Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Načo sa obviňovať? Jednoducho začnite a zmeňte to!

Evelyn

Minule som videla vo fitcentre 60-ročnú babku, ktorá skákala ako besná a ja som ledva vládala. A to mám len 25 rokov.

Na čo sa obviňovať? Jednoducho začnite a zmeňte to!
24. JUN 2016

Keď som začala chudnúť, bolo to pre mňa ťažké. Keďže som zo dňa na deň vyradila cukor a múku, nemohla som jesť takmer nič z toho, čo som jedla predtým. V minulosti som chcela zmeniť svoj životný štýl niekoľkokrát, no nikdy sa mi to nepodarilo. Jedného dňa som sa však pozrela do zrkadla a zostala zhrozená. Už som to so svojím stravovaním priveľmi prepískla a nabalili sa na mňa poriadne kilá. Nemohla som si ďalej klamať, videla som, že vôbec nie som fit – moje zdravie totiž závisí od toho, čo zjem a od toho, ako sa správam k svojmu telu. Vtedy som si uvedomila, že sama to nezvládnem a ak chcem naozaj schudnúť, potrebujem pomoc.

Chudnem tak, ako som si to predstavovala

Už som mala silný základ na to, aby som schudla. Bola to moja vnútorná motivácia. Pred tým, ako som začala, som vôbec nezvažovala, čo by mohol byť pre mňa problém. Nerozoberala som to, či sa zvládnem racionálne stravovať, alebo či sa mi bude chcieť cvičiť. Proste som sa zaťala a pustila sa do toho. Zatiaľ všetko ide tak, ako som si predstavovala. Mám trénera, ktorý ma vedie, presne stanovenú stravu, tréningový plán a najmä, vidím výsledky.

Dajte si záležať na strave    

Strava je do veľkej miery droga, pretože cukor, múka a jedlá z rýchleho občerstvenia sú návykové. Keď sa ich snažíte prestať jesť, doslova bojujete sami so sebou. Ani nie tak so svojím telom, pretože ono to v skutočnosti nepotrebuje, ale s psychikou, ktorá je na nezdravú drogu naučená.  Strava je veľmi dôležitá, pretože to, čo konzumujeme, sa odráža na našom zdraví aj vzhľade. Vždy som mala problémy s cystami na vaječníkoch a s hormonálnymi výkyvmi. Bola som z toho smutná a nahnevaná – mám len 25 a už sa pasujem s takýmito problémami. Teraz sa tomu ani nečudujem. Keď sa spätne obzriem, čo všetko som jedla a aké stravovacie návyky som mala, doslova som si o zdravotné problémy koledovala. Racionálne sa stravujem len dva mesiace a už vidím zmeny. Problémy miznú a dokonca sa mi neporovnateľne zlepšila aj pleť.

Každý dokáže nájsť motiváciu      

U každého príde raz bod zlomu, akási vnútorná transformácia, keď si sám úprimne uvedomí, že si škodí a mal by so sebou niečo robiť. To je najsilnejšia motivácia. Ja sa v nej neustále utvrdzujem. Vždy, keď stretnem na ulici alebo vo fitku ženy nad 50 – 60 rokov, ktoré vyzerajú výborne a majú lepšiu kondíciu ako ja, poviem si, že musím jednoznačne so sebou niečo robiť. Minule som videla vo fitku 60-ročnú babku, ktorá skákala ako besná a ja som ledva vládala. A to mám len 25 rokov. Naozaj chcem svoju zlú kondíciu a slabé telo nechať tak? Ak sa na to vykašlem a stratím odhodlanie, ako budem vyzerať o tridsať rokov, keď už teraz je to zlé? Vtedy sa nakopnem a moja motivácia a odhodlanie sú stále silnejšie. 

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Prvý tréning bol naozaj hrozný a ťažký!Prvý tréning bol naozaj hrozný a ťažký!

Evelyn má už niekoľko tréningov za sebou. 

 

Chceš byť sexi a prekypovať zdravím? pridaj sa k evelynChceš byť sexi a prekypovať zdravím? Pridaj sa k Evelyn

Každý potrebuje v ceste za svojím cieľom povzbudiť. Ak držíte s Evelyn, potešte ju a vyjadrite jej podporu.

 

Letné smoothies, ktoré si zamilujeteLetné smoothies, ktoré si zamilujete

Nič v lete neosvieži a nezasýti lepšie ako ovocie a zelenina. Ak ich vhodne skombinujete, môžete sa tešiť na nezabudnuteľné variácie.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Načo sa obviňovať? Jednoducho začnite a zmeňte to!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.