Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Pilates cviky, ktoré vás zbavia bolesti chrbta (II. časť)

Mirka

Trápite sa dlhodobo s bolesťou chrbtice a neviete si dať rady s tým, ako tento problém riešiť? Drvivá väčšina odborníkov zastáva názor, že najlepšou zbraňou proti bežným bolestiam chrbtice je pohyb. Pilates sa podieľa na posilnení svalov, ktoré spôsobujú bolesť chrbta a zároveň zlepšuje držanie tela, a tým pomáha zbaviť sa nepríjemnej bolesti.

Pilates cviky, ktoré vás zbavia bolesti chrbta (II. časť)
9. JAN 2014

Pilates existuje desiatky rokov a mnohým toto cvičenie zlepšilo kvalitu života. Zbavilo ich bolesti, zlepšilo držanie tela, pomohlo zoštíhliť a spevniť problematické partie, zvýšiť sebavedomie a celkovo dosiahnuť vnútornú harmóniu. A ktoré cviky prinášajú úľavu od bolesti chrbta?

Cat/cow

Tento cvik poznáme skôr pod názvom mačací chrbát a venovali sme sa mu už v materskej škole. Je pomerne jednoduchý a môžete ho pokojne využiť ako úvodný cvik v rámci rozcvičky. Dôležité je, aby bol chrbát vystretý a hlava v predĺžení s chrbticou. Pohyb je pomalý a dôležité je hlboké dýchanie. Cvik opakujte 5-krát.

Swimming

Pri „plávaní“ sa do cvičenia aktívne zapájajú najmä chrbtové svaly. Dôležité je, aby bola panvová časť pevne pritlačená k podložke, teda aby brušné svaly slúžili ako opora pre správne vykonanie cviku.

Spine Stretch

Pri tomto pilates cviku sa využívajú, a teda posilňujú chrbtové i brušné svaly. Dôležitá je plynulosť pohybu a správne dýchanie.

Spine Twist

Pri vytáčaní trupu do strán je nevyhnutné, aby pohyb vychádzal z oblasti drieku. Vystreté ruky musia byť rovnobežne s ramenami a v polohe dlaňami smerom nahor. Pozor na správne dýchanie: pri otáčaní do strany nasleduje výdych, pri dosiahnutí východiskovej polohy nádych. Počet opakovaní je 5.

Zdroj video: www.youtube.com


DISKUSIA K ČLÁNKU (1)

Diskusia k článku - Pilates cviky, ktoré vás zbavia bolesti chrbta (II. časť)

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

dr.hanculak@gmail.com
dr.hanculak
 8.7.2015 14:31

Jednoduché a súčasne geniálne cvičenie podľa dr. Pilatesa, vhodné fakticky pre každého z nás. Majú minimálne kontraindikácie ( situácie keď sú nevhodné ). Ďakujem