Zapoj sa do LETNEJ VÝZVY v limitovanom predpredaji len do 30.4. a získaj DARČEK ZADARMO

Ako získať „kocky" na bruchu?

Veľká časť ľudí začne cvičiť preto, lebo sa im už nepáči ich nevytvarované brucho. Následne prvou vecou, ktorú začnú bezhlavo vykonávať, sú stovky brušákov, resp. iných cvikov na brucho.

Ako získať „kocky
20. JAN 2017

Na vypracovanie brušných svalov však nepostačí iba tréning, ale je dôležité dodržiavať aj ďalšie pravidlá. Až potom bude tréning efektívny a vy nebudete čas v posilňovni tráviť nadarmo.

Brucho – brušné svaly

Táto časť ľudského tela predstavuje zväčša najproblematickejšiu oblasť, čo sa týka vytvarovania, ale aj veľkosti. Okrem podkožného tuku ho tvorí totižto aj viscelárny tuk, ktorý sa usadzuje v okolí vnútorných orgánov. Tie potom nemôžu správne fungovať a dochádza k rôznym zdravotným problémom.

Brušné svaly zostanú skryté pod tukom, nech budú akékoľvek veľké, pokiaľ sa tuku nezbavíte. Môžete dôkladne precvičovať priame, aj šikmé brušné svaly, ale kým na nich bude vrstva tuku, nikdy sa pod kožou nezačnú rysovať.

Základné tipy na získanie „kociek" na bruchu

  • Upravte si jedálniček – efektivita rysovania spočíva v kvalite vášho jedálnička. S nesprávnym jedálničkom bude vaša snaha márna. Preto  sa snažte minimalizovať príjem polotovarov, soli a cukru. A zvýšte príjem bielkovín, zdravých tukov a zeleniny. Samozrejme, dôležitú úlohu hrá aj dostatočný príjem tekutín. 
  • Pri cvičení doprajte brušným svalom aj prestávku – pre brušné svaly platia rovnaké pravidlá, ako aj pre iné svaly. Trénujte ich teda maximálne každý druhý deň, aby mali dostatočný čas na kvalitnú regeneráciu.
  • Precvičujte brucho z každej strany – okrem základných svalov, ako je priamy brušný sval a šikmé brušné svaly, nezabudnite precvičovať ani svaly uložené hlboko v bruchu a tiež svaly panvového dna.  
  • Naučte sa pri cvičení správne dýchať – platí tu základné pravidlo, ako pri každom cvičení a to, že s námahou prichádza výdych a s uvoľnením nádych. Pri statických cvikoch sa snažte dýchať plynule a kľudne.
  • Používajte záťaž – ako som už spomínal v druhom bode, brušné svaly sú rovnaké svaly, ako aj iné. Preto by sa aj pri ich precvičovaní mali používať záťaže a vykonávať 3 až 4 série po 8 až 12 opakovaní. Vďaka tomu si brucho nezvykne na určitý stereotyp a bude nútené na každý ďalší tréning reagovať a zosilňovať.

Dodržiavanie týchto základných pravidiel by vám malo dopomôcť k dosiahnutiu vašich vysnívaných „kociek" na bruchu. Samozrejme, hlavnú úlohu bude mať vždy len a len vaša pevná vôľa, bez ktorej to, bohužiaľ, nejde.

Zdroj foto: goodfon.su

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Perfektný návod, ako sa opäť dostať do obľúbených nohavícPerfektný návod, ako sa opäť dostať do obľúbených nohavíc

Určite takmer každý počas sviatkov pribral nejaké to kilečko, a keďže sa bude leto iba približovať, je treba sa opäť dostať do formy. 

 

3 efektívne cviky, ktorými posilníte celé telo3 efektívne cviky, ktorými posilníte celé telo

Ak máte počas dňa iba niekoľko minút a radi by ste počas nich precvičili celé telo, určite to docielite tak, že sa zameriate na tri hlavné svalové partie a to chrbát, nohy a prsia. 

 

Fitness cviky na pevný zadokFitnes cviky na pevný zadok

Ženy vždy hľadajú spôsob, ako zhodiť niečo z telesného tuku a spevniť určitú oblasť. 

 


Autor článku

michal.lendel@cvicte.sk

Ing. Michal Lendel, fitnes tréner I. triedy

V minulosti som sa aktívne venoval viacerým športom: hádzaná, basketbal, volejbal. Posledných päť rokov sa venujem hlavne kulturistike. Zaujímam sa aj o zdravé stravovanie, vypracovávanie jedálničkov na mieru, doplnky výživy a pracujem aj ako fitnes tréner. Váš úspech je aj mojím úspechom.

http://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ako získať „kocky" na bruchu?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.