Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Pre akčné dievčatá: Vďaka cvičeniu v plachtách získaš sexi telo

Pravidelným cvičením v plachte zoštíhliš svoje telo a hlavne sa skvelo zabavíš. 

Pre akčné dievčatá: Vďaka cvičeniu v plachtách získaš sexi telo
21. MÁJ 2015

Hľadáš cvičenie, ktoré je iné ako ostatné? Chcela by si mať sexi a pevné telo, zbaviť sa bolestí chrbta tak, že sa budeš pri športovaní zabávať? Potom je pre teba cvičenie v plachtách ako stvorené. „Je to hlavne o zábave. Človek posilňuje svalstvo a vlastne si to ani neuvedomuje. Plachtu neoklameš. Keď chceš urobiť nejaký cvik, pózu alebo sa dostať do nejakej polohy, musíš pri tom zapojiť stred tela, tlačiť do plachty a ešte dať do toho aj pohyb. To sú tri veci, ktoré jednoducho musíš urobiť. Týmto spôsobom posilňuješ, spevňuješ a naťahuješ svalstvo. Hlavné však je, že to je zábava a cítiš sa ako na hojdačke,“ hovorí Helena Ballová, ktorá má s cvičením v plachtách bohaté skúsenosti a je živým príkladom toho, ako tento druh pohybu mení telo. V čase, keď začala pravidelne cvičiť, tak sa jej ľudia pýtali, či schudla. V skutočnosti sa ručička na váhe nepohla, ale jej svalstvo sa pravidelným cvičením zoštíhlilo a predĺžilo. To je zároveň ďalší dôkaz toho, že váha je len nepodstatné číslo a dôležité sú miery, ktoré ukazuje krajčírsky meter. A tie možno zmeniť iba cvičením a zdravou a vyváženou stravou.

plachty
plachty
plachty

Buď originálnou!

Cvičenie v plachtách je originálnym cvičením, vďaka ktorému sa budeš cítiť výnimočne aj ty. Hoci sa môže na prvý pohľad zdať, že to je náročné, nemusíš sa báť. S trochou trpezlivosti zvládne lekciu naozaj každý. „Hlavne sa netreba nechať odradiť na prvej hodine. Stáva sa, že človeku je na zvracanie alebo sa mu točí hlava. Je to len kvôli tomu, že mozog nie  je zvyknutý. Ak má niekto problém s kinetózou, tak niektoré pozície jednoducho neurobí. Na prvej hodine je to normálne. Na druhej lekcii už mozog tento pohyb pozná, vie, čo ho čaká a človek si začne cvičenie v plachtách užívať,“ vysvetľuje inštruktorka Helena Ballová.

plachty
plachty

Obzvlášť obľúbená je pozícia dolu hlavou

Jednou z najobľúbenejších a zároveň zdraviu prospešných pozícii je vis dolu hlavou. Hoci sa môže zdať, že ide o príliš akrobatický prvok, s trochou chcenia a trpezlivosti ho zvládne každý. Okrem toho, že visieť dolu je úžasná zábava, tento cvik je skvelý na uvoľnenie stavcov. Ako tento cvik funguje? „Ide vlastne o inverznú terapiu. Počas všetkých aktivít, ktoré vykonávaš počas dňa, sú stavce tlačené na seba. Keď sa otočíš dolu hlavou, uvoľnia sa. Oddelia sa od seba a po hodine budeš aj reálne vyššia, pretože každý jeden stavec sa reálne posunie,“ vysvetľuje inštruktorka. Tento cvik je obzvlášť prospešný pre všetkých, ktorí väčšinu dňa sedia či už v škole alebo pri počítači. Podľa Heleny Ballovej by v plachtách nemali cvičiť ľudia, ktorí majú vážnejšie ťažkosti s kĺbmi alebo chrbticou. Lenže ak má človek pevný stred tela a dokáže sa udržať v plachte, tak práve bolesť chrbta možno pravidelným cvičením odstrániť. 

plachty
plachty
plachty

V rámci seriálu pre akčné dievčatá ti každý týždeň predstavíme zaujímavé druhy cvičení, ktoré ťa môžu inšpirovať. Nuž a o tom, že mladá dáma má vyzerať skvelo stále, niet pochýb. Platí to aj pre cvičenie. Trendy outfity, určené mladým kočkám  vhodné na rozličné cvičenia, nájdeš v novej kolekcii adidas Stellasport.

Priestory na fotenie poskytlo Fitness a wellness centrum v Bratislave - BODY Energy Club. Viac informácii nájdete na www.body.sk.

Odporúčame prečítať: 

Pre akčné dievčatá: V kurze je pevné a nie vychudnuté telo

Pre akčné dievčatá: PortDeBras alebo vždy som chcela byť baletkou


Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová

Redaktor, editor, copywriter. Viac sa dozviete na mojej stránke:

https://www.miroslavasucharova.sk/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Pre akčné dievčatá: Vďaka cvičeniu v plachtách získaš sexi telo

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.