Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

Ako vyformovať zadok trochu netradične?

redakcia

Mať sexi zadok neznamená, že ho musíte mať vychudnutý na kosť. Skúste cviky, ktoré vyzerajú pomerne jednoducho, no zakladajú sa na precíznosti a správnej technike. Aj váš zadok môže byť pevnejší a krajší!

Vyformovaný zadok trochu netradične
14. OKT 2016

Chôdza dozadu

Kráčať by ste mali aspoň 30 minút denne. Avšak kráčanie dozadu má oveľa lepšie účinky na vaše telo, ako ste si možno doteraz mysleli. Keď kráčate dopredu, našľapujete na päty. Kráčaním dozadu precvičujeme špičky, čo je dobré nielen pre váš zadok, ale aj chrbticu. Kráčať dozadu je ideálne napríklad na bežiacom páse, ktorý nájdete v každom fitnes centre. Pre tie odvážnejšie odporúčame aj beh dozadu. Pri ňom si však treba dávať pozor, aby nedošlo k úrazu. V porovnaní s behom a chôdzou vpred je beh či chôdza dozadu účinnejšia: sto krokov vzad sa rovná tisíc krokov vpred. 

Po schodoch

Svoje zadné partie dobre precvičíte aj vtedy, ak uprednostníte chodenie po schodoch pred vozením sa výťahom. Novinkou vo fitnes centrách (nielen v zahraničí, ale už aj na Slovensku) je tzv. stairclimber, ktorý vám nahradí chodenie po schodoch. Schodový pás, ktorý funguje na princípe bežiacého pásu, vám dokonale nahradí chodenie po schodoch. Počíta poschodia, kalórie, čas, pulz atď., takže cvičenie máte dokonale pod kontrolou a váš zadok sa vám poďakuje.

Správne prevedené výpady

Výpady sú asi najznámejším a najúčinnejším cvikom na spevnenie zadku. Avšak majú toľko zlých a neúčinných prevedení. Preto nastal čas, naučiť sa tento cvik konečne správne. Dôležité je mať vzpriamený chrbát, chodidlá na šírku bokov, kolenný a členkový kĺb v jednej línii. Kolená by nemali predchádzať špičky a ani zostávať za pätou. Pri výpade majte zadnú nohu opretú o špičku a panvu tlačte smerom nadol.

Vykorčuľujte sa!

Zadok je sval, ktorý potrebuje čas na vyrysovanie. Doprajte si aj počas chladných mesiacov čas na šport, ktorý vám v tom dokonale pomôže. Korčuľovanie je pohybová aktivita, ktorú môžete robiť počas celého roka. V zime na ľade a cez leto sa ku krásnemu zadku dopracujete vďaka kolieskovým korčuliam. Ľadové korčuľovanie je jedna z najlepších aeróbnych činností, pri ktorej si navyše užijete kopec zábavy. Korčuľovanie je aj výborný spaľovač kalórií. Za hodinu môžete spáliť až 700 kalórií. 

Odporúčame prečítať: Chcete sexi pozadie? Tak ním hýbte!

Zdroj foto: goodfon.su

K športu patrí aj zdravá strava. Vyskúšajte chutné recepty z novej knihy Zdravé rýchlovky. 

zdravé rýchlovky


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ako vyformovať zadok trochu netradične?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.