5 vecí, ktoré vás najviac zaujímajú o krabičkovej diéte

redakcia

Krabičková diéta je čoraz populárnejšia, avšak mnohí nemajú o jej fungovaní celkom jasnú predstavu.  

5 vecí, ktoré vás najviac zaujímajú o krabičkovej diéte
5. SEP 2016

Už len pomyslenie na to, že dennodenne vám domov či do práce privezú 5 chutných jedál, je prinajmenšom lákavé. Odpadá vám starosť o to, čo variť a nemusíte ani nakupovať. Tým pádom máte viac voľného času, ktorý môžete venovať napríklad cvičeniu. Najlepšie na tom všetkom je, že chudnete bez hladovania. Ak máte v hlave niekoľko otáznikov, ktoré sa týkajú krabičovej diéty, čítajte ďalej.

Koľko kíl schudnem?

Na túto otázku neexistuje jednoznačná odpoveď, pretože každý z nás je iný. Závisí to od toho, ako poctivo budete jedálniček dodržiavať a či sa budete venovať aj pohybovej aktivite. Podľa tvorcov krabičkovej diéty je úspešnosť viac ako 94 %, pričom už počas prvého mesiaca zhodíte 3 – 4 kilá bez hladovania a následného jojo efektu. Navyše k dispozícii máte pestrú a vyváženú stravu, ktorá vám poskytne dostatok energie a nutričných látok.

Musím cvičiť?

Krabičková diéta je nastavená tak, aby k úbytku hmotnosti došlo aj bez pohybovej aktivity. Avšak cvičenie je neodmysliteľnou súčasťou zdravého životného štýlu a pomôže vám zlepšiť kondíciu a spevniť ochabnuté svalstvo. Ak si zvolíte vhodný typ tréningu, získate cennú svalovú hmotu, ktorá vám pomôže spaľovať prebytočné tukové zásoby.

Ako je to s pitným režimom?

Voda tvorí 70 % hmotnosti nášho tela a plní množstvo dôležitých funkcií. Pri krabičkovej diéte je dôležité vyvarovať sa alkoholu, energetických nápojov, sladených limonád i sladených minerálnych vôd, nakoľko sú plné cukru a kalórií. Pozor si treba dať aj na športové nápoje, ktoré takisto obsahujú veľa cukru. Čo sa týka alkoholu, z času na čas si môžete dopriať pohár suchého bieleho vína. Najlepšou voľbou je čistá voda alebo minerálka určená na denné pitie. Vhodné sú aj bylinkové čaje bez cukru. Denne by mal človek vypiť 0,4 dcl tekutín na každých začatých 10 kg váhy.

Dá sa krabičková diéta vyskúšať?

Krabičková diéta trvá tri mesiace, počas ktorých by ste mali viditeľne schudnúť a váhu si udržať. Ak nemáte istotu, či je krabičková diéta stvorená pre vás, môžete si ju na 7 dní vyskúšať. Na výber máte niekoľko stravovacích režimov – klasický, vegetariánsky, gurmánsky, pre celiatikov a ďalšie. Čiže limitovaní nie sú ani ľudia, ktorí majú nejaké stravovacie obmedzenia.

Z čoho sú jedlá pripravované?

Pri chudnutí je dôležité, aby človek dodržal kalorický príjem. Nemenej podstatné je to, aby bolo jedlo chutné, pestré a pripravené z prvotriednych surovín. Krabičková diéta používa kvalitné suroviny, ktoré pochádzajú z regionálnych zdrojov a sú sezónne. 

Zdroj foto: pixabay.com

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Tipy, ako zostať dokonale hydratovaníTipy, ako zostať dokonale hydratovaný

Ľudské telo je vo veľkej miere tvorené vodou. Tá je úplne nevyhnutná pre život a pre udržanie hydratácie.

 

Schudnete viac z jabĺk alebo hrušiek?Schudnete viac z jabĺk, alebo hrušiek?

V jedálničku často uprednostňujeme jablká. Je to však správne?

 

Prečo sa neoplatí držať nezmyselné diéty?Prečo sa neoplatí držať nezmyselné diéty?

Problémom „rýchlych a zaručených“ diét je to, že možno s vypätím všetkých síl schudnete, ale tento stav nie je udržateľný. 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 5 vecí, ktoré vás najviac zaujímajú o krabičkovej diéte

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2524
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.