Nezmeškaj začiatok LETNEJ VÝZVY, začíname už 20.5.!

Tri cvičenia, ktoré vám vyčarujú úsmev na tvári

Jana Šimkovičová

Každé cvičenie, pre ktoré sa rozhodnete by vám malo poskytnúť pôžitok a radosť. Ak to tak necítite, mali by ste prehodnotiť, či ste si vybrali správne. Pokiaľ chcete z hodiny cvičenia odchádzať naozaj šťastní a veselí, vyberte si z našej ponuky "vysmiatých" cvičení.

Tri cvičenia, ktoré vám vyčarujú úsmev na tvári
18. FEB 2013

CLIP dance vám vyčarí sexi úsmev

Ak potrebujete vypustiť ventil v rytmoch ARB hudby, štýlovo rozličných variáciách ukončených v zaujímavej choreografii, niečo nové sa naučiť, prípadne sa zdokonaliť, zlepšiť držanie a ovládanie svojho tela, alebo len nabrať sebavedomie, určite navštívte hodinu Clip dance.

Clip dance alebo inak sexi forma aerobicu je vlastne hodina moderného tanca, kde sa cvičia choreografie z hudobných videoklipov komerčného charakteru. Pretože, takmer všetko super, čo sa vo svete mihne a na čo existuje dobrá choreografia, sa dá naučiť.

Ako hovorí inštruktorka Lucia Tomišová, hodiny clip dancu v sebe zahŕňajú klipy plné ženskosti. Cieľom týchto tanečných hodín je práve podčiarknúť ženskosť. Ak stále váhate či ísť do toho, určite by ste ešte mali vedieť, že ide o dynamický tanec a jednu z mnohých alternatív pohybu, ktorý trh ponúka. Ženy sa chodia na hodiny clip dance naučiť tancovať, vyblázniť sa a zapotiť. Snahou inštruktora zase je , aby dievčatá z hodiny odchádzali nabité energiou a cítili sa sexi. Ak ráno, cestou do práce v rádiu počujú pieseň, na ktorú vedia choreografiu, hneď im to zdvihne náladu.

Pri cvičení BOKWA sa nedá nesmiať

Prívlastok „iné“ tomuto skupinovému cvičeniu absolútne sedí, pretože zakladateľ programu, Paul Mavi, v ňom prejavil nielen lásku k fitness, tancu, ale predovšetkým hrdosť na svoje juhoafrické korene. BOKWA fitness začína vzbudovať podobný ošiaľ medzi ľuďmi ako pred pár rokmi spôsobila Zumba. Niet divu, je tiež akčná, tanečná, vzrušujúca a motivuje ľudí k pohybu.

Nevoňajú vám tanečné kroky a zložité choreografie? V tom prípade vám bude BOKWA vyhovovať, pretože každý účastník sa riadi vlastným cítením a voľným pohybom v rytmoch hudby. To znamená, žiadne počítanie krokov a zložité choreografie. Pri BOKWA fitness sa naučíte „kresliť“ končatinami rozličné čísla, písmená a mnoho ďalších nenáročných krokov. Paul Mavi do BOKWA fitness začlenil aj prvky bojového tanca bývalých otrokov – brazílskej capoeiry a kickboxu. Do veľkej miery sa využívajú signály rúk a americký posunkový jazyk, vďaka čomu sa BOKWA fitness šíri po celom svete.

Zumba je hlavne o zábave a smiechu

Vďaka striedaniu rýchlych a pomalších rytmov počas Zumby posilňujeme srdce a pľúca. Počas rýchlejšieho tempa srdcová frekvencia dosiahne až 200 úderov za minútu. Naše pľúca majú tiež o prácu postarané, pretože za minútu, v závislosti od veku a kondície, urobia od 12 až do 20 vdychov, čo je takmer dvojnásobok ako za normálneho stavu, čím zvyšujeme ich odolnosť a výdrž.

Náš mozog sa tiež neulieva. Vďaka impulzom, ktoré mozog prijíma, mozog vydáva obľúbený hormón šťastia, endorfín. Endorfín nám zaručuje, že po cvičení sme plní energie a šťastia :) Tieto látky prirodzene potláčajú nervové napätie, zmierňujú depresie a pôsobia upokojujúco. Zumba má aj neuveriteľný vplyv na našu psychiku a na zvyšovanie nášho sebavedomia.

Zumbou si rozhýbeme celé telo a tak zvyšujeme fyzickú kondíciu a spaľujeme kalórie. Po pravidelných návštevách hodín Zumby bude pre každého odmenou, že po schodoch vybehne bez problémov, či pobehne na autobus bez zadýchania. Tanečný pohyb je šetrný dokonca aj k našim kostiam. Znie to neuveriteľne, ale rozhýbaním celej našej kostry, sú naše kosti pevnejšie a tak zabraňujeme vzniku osteoporózy.

Pri dobrej nálade sa znižuje aj bolesť, dodáva nám čarovný úsmev a prináša dobrú náladu. A to ešte musíme spomenúť, že v kolektíve veľmi rýchlo nadviažeme nové priateľstvá. Nepochybne, Zumba spája ľudí :)


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Tri cvičenia, ktoré vám vyčarujú úsmev na tvári

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.