Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

10 dôvodov, prečo si dať dnes zdravé a chutné smoothie

redakcia

Premýšľate, čo si dáte na desiatu či olovrant? Máme pre vás hneď 10 dôvodov, prečo by ste si mali zvoliť práve smoothie.

10 dôvodov, prečo si dať dnes zdravé a chutné smoothie
19. OKT 2016

Splníte si dennú normu pre príjem ovocia a zeleniny

Podľa odporúčaní treba denne zjesť 5 – 6 porcií zeleniny a ovocia. To je, samozrejme, pre mnohých veľký problém. Vyriešiť sa dá práve prípravou smoothie drinkov.

Podporíte trávenie

Ovocie a zelenina, ktoré sú hlavnou súčasťou smoothie, sú nabité rozpustnou i nerozpustnou vlákninou. Práve vláknina je kľúčová pre správne fungovanie tráviaceho traktu.

Zasýtite sa

Už spomínaná vláknina má aj výbornú sýtiacu schopnosť. Ak do smoothie pridáte ešte kvalitné proteíny alebo tuky, máte k dispozícii nápoj, ktorý možno považovať za plnohodnotnú náhradu jedla. Takéto smoothie vás nasýti skutočne nadlho a vyhnete sa zbytočnému maškrteniu.

Očistíte svoje telo

Výborné detoxikačné účinky majú hlavne zelené potraviny. Môže sa jednať o zelenú listovú zeleninu, mladý jačmeň, spirulinu či chlorellu. Áno, aj tieto zložky môžete pridať do smoothie a pomôcť telu s očistou.

Nakopnete svoju imunitu

Viete o tom, že každá naša bunka je zasiahnutá vplyvom voľných radikálov až 10 000-krát denne? Preto je veľmi dôležité pomôcť svojmu telu s voľnými radikálmi bojovať. Na to sú stvorené hlavne antioxidanty. Bohatou zásobárňou týchto látok sú nielen ovocie a zelenina, ale aj semiačka, orechy či zdravé tuky, ktoré sú súčasťou mnohých smoothie.

Pochutíte si

Hovorí sa, že jeme aj očami a smoothie v tomto smere nikdy nesklame. Nehovoriac o lahodnej chuti, ktorá poteší chuťové poháriky. Pitie smoothie je jednoducho dokonalý pôžitok.

Opekniete

Strava má zásadný vplyv i na to, ako vyzeráme, teda v akom stave máme pokožku, vlasy i nechty. Ich vzhľad môžeme zlepšiť aj pravidelným prísun dôležitých látok v smoothie.

Budete mať dostatok energie

Zaspávate v práci a ešte musíte vyriešiť niečo dôležité? Vyhnite sa tradičnému nezdravému občerstveniu v podobe bežných sladkostí a dajte si radšej smoothie. Rozdiel spozorujete okamžite.

Zlepší sa vám nálada

Ak urobíte niečo dobré pre telo, odzrkadlí sa to aj na psychickom rozpoložení. Nehovoriac o tom, že mnohé zložky smoothies sú prekurzormi hormónov, ktoré pozitívne ovplyvňujú náladu – napríklad banány obsahujú aminokyselinu tryptofán, ktorá je prekurzorom serotonínu.

Príprava je jednoduchá a rýchla

Stačí vziať tie správne ingrediencie a dať ich do super výkonného mixéra. Na tento účel je stvorený mixér Nutribullet. Za krátky čas máte k dispozícii lahodný nápoj dokonalej konzistencie a chuti. 

Odporúčame: Fialový super mixér Nutribullet, 600 W 

evelyn nutribullet

Zdroj foto: pixabay.com

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

3 lahodné smoothie, ktoré dajú do poriadku trávenie3 lahodné smoothie, ktoré dajú do poriadku trávenie

Máte nafúknuté bruško, trápi vás plynatosť či zápcha? Naordinujte si chutné smoothie drinky s obsahom správnych prísad. 

 

Štyri tajomstvá prípravy dokonalého smoothie. poznáte ich?Štyri tajomstvá prípravy dokonalého smoothie. Poznáte ich?

Viete o tom, že mrkvu či cviklu nie je dobré kombinovať s ovocím, a že listová zelenina sa hodí do každého jedného smoothie? 

 

Recept na smoothie od evelynRecept na smoothie od Evelyn

Aj Evelyn rada maškrtí zdravo, a preto si pripravuje toto lahodné smoothie. 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 10 dôvodov, prečo si dať dnes zdravé a chutné smoothie

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.