Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Ako posilniť a vypracovať štíhle stehná

Tréning stehien patrí k najťažším, pretože ide o pomerne náročné cvičenie a to z dôvodu zapájania veľkého počtu svalových skupín. 

Ako posilniť a vypracovať štíhle stehná
17. JUN 2015

Okrem toho sa často ženy boja, že po ťažkom tréningu stehien budú mať problémy s obliekaním obľúbených nohavíc. Takéto obavy sú však úplne zbytočné! Naopak, vďaka tréningu stehien získate pekne vytvarované nohy, ktoré ani nebudete chcieť pod nohavicami skrývať.

Kondičné cvičenie

Kondičný tréning sa mierne odlišuje od bežného tréningu hlavne z dôvodu, že sa pri ňom využívajú netradičné cviky a zvyšuje sa frekvencia na požadovanú úroveň. Dá sa povedať, že ide o náročnejší tréning, ako je bežný tréning. Po ňom však nastupujú endorfíny, ktoré vám potvrdia, že námaha stála za to. Ďalším pozitívnym účinkom kondičného cvičenia je úbytok svalovej hmoty, spevnenie a tvarovanie tela do prirodzenej atletickej formy. 

Najlepšie cviky na zlepšenie kondície stehenných svalov

Skákajúci Jacks

Cvik predstavuje kombináciu pohybov rúk a nôh. Zo základného postoja s nohami pri sebe a pripaženými rukami sa poskokom rozkročíte, vystreté ruky zdvihnete cez rozpaženie nad hlavu a vrátite sa do pôvodného postoja.

Odporúčam vykonávať cvičenie pyramídovo v časových intervaloch 30 sekúnd, 45 sekúnd, 60 sekúnd, pričom v každom sa snažte zvládnuť čo najviac poskokov.

Kačacia chôdza

Ide o veľmi jednoduchý cvik, ktorý je známy ako kačacia chôdza. Technika prevedenia cviku je veľmi jednoduchá: vykonajte drep/podrep, ruky predpažte (pomôžu vám udržať lepšiu stabilitu) a v drepe/podrepe kráčajte predpísaný časový úsek.

Odporúčam vykonávať cvik 20 sekúnd v troch sériách.

Drep s výskokom

Pri drepoch s výskokom postupujte rovnako ako pri obyčajnom drepe. Rozkročte sa na šírku pliec, ruky si dajte za hlavu, lakte tlačte dozadu. Vykonáte hlboký drep, kolená môžu presahovať cez špičky nôh, ale iba mierne, v každej krajnej polohe okamih zotrvajte. Pri vstávaní z drepu sa odrazte a pohyb ukončite poskokom.

Vykonajte 3 série v časových intervaloch, 30 sekúnd, 45 sekúnd, 60 sekúnd, pričom v každom sa snažte zvládnuť čo najviac opakovaní.

Výpady s výskokom

Začnite vo výpade ľavou nohou. Vyskočte rovno hore a vo vzduchu vystriedajte nohy. Pristaňte mäkko do výpadu pravou nohou. Ihneď po dopade sa odrazte do ďalšieho výskoku.

Vykonajte 3 série v časových intervaloch, 30 sekúnd, 45 sekúnd, 60 sekúnd, pričom v každom sa snažte zvládnuť čo najviac opakovaní. 

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

5 najúčinnejších cvikov na stehná5 najúčinnejších cvikov na stehná

Určite každý by chcel mať pekné stehná. 

 

 

Ako si vypracovať štíhle stehnáAko si vypracovať štíhle stehná? 

Pekné nohy nie sú len tak, treba dosť cvičiť.

 

 

5 cvikov pre sexi pozadie5 cvikov pre sexi pozadie

Je pravda, že drep je kráľom všetkých cvikov, ktorý úžasne formuje zadné partie, ale...


Autor článku

michal.lendel@cvicte.sk

Ing. Michal Lendel, fitnes tréner I. triedy

V minulosti som sa aktívne venoval viacerým športom: hádzaná, basketbal, volejbal. Posledných päť rokov sa venujem hlavne kulturistike. Zaujímam sa aj o zdravé stravovanie, vypracovávanie jedálničkov na mieru, doplnky výživy a pracujem aj ako fitnes tréner. Váš úspech je aj mojím úspechom.

http://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ako posilniť a vypracovať štíhle stehná

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.