Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

BodyArt ti pomôže získať štíhle telo a čistú hlavu

Pripomína jogu, no v skutočnosti ide o funkčný tréning, pri ktorom pocítiš každý jeden sval. Bonusom je, že zabudneš na všetky starosti. 

Pre akčné dievčatá: Bodyart ti pomôže získať štíhle telo a čistú hlavu
23. MAR 2017

Nie každému mladému dievčaťu vyhovujú rýchle a výbušné pohybové aktivity pri hlasnej hudbe. Možno aj ty občas dostaneš chuť na niečo pomalé, pri čom zabudneš na to, že ťa vytočili rodičia, priateľ či učiteľ v škole. Potrebuješ si jednoducho psychicky oddýchnuť, ALE popritom pracovať na štíhlejšom a pevnejšom tele.

Je pravda, že v ponuke je mnoho cvičení z kategórie body and mind (joga, pilates), ktoré by mohli tieto podmienky spĺňať, no ako mladému a akčnému dievčaťu ti vyhovovať nemusia, napríklad kvôli dôrazu na duchovnú stránku. Preto za vyskúšanie stojí bodyart.

bodyart
bodyart

Bodyart pripomína jogu, no joga to nie je

Možno máš po pozretí videa pocit, že bodyart je joga. Nie je to tak. V skutočnosti ide o funkčný tréning. „Cvičenie prebieha v pomalom tempe a možno na prvý pohľad evokuje cvičenia z kategórie body and mind, ale je to funkčný tréning,“ vysvetľuje podstatu bodyartu inštruktorka Lea Grančič. Cieľom tohto typu tréningu je zlepšiť funkčnosť vlastného tela. Používa sa na to vlastná hmotnosť. Na cvičenie nepotrebuješ žiadne športové pomôcky. Vystačíš si s podložkou. „Bodyart vychádza z princípu, že chceme vytvoriť rovnováhu medzi napätím a uvoľnením, rozvojom tela po silovej, ale aj funkčnej stránke z hľadiska flexibility a pohyblivosti kĺbov i svalov,“ vyzdvihuje plusy bodyartu Lea Grančič.

Akčné dievčatá si bodyart vyskúšali. Páči sa ti? 


Zdroj: youtube.com

Získaš silné a flexibilné svaly

Možno sa ti zdá, že bodyart je pre teba príliš náročný. Nemusíš sa však báť, pretože jednotlivé pózy sa dajú prispôsobiť začiatočníkom i pokročilým. „Vyhýbame sa krajným polohám, ako vystreté paže či kolená. Klient nemusí ísť do krajných polôh, nájde si svoju úroveň, ktorá je pre neho ideálna,“ hovorí inštruktorka. Jednoducho treba vyskúšať. Po čase uvidíš, ako sa zlepšuješ, tvoje telo sa zoštíhľuje a dokážeš sa psychicky uvoľniť. To je tiež veľmi dôležité, pretože problémy majú mladí i starí.

Na zlepšení funkčnosti a zoštíhlení tela majú zásluhu dynamické a statické pózy, ktoré sú pre telo prirodzené. Čo si pod tým predstaviť? „Bodyart využíva dynamické prechody, teda prechody z polohy do polohy. Alebo sú to statické pózy, v ktorých treba určitý čas vydržať. Konkrétnu svalovú skupinu posilňuješ, inú naťahuješ. Tým dosiahneš rovnomerný rozvoj celého tela po každej stránke. Cieľom cvičenia je teda svaly posilniť, udržať ich funkčné a dostatočne pohyblivé,“ upozorňuje na komplexnosť cvičenia inštruktorka.

bodyart
bodyart

Prenes sa spolu s nami na lekciu bodyartu

Už vieš, že súčasťou bodyartu sú cviky, ktoré vychádzajú z princípov fungovania ľudského tela a cvičí sa iba s vlastnou váhou. Lekcia je rozdelená na niekoľko častí, resp. energetických fáz. Prvá z nich je v podstate prípravou na hodinu, v rámci ktorej sa venuje pozornosť dýchaniu a rozhýbaniu chrbtice. V hlavnej fáze sa stretneš s pojmom bodyart clock, čo je v podstate niečo podobné ako Pozdrav slnku z jogy. „Bodyart clock prechádza celou hodinou, ale my ho môžeme kedykoľvek prerušiť a vsunúť dynamické a statické posunovacie cvičenia,“ vysvetľuje Lea Grančič. 

V rámci seriálu pre akčné dievčatá ti každý týždeň predstavíme zaujímavé druhy cvičení, ktoré ťa môžu inšpirovať. Nuž a o tom, že mladá dáma má vyzerať skvelo stále, niet pochýb. Platí to aj pre cvičenie. Trendy outfity, určené mladým kočkám  vhodné na rozličné cvičenia, nájdeš v novej kolekcii adidas Stellasport.

Ďalšie fotky z cvičenia bodyart si môžete pozrieť v našej fotogalérii TU.

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o:

Pre akčné dievčatá: dynamicpump vyrysuje tvoje krivkyPre akčné dievčatá: DynamicPump vyrysuje tvoje krivky

DynamicPump je skvelá „makačka“, pri ktorej si vyformuješ všetky svalové partie a získaš pozitívnu energiu.

 

Pre akčné dievčatá: formujeme brucho. ideš do toho tiež?Pre akčné dievčatá: Formujeme brucho. Ideš do toho tiež?

Rozčuľuje ťa vytŕčajúci tuk z bedrových nohavíc? Chceš byť v plavkách štíhla a sebavedomá? 

 

Pre akčné dievčatá: pomóc, idem prvýkrát do fitcentra!Pre akčné dievčatá: Pomóc, idem prvýkrát do fitcentra!

Chceš ísť do fitnescentra a nemáš ani poňatia o tom, čo ťa tam čaká? S naším tréningovým plánom a radami to zvládneš na jednotku!


Anketa

Čo najradšej čítate na našom portáli?

Články o cvičení a rozličných typoch tréningov.
Informácie o stravovaní a zdravom chudnutí.
Motivačné tipy, príbehy ľudí a fitnes trénerov.
Pozvánky na športové akcie a podujatia.

Celkom hlasovalo: 293

Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová

Redaktor, editor, copywriter. Viac sa dozviete na mojej stránke:

https://www.miroslavasucharova.sk/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - BodyArt ti pomôže získať štíhle telo a čistú hlavu

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.