Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Správnymi cvikmi dosiahnete krásne a sexi lýtka

Zumba-party.sk

Leto skončilo, naše nohy sa opäť zahaľujú do dlhých nohavíc, či sukní. A práve vy, ktorí ste tomu radi, pretože neradi vystavujete svoje nohy na obdiv, práve vám prichádzame na pomoc.

Správnymi cvikmi dosiahnete krásne a sexy lýtka
11. OKT 2012

Chôdza, chodenie po schodoch, či obyčajné státie. Určite si poviete, že veď lýtka namáhame každý deň. Tak prečo ich nemáme všetci také sexi?

 

Naše lýtka sú zvyknuté na namáhanie, a preto im musíme venovať oveľa viac času ako iným partiám, aby sme začali vidieť výsledky. Čiže budete okrem pravidelného tréningu potrebovať aj kúsok trpezlivosti.

Plávanie, beh, bicyklovanie. To sú ideálne športy na vypracovanie krásnych lýtok.

 

Avšak do bazéna sa nám už v chladnejších mesiacoch priveľmi nechce, behať v sychravom počasí tiež nie je najpríjemnejšie a stacionárny bicykel nám už slúži ako vešiak na oblečenie? Tak si poďme ukázať niekoľko cvikov, ktoré môžete cvičiť kdekoľvek, aj pri televízore, či v práci.

 

Tie správne cviky na sexi lýtka

Nasledovné cviky na lýtka sú nenáročné a zvládne ich naozaj každý. Po osvojení jednotlivých cvikov si môžete zacvičiť špeciálnu posilňovaciu Zumba choreografiu. Predsa len - keď spojíme tanec, skvelú hudbu a špeciálne cviky, aj to nudné posilňovanie je hneď zábavnejšie. A o to nám ide. Aby ste sa do cvičenia nemuseli nútiť, ale aby ste sa na cvičenie tešili .

1. Cvik: Výpony

Stojím vzpriamene, nohy mám mierne rozkročené a dvíham sa na špičky. Keď som na špičkách vydýchnem, na zemi nadýchnem. Opakujem aspoň 10 krát. Tento cvik je možné robiť aj v práci za písacím stolom. Takže žiadne výhovorky tipu „nemám čas“ .

 

zumba vypony

 

2. Cvik: Výpony na jednej nohe

Presne ten istý cvik, avšak jednu nohu zdvihnem a namáham len jedno lýtko, po niekoľkých opakovaniach druhé. Tento cvik je náročnejší na udržanie rovnováhy. Môžeme sa pridržiavať stoličky, alebo steny.

 

zumba vypony i

 

3. Cvik: Výpony na schodoch

Ak máme doma steper, alebo akýkoľvek schodík, výpony môžeme robiť ešte efektívnejšie. Ide opäť dvíhanie sa na špičky, pričom stojíme na konci schodíku, či stepera.

 

Máte to? Cviky odskúšané, natrénované a môžeme si vyskúšať celú Zumba choreografiu? Nech sa páči, naša špeciálna Zumba choreografia pre posilnenie lýtok. Salsaton od skupiny Clave Cubana.

 


 

Veríme, že po pravidelnom tréningu sa už o niekoľko mesiacov vyberiete na nákup novej sukničky ;-) . Veď povedzme si pravdu, kto z nás sa už neobzrel za ženou s krásne vypracovanými lýtkami?

 

Ak chcete posilňovať všetky partie svojej postavy komplexne, navštívte hodiny Zumby nášho odborného partnera. Každý pondelok, utorok a štvrtok o 19:00 na Nevädzovej 3 v Ružinove.

 

Inšpirujte sa ďalšími cvikmi!

Pripravili sme pre vás viac článkov, v ktorých nájdete efektívne cviky na jednotlivé partie tela. S týmito cvikmi rozhodne precvičíte celé svoje telo a dosiahnete výsledky, aké si prajete.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Správnymi cvikmi dosiahnete krásne a sexi lýtka

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.