Chceš ľahšie zvládnuť PMS, menštruáciu aj ovuláciu? Vyskúšaj to s tréningami a jedálničkami z FEMINI VÝZVY.

Tri cvičenia, ktoré vám vyčarujú úsmev na tvári

Jana Šimkovičová

Každé cvičenie, pre ktoré sa rozhodnete by vám malo poskytnúť pôžitok a radosť. Ak to tak necítite, mali by ste prehodnotiť, či ste si vybrali správne. Pokiaľ chcete z hodiny cvičenia odchádzať naozaj šťastní a veselí, vyberte si z našej ponuky "vysmiatých" cvičení.

Tri cvičenia, ktoré vám vyčarujú úsmev na tvári
18. FEB 2013

CLIP dance vám vyčarí sexi úsmev

Ak potrebujete vypustiť ventil v rytmoch ARB hudby, štýlovo rozličných variáciách ukončených v zaujímavej choreografii, niečo nové sa naučiť, prípadne sa zdokonaliť, zlepšiť držanie a ovládanie svojho tela, alebo len nabrať sebavedomie, určite navštívte hodinu Clip dance.

Clip dance alebo inak sexi forma aerobicu je vlastne hodina moderného tanca, kde sa cvičia choreografie z hudobných videoklipov komerčného charakteru. Pretože, takmer všetko super, čo sa vo svete mihne a na čo existuje dobrá choreografia, sa dá naučiť.

Ako hovorí inštruktorka Lucia Tomišová, hodiny clip dancu v sebe zahŕňajú klipy plné ženskosti. Cieľom týchto tanečných hodín je práve podčiarknúť ženskosť. Ak stále váhate či ísť do toho, určite by ste ešte mali vedieť, že ide o dynamický tanec a jednu z mnohých alternatív pohybu, ktorý trh ponúka. Ženy sa chodia na hodiny clip dance naučiť tancovať, vyblázniť sa a zapotiť. Snahou inštruktora zase je , aby dievčatá z hodiny odchádzali nabité energiou a cítili sa sexi. Ak ráno, cestou do práce v rádiu počujú pieseň, na ktorú vedia choreografiu, hneď im to zdvihne náladu.

Pri cvičení BOKWA sa nedá nesmiať

Prívlastok „iné“ tomuto skupinovému cvičeniu absolútne sedí, pretože zakladateľ programu, Paul Mavi, v ňom prejavil nielen lásku k fitness, tancu, ale predovšetkým hrdosť na svoje juhoafrické korene. BOKWA fitness začína vzbudovať podobný ošiaľ medzi ľuďmi ako pred pár rokmi spôsobila Zumba. Niet divu, je tiež akčná, tanečná, vzrušujúca a motivuje ľudí k pohybu.

Nevoňajú vám tanečné kroky a zložité choreografie? V tom prípade vám bude BOKWA vyhovovať, pretože každý účastník sa riadi vlastným cítením a voľným pohybom v rytmoch hudby. To znamená, žiadne počítanie krokov a zložité choreografie. Pri BOKWA fitness sa naučíte „kresliť“ končatinami rozličné čísla, písmená a mnoho ďalších nenáročných krokov. Paul Mavi do BOKWA fitness začlenil aj prvky bojového tanca bývalých otrokov – brazílskej capoeiry a kickboxu. Do veľkej miery sa využívajú signály rúk a americký posunkový jazyk, vďaka čomu sa BOKWA fitness šíri po celom svete.

Zumba je hlavne o zábave a smiechu

Vďaka striedaniu rýchlych a pomalších rytmov počas Zumby posilňujeme srdce a pľúca. Počas rýchlejšieho tempa srdcová frekvencia dosiahne až 200 úderov za minútu. Naše pľúca majú tiež o prácu postarané, pretože za minútu, v závislosti od veku a kondície, urobia od 12 až do 20 vdychov, čo je takmer dvojnásobok ako za normálneho stavu, čím zvyšujeme ich odolnosť a výdrž.

Náš mozog sa tiež neulieva. Vďaka impulzom, ktoré mozog prijíma, mozog vydáva obľúbený hormón šťastia, endorfín. Endorfín nám zaručuje, že po cvičení sme plní energie a šťastia :) Tieto látky prirodzene potláčajú nervové napätie, zmierňujú depresie a pôsobia upokojujúco. Zumba má aj neuveriteľný vplyv na našu psychiku a na zvyšovanie nášho sebavedomia.

Zumbou si rozhýbeme celé telo a tak zvyšujeme fyzickú kondíciu a spaľujeme kalórie. Po pravidelných návštevách hodín Zumby bude pre každého odmenou, že po schodoch vybehne bez problémov, či pobehne na autobus bez zadýchania. Tanečný pohyb je šetrný dokonca aj k našim kostiam. Znie to neuveriteľne, ale rozhýbaním celej našej kostry, sú naše kosti pevnejšie a tak zabraňujeme vzniku osteoporózy.

Pri dobrej nálade sa znižuje aj bolesť, dodáva nám čarovný úsmev a prináša dobrú náladu. A to ešte musíme spomenúť, že v kolektíve veľmi rýchlo nadviažeme nové priateľstvá. Nepochybne, Zumba spája ľudí :)


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Tri cvičenia, ktoré vám vyčarujú úsmev na tvári

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 3374
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.