Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Tricepsové kľuky s Gymbit Wonder Core Smart

Pevný triceps je cieľom každej cvičiacej ženy, ale aj muža. Avšak zatiaľ, čo ženy túžia iba po vyrysovaní, mužov láka aj veľký objem. 

Tricepsové kľuky s Gymbit Wonder Core Smart
9. NOV 2016

V oboch prípadoch dokáže pomôcť Gymbit Wonder Core Smart.

Čo je vlastne triceps?

Pojmom triceps sa označuje sval horných končatín. Tento názov je odvodený od toho, že je tvorený troma hlavami. Jeho hlavnou úlohou je extenzia v lakťovom kĺbe.

Ako precvičiť triceps

Tento sval sa, samozrejme, najlepšie precvičí pomocou viackĺbových cvikov: tlaky na úzko, kľuky na bradlách. Vhodným variantom sú ale aj izolované cviky: francúzske tlaky, sťahovanie kladky a ďalšie.

Viackĺbové cviky

Tlaky na úzko s veľkou činkou

Ľahnite si chrbtom na rovnú lavičku. Činku uchopte klasicky nadhmatom (dlane smerujú od tela), s rukami od seba približne v úrovni šírky vašich ramien. Uvoľnite činku zo stojanov, ruky sú vystreté nad hrudníkom. Spúšťajte činku smerom k strednej až spodnej časti hrudníka do hĺbky približne 5 až 10 cm nad hrudníkom. Keď sa os činky dostane do uvedenej polohy, zmeňte smer pohybu a vytlačte činku opäť hore.

Kľuky na bradlách

Pri cvičení je trup vzpriamený a pohľad smeruje vpred. Lakte sú rovnobežne s telom a mali by tak ostať počas celého cvičenia. Nohy sú pokrčené a odporúčam vám ich prekrížiť. Pomalým kontrolovaným pohybom sa dostaňte do najnižšej polohy a bez prerušenia sa vracajte späť do vzporu na bradlách. Pohyb nadol je pomalší (aby sa predišlo zraneniu ramien) a smerom nahor dynamickejší.

Izolované cviky

Francúzske tlaky v ľahu

V ľahu na chrbte na lavičke držte nad sebou v napätých pažiach veľkú činku nadhmatom. Činku spúšťate ohnutím paží v lakťoch na lavici tesne za hlavu. Pohyb nahor končí napnutím v lakti, v žiadnom prípade nie pohybom v ramene. Nadlaktie by malo byť po celú dobu naklonené mierne k hlave a lakte sa nesmú rozbiehať do strán.

Sťahovanie kladky

Postavte sa čelom ku kladke a uchopte rovný, krátky držiak užším nadhmatom (ruky približne 10 až 15 cm od seba). Stojte priamo pod kladkou. Začínajte s držiakom na úrovni pŕs, lakte majte po stranách hrudníka a telo v miernom predklone. Silou tricepsov stláčajte držiak dole, ale hýbte iba predlaktím. V dolnej pozícii sú paže napnuté a tricepsy v plnej kontrakcii.

Gymbit Wonder Core Smart pri cvičení tricepsov

Toto zariadenie vám pomôže aj pri precvičení tricepsových svalov, ak nemáte prístup k posilňovni. Jeho veľkou výhodou je, že svaly zapájate ako pri stláčaní, tak aj pri uvoľňovaní svalov, a teda vám stačí vykonať polovičný počet opakovaní. Veľmi vhodným cvikom sú tricepsové kľuky. Prevedenie je veľmi jednoduché. Sadnite si na Gymbit tak, že pomocou dlaní budete môcť striedavo tlačiť do podlahy, čo predstavuje kvalitnú alternatívu kľukov na lavičke.

Veľmi dobrou voľbou je vykonať 3 až 4 série po 12 až 15 opakovaní, keďže tieto svaly treba poriadne prekrviť. Práve takéto cvičenie najviac pomáha tricepsovým svalom či už iba pri ich spevnení, alebo aj raste. 

Zdroj foto: goodfon.su

Chceš vedieť viac? Navštív sekciu Schudni s Evelyn.

evelyn nl i

Zdroj: PR


Autor článku

michal.lendel@cvicte.sk

Ing. Michal Lendel, fitnes tréner I. triedy

V minulosti som sa aktívne venoval viacerým športom: hádzaná, basketbal, volejbal. Posledných päť rokov sa venujem hlavne kulturistike. Zaujímam sa aj o zdravé stravovanie, vypracovávanie jedálničkov na mieru, doplnky výživy a pracujem aj ako fitnes tréner. Váš úspech je aj mojím úspechom.

http://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Tricepsové kľuky s Gymbit Wonder Core Smart

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.