Cviky na brucho - získajte pevné brucho

Mirka

Brucho patrí medzi najproblematickejšie partie tela, a preto na jeho spevnenie potrebujete poriadnu dávku trpezlivosti a pravidelné cvičenie. Ponúkame vám cviky na brucho, ktorými sa dopracujete k pevnému sexi brušku.

cviky na brucho
8. NOV 2011

Z vlastnej skúsenosti musím konštatovať, že získanie sexi bruška je veľmi náročné. Cvičeniu sa venujem pravidelne, ale nikdy som nebola spokojná s bruškom. Napriek tomu som vytrvala, až nakoniec cvičenie prinieslo vysnívané ovocie. S radosťou pozerám na prvé „tehličky“! Týmto spôsobom by som vás rada motivovala a ponúkam vám overené cviky na brucho, ktorým sa pravidelne venujem na aerobicu. Neváhajte a dajte sa do práce!

 

Dôležité upozornenia: Nezabudnite na úpravu jedálnička. Pri cvičení je dôležité správne dýchanie. Pri vykonávaní záťaže vydychujte, pri uvoľňovaní sa nadýchnite. Radšej cvičte menej, ale správnou technikou.

Pozrite si video ako sa cvičia správne a efektívne cviky na brucho


Spodné bruško – najproblematickejšia oblasť

Cvik číslo 1

Ľahnite si na podložku a vystrite sa. Podstata cviku spočíva v pomalom zdvíhaní nôh, ktoré by mali v najvyššej polohe zvierať s trupom pravý uhol. Pozor, nohy musia byť pri pohybe vystreté a ruky položené vedľa tela dlaňami nadol. Pohyb dolu vykonávajte približne do vzdialenosti 10 centimetrov nad zem. Nohy nikdy nepokladajte na podložku! Opakujte 10-krát v 3 sériách.

Cvik číslo 2

Poloha je podobná ako pri cvičení číslo 1, pričom nohy sú vystreté a v pravom uhle s trupom. Zdvíhajte (s výdychom) zadok resp. panvu niekoľko centimetrov nad podložku a s nádychom položte na zem. Dôležité je, aby horná časť trupu bola po celú dobu cvičenia položená na podložke. Opakujte 15-krát v 3 sériách.

Horné brušné svaly

Cvik číslo 3

Ľahnite si na chrbát, nohy mierne rozkročte a päty tlačte do podložky. Ruky dajte za hlavu tak, aby bola hlava v predĺžení s chrbticou. Dosiahnete to tak, že sa po celý čas cvičenia dívate na jeden bod na strope. Nepomáhajte si rukami, lakte musia smerovať do strán. S výdychom trup zdvihnite, s nádychom položte na podložku. Hlavu nepokladajte na zem. Opakujte 10-krát v 3 sériách.

Šikmé brušné svaly

Cvik číslo 4

Poloha je podobná ako pri cviku číslo 3, ale ľavú nohu preložte cez pravé stehno. Vykonávajte pohyb tak, že pravé rameno (nie lakeť!) ťaháte smerom k ľavému kolenu a s nádychom sa vrátite späť. Opakujte 20-krát. Pozor, hlava musí byť v predĺžení s chrbticou a nepomáhajte si lakťami. Cvik opakujte na druhú stranu. Vydržte 3 série.

Stredná časť bruška

Cvik číslo 5

Cvik môžete cvičiť na zemi, ideálna je však lavička vo fitcentre. Sadnite si na koniec lavičky a rukami sa oprite o lavičku takým spôsobom, aby ste udržali rovnováhu. (Ruky dajte za seba a dlaňou sa držte okraja lavičky.) Skrčte nohy, pomalým pohybom a s výdychom ich vystierajte. Na začiatok vám postačia 2 série po 10 opakovaní. Cvik sa dá vykonávať aj na zemi, ale dajte pozor, aby ste nohy nepoložili na podložku.

Záverečné posilnenie celého bruška

Cvik číslo 6

Ľahnite si na podložku a nohy sú nad zemou pokrčené do pravého uhla. Ruky prekrížte cez hrudník a lopatky sú nad zemou. Vykonávajte „malý“ pohyb hrude smerom ku kolenám a späť. Opakujte 15-krát v 3 sériách.

Náš tip: Cviky vykonávajte v ľubovoľnom poradí po jednej sérii a postupne ich za sebou opakujte tak, aby ste dosiahli stanovený počet odcvičených sérií.

Zdroj video: www.youtube.com

Inšpirujte sa ďalšími cvikmi!

Pripravili sme pre vás viac článkov, v ktorých nájdete efektívne cviky na jednotlivé partie tela. S týmito cvikmi rozhodne precvičíte celé svoje telo a dosiahnete výsledky, aké si prajete.


DISKUSIA K ČLÁNKU (4)

Diskusia k článku - Cviky na brucho - získajte pevné brucho

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

cervenkovaviki@gmail.com
cervenkovaviki
 29.5.2018 15:29

Màm 15 rokou a nemàm vela podkožného tuku pôjde mi to vyformovať?A za aký čas ste dosiahly tehličky?za odpoveď vopred ďakujem

 
chudnutiedieta.sk
chudnutiedieta.sk
 20.1.2014 1:14

Cviky na brucho tu - http://chudnutiedieta.sk/cviky-na-brucho-a-jeho-chudnutie/

 
Ladymum
Ladymum
 10.11.2011 8:39

Ako casto v ramci jedneho tyzdna treba cvicit brucho? dvakrat? trikrat? alebo viac?

 
Liška Eliška
Liška Eliška
 8.11.2011 11:16

jeeej super, diky za navod. To mozem cvicit aj doma smajlik - 18

 

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2322
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.