Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Pomáha vám Zumba chudnúť?

Mirka

Medzi najčastejšie otázky, ktoré kladú noví záujemcovia Zumba inštruktorom, patrí aj nasledujúca: Chudne sa cvičením Zumby? Odpoveď na túto otázku nájdete v tomto článku.

chudnutie zumba
6. SEP 2011

Našli ste v Zumbe novú priateľku, ktorá vám pomáha v udržaní kondície a dobrej nálady? Milujete zmyselné latinsko-americké rytmy okorenené Salsou, zvukmi Merengue, Cha-cha a Cumbie? Chytili vás za srdce prvky afrických a indických rytmov? V prípade, že sa Zumbe venujete dlhodobejšie, potom ste zaiste prišli na to, že Zumba má oveľa viac pozitív ako je fyzická zdatnosť a radosť z pohybu.

Medzi najčastejšie otázky, ktoré kladú noví záujemcovia Zumba inštruktorom, patrí aj nasledujúca: Chudne sa cvičením Zumby? Odpoveď na zvedavú otázku a mnoho ďalších informácií vám ponúkame práve dnes.

Odpoveď je ukrytá v slovenskom prísloví: Bez práce nie sú koláče!

Nebudeme vás dlho „naťahovať“. Zumba je aeróbnou aktivitou prostredníctvom ktorej je možné schudnúť a stratiť nechcené centimetre. Za skvelými výsledkami sa však skrýva patričná dávka námahy. Veru tak, bez práce nie sú koláče. Bez cieleného úsilia a aspoň minimálnych úprav v jedálničku to jednoducho nepôjde. Ako na to? Vyberte si niektoré z nasledujúcich tipov:

  • Venujte sa aktívnemu cvičeniu Zumby aspoň trikrát do týždňa.
  • Minimálne polovicou úspechu je vyvážená strava. Jedzte dostatok vlákniny, zeleniny, strukovín a ovocia. Obmedzte mastné a vyprážané jedlá, sladkosti a pečivo. Dôležitý je príjem bielkovín a omega 3-mastných kyselín. Bielkoviny sú nenahraditeľné pre svaly a omega 3-mastné kyseliny zrýchľujú metabolizmus.
  • Pozor na pitný režim! Dostatočný príjem tekutín má pri chudnutí nezastupiteľnú úlohu. Preferujte pitnú vodu, nesýtené minerálne vody a nesladené bylinkové čaje. Pri chudnutí je vhodný zelený čaj, ktorý navyše obsahuje cenné antioxidanty. Sladené limonády a nektáre nechajte nepriateľom :)
  • Obohaťte svoj jedálny lístok o orechy a semená. Mandle, lieskové a vlašské orechy konzumujte namiesto sladkej desiaty. Pre zeleninové šaláty sú ako doplnok stvorené ľanové semiačka.
  • Nezabúdajte na dostatočné množstvo mliečnych výrobkov, ideálne sú acidofilné mlieka a jogurtové nápoje.
  • Pre stratu hmotnosti sú odborníkmi odporúčané spaľovače tukov a konzumácia proteínových nápojov po tréningu. Spaľovače tukov naštartujú metabolizmus a pomôžu vám v dosiahnutí maximálneho výkonu. Teda platí, že  maximálny výkon = maximálna strata kalórií.

Prečo sa zo Zumby chudne?

Dôvodov je jednoznačne viacero. Zrekapitulujme si tie najdôležitejšie:

  • Zumba patrí do skupiny „kardio“ cvičení. Pozitívne pôsobí na kardiovaskulárny systém. Pri Zumbe je telo stále v pohybe, pretože Zumba je založená na princípoch intervalového tréningu. Počas hodiny sa striedajú pomalé a rýchle rytmy, čím dochádza k zrýchleniu metabolizmu a väčšej strate kalórií.
  • Zumba je predovšetkým aeróbnou aktivitou. Nezabúdajte, že v aeróbnej fáze dochádza k úbytku kalórií a nežiaducich kilogramov. V anaeróbnej k posilňovaniu a budovaniu svalov. Pri Zumbe dochádza v závislosti od intenzity cvičenia k spáleniu 300 až 700 kalórií za hodinu.
  • Zumba je zaujímavá a ľudia sa pri nej nenudia! Vďaka tomu podporuje v nadšencoch Zumby pozitívne návyky – pravidelný pohyb a úpravu jedálnych zvyklostí. K vytvoreniu kvalitného jedálnička vedú mnohých cvičiacich samotní inštruktori Zumby.
  • Ľudia jedia veľmi často zo stresu. Ak ste doteraz „zabíjali“ nervozitu, stres a napätie sladkosťami alebo najrôznejšími pochutinami, vďaka Zumbe môžete túto skutočnosť zmeniť. Zumba vám pomôže v zbavení sa negatívnych emócií a zaplaví vás vlnou hormónov šťastia. Výsledkom je obmedzenie konzumácie nezdravých a kalorických pochutín.

 

Milí čitatelia, aké sú vaše skúsenosti s cvičením Zumby a chudnutím? Tešíme sa na vaše postrehy a námety.


DISKUSIA K ČLÁNKU (2)

Diskusia k článku - Pomáha vám Zumba chudnúť?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

giusepinna@gmail.com
giusepinna
 15.1.2014 21:16

Ja chodím na Zumbu už 4 rok každý utorok a štvrtok a niekedy ked nám je málo si zájdeme aj do Trnavy dvakrát na Zumbu,takže niekedy to je aj 4 x do týždňa...Na Zumbe som zhodila 13 kg úpravou stravy a cvičením Zumby.Je to skvelý endorfín,Zumba nás nabíja tou správnou energiou,máme skvelú šikovnú inštruktorku a vždy ideme pozitívne naladené domov...Ja som spokojná veeľmi aj som schudla a aj som prestala mať depky a to vdaka Zumbe som sa zmenila o 360 stupnov ..môj život je skvelý ...je mi fantasticky ..Ďakujem za zumbu ♥

 
Be Fit
Be Fit
 9.9.2011 9:32

Na zumbu chodim 3 krat do tyzdna u 2 mesiace a podarilo sa mi zhodit alebo skor vypotit 1 kg, co je super :) ale este lepsie je ze sa citim fntastricky, ako keby som zhodila ovela viac smajlik - 18