Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

10-minútový silvestrovský a novoročný tréning

Hoci sa cez vianočné obdobie chce cvičiť iba málokomu, mali by ste sa prekonať. Môžete si zacvičiť iba 10 minút, avšak vášmu telu to prinesie veľa plusov.

10-minútový silvestrovský tréning
31. DEC 2016

Ako cvičiť na Silvestra?

Najlepšou formou cvičenia, ktorú využiť, ak už na Silvestra nechcete tráviť deň v posilňovni, je HIIT (High Intensity Interval Training – ide o tréning s minimálnou oddychovou fázou) a použiť pri ňom iba vaše vlastné telo.

O koľkej cvičiť na Silvestra?

Počas sviatkov je ideálne cvičiť ráno alebo doobeda. Z hormonálneho hľadiska, ale aj z praktického je totiž toto riešenie pre každého z vás to najlepšie. Je to ideálny čas, kedy si môžete výrazným spôsobom dopomôcť k rozbehnutiu  vašej hormonálnej sústavy a v druhom rade podporiť aj samotné spaľovanie tukov.

Ako by mal vyzerať samotný tréning?

Rozcvička

  • Cvik – 60 sekúnd – skákajúci panák (stojte v unožení a v upažení, čo predstavuje počiatočnú polohu, následne s výskokom roznožte a rozpažte, tieto pohyby striedajte až po dobu 60 sekúnd).
  • Cvik – 60 sekúnd – horolezec (dajte sa do polohy vzporu a striedavo preskakujte z nohy na nohu, pričom pri každom skoku sa snažte priblížiť koleno čo najbližšie k hrudníku).
  • Cvik – 60 sekúnd – šprint na mieste.

HIIT

  • Cvik – 60 sekúnd – drepy v plnom rozsahu s rukami za hlavou.
  • Cvik – 60 sekúnd – izometrický drep (zostanete v spodnej pozícii drepu, nie však na lýtkach a v tejto polohe zotrvajte).
  • Cvik – 60 sekúnd – kľuky (dajte sa do vzporu, teda hlava, trup, zadok a nohy sú v jednej línii, ruky by mali palcami smerovať k sebe, začnite krčiť paže v lakťoch – klesavý pohyb sa skončí, keď sa dotknete hrudníkom podlahy, následne zmeňte pohyb a aktívne začnite pretláčať lakte).
  • Cvik – 60 sekúnd – pavúk (v polohe planku na predlaktiach striedavo priťahujte po vonkajšej strane koleno k súhlasnému lakťu)
  • Cvik – 60 sekúnd – striedavé výpady dozadu (cvik vykonávajte dlhým krokom smerom dozadu – zadnú nohu ľahko pokrčte a dávajte pozor na to, aby sa koleno prednej nohy nedostalo pred špičku chodidla, v spodnej polohe musíte v kolene mať 90-stupňový uhol). 

Medzi každým cvikom HIIT si doprajte 30-sekundovú prestávku vo forme výklusu, nie úplného oddychu.

Verím, že tento tréning vám pomôže spáliť aspoň niekoľko kalórií z množstva, ktoré prijmete počas silvestrovskej noci.

Zdroj foto: goodfon.su

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Ako rozhýbať metabolizmus aj po 40-tke?Ako rozhýbať metabolizmus aj po 40-tke?

Ak je vaším cieľom schudnúť, určite sa vyhnite diéte. Oveľa lepšou voľbou je rozhýbať metabolizmus. Dá sa to v každom veku, dokonca ešte aj po 40-tke!

 

Každý tréning musí spĺňať jedno dôležité kritérium, inak nefungujeKaždý tréning musí spĺňať jedno dôležité kritérium, inak nefunguje

Ani ten najlepší fitnes tréner na svete a najprepracovanejší tréningový plán vám nepomôže získať zdravé a sexi telo, pokiaľ vás šport nebaví. 

 

Tréning vo vysokej intenzite? áno!Tréning vo vysokej intenzite? Áno!

Tréning vo vysokej intenzite je metódou intenzívneho kardiovaskulárneho tréningu, ktorý pomáha spaľovať telesný tuk. 


Autor článku

michal.lendel@cvicte.sk

Ing. Michal Lendel, fitnes tréner I. triedy

V minulosti som sa aktívne venoval viacerým športom: hádzaná, basketbal, volejbal. Posledných päť rokov sa venujem hlavne kulturistike. Zaujímam sa aj o zdravé stravovanie, vypracovávanie jedálničkov na mieru, doplnky výživy a pracujem aj ako fitnes tréner. Váš úspech je aj mojím úspechom.

http://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 10-minútový silvestrovský a novoročný tréning

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.