Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Zacvičte si s nami joga cviky na chrbát!

Mirka

Čo poviete na svoj „nový športový začiatok“ v podobe joga cvičení určených pre oblasť chrbta? Neváhajte a pridajte sa ku nám!

http://foter.com/f/photo/48193114/92f824583b/
10. JAN 2012

Joga je tu pre ľudstvo stovky rokov. Mnohí sa presvedčili o jej pozitívnych účinkoch na vlastnej koži. Joga má niekoľko výhod. Pomôže vám spevniť celé telo, nepotrebujete žiadne vybavenie a môžete sa jej venovať kedykoľvek uznáte za vhodné. Nepodceňujte krátkodobú bolesť chrbta, lebo sa môže časom premietnuť do dlhodobých bolestí.

COBRA - BHUJANGASANA

Kobra je jedným z najznámejších cvičení na chrbticu. Týmto cvičením si dokonale natiahnete svaly chrbta a posilníte oblasť ramien. Ľahnite si na brucho, nohy sú pri sebe. Ruky sú pokrčené v lakťoch pri tele tak, že spodná časť dlaní je na podložke pod prsnými svalmi. Hlava je čelom na podložke. Zhlboka dýchajte a zodvihnite hlavu a hrudník čo najvyššie. V danej pozícii vydržte, bedrá sú pevne na podložke. Nezabúdajte na pravidelné dýchanie.

Ak chcete dokonale precvičiť svaly chrbta, v najvyššej polohe zodvihnite ruky nad podložku tak, že končeky prstov smerujú nahor. Druhý variant cvičenia je charakteristický zdvihnutím celého trupu, pričom váha celého tela spočíva na vystretých rukách (opierate sa dlaňami o podložku).

BRIDGE POSE - SETU BANDHASANA

Cvičenie slúži k získaniu celkovej flexibility, posilneniu dolnej časti chrbta a brušných svalov. Vykonáva sa v ľahu na chrbte. Ruky sú pri tele a slúžia telu ako opora. Nohy sú pokrčené v kolenách a chodidlami na podložke. Niekoľkokrát sa zhlboka nadýchnite a zodvihnite panvu a trup do najvyššej možnej výšky. Postupujte pomaly a plynule, stavec po stavci. Ramená, lakte a oblasť predlaktia sú celý čas na podložke a spočíva na nich váha tela. Zhlboka sa nadýchnite niekoľkokrát a vráťte sa do východiskovej polohy.

SUPPORTED SHOULDER STAND - SALAMBA SARVANGASANA

Cvik sa podieľa na podpore funkcie štítnej žľazy, posilňuje svaly brucha a slúži k natiahnutiu hornej časti chrbta. Okrem toho zlepšuje krvný obeh a je vhodný ako relaxačný prostriedok. Ľahnite si na chrbát, ruky aj nohy sú voľne položené pri tele. Dlane sú na podložke, kolená ohnite tak, že chodidlá sú na podložke. Pomaly zdvíhajte nohy a oblasť bokov z podložky, kolená premiestňujte smerom k tvári. Pokračujte plynule až kým nedosiahnete polohu, keď sú nohy a trup kolmo vystreté smerom ku stropu.

Hlava a krk sú v predĺžení s chrbticou, lakte sú na zemi. Ramená sú pevne na podložke. Vydržte čo najdlhšie a dajte nohy za hlavu tak, že sa špičkami nôh dotknete podložky za hlavou. Môžete si pomôcť tak, že si podopriete boky rukami alebo použijete stenu ako oporu. Následne sa vráťte do polohy, keď sú nohy a trup vystreté smerom ku stropu. Opakujte niekoľkokrát.

CAT STRETCH

Dajte sa na všetky štyri, ruky sú vystreté kolmo pod ramenami a medzi prstami vytvorte medzery. Uvoľnite hlavu a pozerajte sa na podlahu. Zhlboka sa nadýchnite, chrbát je okrúhly a ťahajte bradu smerom k hrudníku. Vydýchnite a ťahajte hlavu hore, chrbtica tvorí opačný oblúk, teda je prehnutá smerom dolu.

Zdroj video: www.youtube.com

Inšpirujte sa ďalšími cvikmi!

Pripravili sme pre vás viac článkov, v ktorých nájdete efektívne cviky na jednotlivé partie tela. S týmito cvikmi rozhodne precvičíte celé svoje telo a dosiahnete výsledky, aké si prajete.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Zacvičte si s nami joga cviky na chrbát!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.