Otázkou však ostáva, či sa vám tie stratené kilá znova nevrátia...Nie je až taký problém schudnúť ako si novú hmotnosť udržať. A práve v jojo efekte je pes zakopaný.

Úplne jednoducho, bez zložitej terminológie. Každá super rýchla diéta, tabletky alebo čokoľvek iné sľubujúce chudnúce čáry - máry je dočasné riešenie. Pretože potom príde opäť deň, kedy to budete musieť zvládnuť bez zázrakov. Tu nastáva celý problém.

Vaše telo bolo naučené na určitý režim, väčšinou mu pri týchto zázrakoch chýbajú základné živiny. Keď sa vrátite do normálneho režimu, väčšinou vyhladovaní, telo si bude pýtať viac a viac, lebo už nebude chcieť byť v núdzovom režime. Často krát to končí ďalším prejedaním sa a vaša hmotnosť vyskočí buď na tú pôvodnú alebo ešte vyššie. O tom, v čom všetkom vám takéto diéty môžu uškodiť sa nebudem rozpisovať. Ak si chcete o jojo efekte prečítať viac, zaujímavé informácie nájdete v článku Zradný jojo efekt – zbavte sa ho raz a navždy.

Čo z toho plynie?

Vykašlite sa na diéty, naučte sa lepšie jesť a začnite sa hýbať. Nechcite schudnúť rýchlo a neefektívne. Buďte rozumní, chudnite trpezlivo a rozumne, tak aby ste na konci vášho úsilia prišli k vytúženej hmotnosti a cítili sa spokojní. O to predsa ide. A my vám na tejto vašej ceste radi pomôžeme. Začnite svoje chudnutie napríklad aj naším seriálom „Zdravé chudnutie“.

Zdravé chudnutie časť 1: Keď sa vás telo opýta, čo ste robili v zime

Zdravé chudnutie časť 2: Raňajky sú základ

Zdravé chudnutie časť 3: Dodržiavajte pitný režim

Zdravé chudnutie časť 4: Radšej menej a častejšie


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Nový rok sa nesie v znamení rýchlych diét. Neoplatia sa!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.