Nezmeškaj začiatok LETNEJ VÝZVY, začíname už 20.5.!

Cvičíte a bubnujete. To je cvičenie POUND

Nikola Danišová

Cítite sa pri zumbe trápne, je aerobik pre vás nudný, jumping zasa príliš náročný a kruhového tréningu máte plné zuby? Vyskúšajte POUND a vybubnujte si dokonalú postavu.      

Cvičíte a bubnujete. To je cvičenie POUND
29. SEP 2015

Čo je pound?           

POUND je 45-minútové skupinové cvičenie. Kombinuje klasické kardio so silovým tréningom a bubnovaním. Táto kombinácia zaručuje precvičenie celého tela. Bubnovanie zvyšuje tepovú frekvenciu, ktorá napomáha k spaľovaniu tukových buniek. Za jednu hodinu tohto cvičenia môžete spáliť 400-900 kalórií. Zároveň posilňujete a rysujete svaly, ktoré sa pri normálnych cvikoch často zanedbávajú. Táto technika sa zameriava najmä na ženské problémové partie ako zadok, stehná, podbruško či boky.

V čom je pound iné? 

Horná časť tela je v neustálom pohybe vďaka „bubnovacím“ paličkám Ripstix®, špeciálne navrhnutých pre POUND. Cvičenec si nimi pomáha udržať správny rytmus pri tréningu a zároveň ho motivujú k pohybu. Paličky sú navrhnuté tak, aby maximalizovali tréning tým, že neustále zapájajú do pohybu aj ramená. Počas celého cvičenia tak poctivo trénujete naozaj celé telo a tým spálite viac kalórií. POUND sa cvičí vždy pri hudbe. Či už to je rock, rap, dubstep, pop alebo oldschool, na tom nezáleží. Pieseň však musí mať výrazný rytmus, do ktorého potom cvičenec „bubnuje“.

Prečo práve bubnovanie     

Početné štúdie preukázali, aký silný dopad má bubnovanie na mozog. Vytvára rytmus, ktorý zmierňuje stres a zlepšuje sústredenosť na pohyb. POUND ako spojenie kardio a silového tréningu s bubnovaním, posilňuje imunitný systém, znižuje krvný tlak, zmierňuje chronické ochorenia, potláča alebo úplne odstraňuje úzkosť a únavu.  

Jednoduchosť, ale zato účinnosť   

POUND kombinuje niekoľko pozícií, ktoré sú veľmi jednoduché. Rytmus a bubnovanie zase odvádza pozornosť od vysokej intenzity tréningu. Namiesto počítania opakovaní alebo merania času na hodinách, budete pravidelnosť a opakovania udržiavať pomocou bubnovania.

1. pozícia: 

Postavíte sa s naširoko rozkročenými nohami, stiahnete zadok a vystriete chrbát. Skrčíte kolená do podrepu, paličkami sa dotknete zeme a začnete bubnovať. Počas bubnovania postupne prenášate váhu z jednej nohy na druhú. Zotrvávate stále v podrepe.

2. pozícia: 

Nohy rozkročíte špičkami smerom von, stiahnete zadok a vystriete chrbát. Paličky prekrížite nad hlavou a urobíte úklon na pravú stranu, pričom buchnete o zem paličkou, ktorá je v pravej ruke. To isté zopakujete na druhú stranu.

3. pozícia: 

Sadnite si s vystretými a spojenými nohami. Nakloňte sa smerom dozadu tak, aby ste pocítili v bruchu napätie. Snažte sa stále zostať vystretí. V trupe sa otočíte smerom doprava a oboma paličkami pobúchate po zemi. To isté urobíte na opačnú stranu.

4. pozícia: 

Východisková pozícia je rovnaká ako v pozícii 3. Paličky zdvihnite nad hlavu. Potom zdvihnite pravú nohu a paličkami pobúchajte po zemi. To isté opakujte na druhú stranu.

5. pozícia: 

Ľahnite si na chrbát a nohy zohnite v kolenách. Paličky držte nad hlavou. Zdvihnite zadok z podložky a pobúchajte paličkami po zemi.

6. pozícia: 

Východisková  pozícia je rovnaká ako v čísle 5. Paličky držte nad hlavou. Keď zdvihnete zadok od podložky, paličky držte kolmo nad telom a pobúchajte nimi.

7. pozícia: 

Urobte výpad a paličky držte nad hlavou. Urobíte úklon doprava, buchnete paličkou o zem a potom na opačnú stranu. Potom vymeníte nohy a zopakujete úklony na obe strany.

Video, ktoré ukazuje opísané pozície: 

Zdroj foto: flickr.com

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o:

V čr je o tanečné lekcie aerobiku veľký záujem. čo robia inak?V ČR je o tanečné lekcie aerobiku veľký záujem. Čo robia inak?

Zatiaľ čo u nás sa ľuďom nechce pri cvičení premýšľať nad choreografiami, v ČR tanečný aerobik frčí. 

 

Švihadlové tréningy na domaŠvihadlové tréningy na doma

Trénovať so švihadlom môžete takmer kdekoľvek a kedykoľvek. 

 

Bodywaving: rozhýbte vaše telo silou vlnyBodywaving: rozhýbte vaše telo silou vlny

Využite prirodzenú energiu vo vašom tele pomocou nového cvičenia bodywaving. 


Anketa

Prečo pravidelne cvičíte?

Chcem sa zbaviť prebytočných kíl.
Túžim mať vyformovanú postavu.
Šport mi pomáha ventilovať sa.
Chcem voľný čas tráviť zmysluplne.

Celkom hlasovalo: 789

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Cvičíte a bubnujete. To je cvičenie POUND

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.