Zapoj sa do LETNEJ VÝZVY v limitovanom predpredaji len do 30.4. a získaj DARČEK ZADARMO

Sexi bruško je sen každej ženy. Splňte si ho i vy

Bruško patrí k pomerne náročným partiám, čo sa týka modelovania. Práve preto je treba pri jeho zlepšovaní a tvarovaní veľa trpezlivosti, odhodlania a sebazaprenia. 

Sexi bruško je sen každej ženy. Splňte si ho i vy
24. OKT 2016

Pri cvičení je dôležitá maximálna sústredenosť na vykonanie každého jedného opakovania. V žiadnom prípade nezískate viac tým, ak urobíte 100 nekvalitných opakovaní, ako 10 takých, ktoré budeme mať na 100 % pod kontrolou.

Na čo by ste pri cvičení brucha nemali zabúdať

Určite sa pred každým tréningom poriadne rozhýbte dynamickým strečingom. Rovnako aj po cvičení nezabudnite na strečing statický. Brušný sval je tiež iba sval, a preto je nevhodné vykonávať veľký počet opakovaní. Oveľa lepšou voľbou je 100-percentné prevedenie každého opakovania v počte 8 až 10. Ak vám to nebude robiť problémy, využite záťaž, ako to robíte aj pri iných partiách.  

Pri tréningu brucha je tiež dôležité kontrolovať chrbát. Ak vás náhodou bolí, niečo určite vykonávate zle. Snažte sa ho počas celej doby cvičenia tlačiť na podložku.

Veľmi dôležité je, samozrejme, dodržovanie správneho, vyváženého stravovania, bez ktorého to jednoducho nepôjde. Odporúčam vykonávať po každom tréningu aj aeróbny pohyb v dĺžke 20 minút.

Základné cviky na precvičenie brucha

Obrátené skracovačky

Ľahnite si chrbtom na zem. Ruky si položte vedľa tela tak, že ruky budú položené počas celého cvičenia. Ohnite kolená (lýtka a zadné stehná by mali zvierať 90-stupňový uhol).

Zdvihnite kolená smerom k hrudníku tak, že vo vrcholnej pozícii nadvihnete panvu tesne nad podložku. Mierne zadržte a vráťte späť do základnej pozície. Uhol 90 ° stále držte.

Krúženie nôh

Ľahnite si na chrbát a lakte si oprite o zem. Trup máte vďaka opretým lakťom mierne nad zemou. Vystreté nohy zdvihnite pred seba a začnite nimi krúžiť. Najskôr do jednej a následne do druhej strany.

Skracovačky

Ľahnite si na chrbát a ruky si prekrížte na hrudníku. Nohy si pokrčte v kolenách a chodidlá položte na zem. Vykonajte kontrakciu brušných svalov tak, aby ste zo zeme zdvihli lopatky. Pohyb musí vykonávať iba brušný sval.

Dvíhanie nôh vo vise

Zaveste sa na hrazdu a mierne pokrčené kolená zdvíhajte smerom k hrudi. Pomaly a bez húpania spúšťajte nohy späť do východiskovej polohy.

Všetky cviky vykonávajte trikrát do týždňa v počte 8 až 10 opakovaní a v štyroch sériách. Ak si budete dávať pozor na stravu a, samozrejme, cvičiť s chuťou, tak sa pekného bruška určite dočkáte.

Zdroj foto: goodfon.su

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Sú hlboké drepy účinnejšie ako tie polovičné?Sú hlboké drepy účinnejšie ako tie polovičné?

Hlboký drep by mal byť pre každého úplne prirodzený pohyb, ak ste ho však veľa rokov nevykonávali, zvyknúť si naň bude pomerne náročný a zdĺhavý proces.

 

Ako posilniť hlboký stabilizačný systémAko posilniť hlboký stabilizačný systém

Stred tela a svaly, ktoré ho vytvárajú, predstavuje najdôležitejšiu časť tela zapájanú pri každom pohybe. 

 

Návod na spevnenie stehien špeciálne pre ženyNávod na spevnenie stehien špeciálne pre ženy

Stehná sú veľmi často partiou, ktorá si vyžaduje zvláštnu pozornosť, čo sa týka spevnenia a chudnutia.


Autor článku

michal.lendel@cvicte.sk

Ing. Michal Lendel, fitnes tréner I. triedy

V minulosti som sa aktívne venoval viacerým športom: hádzaná, basketbal, volejbal. Posledných päť rokov sa venujem hlavne kulturistike. Zaujímam sa aj o zdravé stravovanie, vypracovávanie jedálničkov na mieru, doplnky výživy a pracujem aj ako fitnes tréner. Váš úspech je aj mojím úspechom.

http://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Sexi bruško je sen každej ženy. Splňte si ho i vy

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.