Zapoj sa do LETNEJ VÝZVY v limitovanom predpredaji len do 30.4. a získaj DARČEK ZADARMO

10 spôsobov ako spáliť viac kalórií počas tréningov

Redakcia

Poznáme tie najefektívnejšie spôsoby ako spáliť viac kalórií počas domáceho tréningu. Dosiahnite maximálne výsledky z pohodlia domova bez toho, aby ste trávili hodiny v posilňovni. Na to, aby ste videli výsledky, vám stačí pol hodina denne. Na čo by ste sa pri cvičení mali zamerať, aby ste spaľovali ešte o niečo viac?

spalovanie-trening
23. FEB 2023

1. Zasiahnite čo možno najviac svalových skupín

Cviky ako drepy, mŕtve ťahy, výpady, planky či kľuky zapájajú viac svalových skupín, čo vedie k vyššiemu výdaju energie. Čím viac svalov totiž aktivujete, tým viac kalórií spálite. Pridaním silových tréningov vaše telo vybuduje viac svalov. A čím viac svalov máte, tým viac kalórií spálite v pokojovom režime, v čase, kedy necvičíte. Inak povedané, zvýšite svoj bazálny metabolizmus! Na to, aby ste zasiahli čo možno najviac svalových skupín, nepotrebujete žiadne vybavenie. Rozhýbte sa pomocou domáceho tréningu celého tela, ktorý sa zameriava na spaľovanie kalórií. Desiatky účinných cvičení nájdete v našom Supershape Premium členstve.

2. Zaraďte HIIT do vašej fit rutiny

Vysoko intenzívny intervalový tréning je cestou ako spáliť extra dávku kalórií za kratší čas. Je ideálny pre všetkých, ktorí majú nabitý program a chcú staviť na efektivitu. Zameraním sa úseky, kedy idete na maximum v kombinácii s krátkymi úsekmi odpočinku, sa vaše telo stane strojom na spaľovanie kalórií nielen počas, ale aj viac ako 72 hodín po tréningu! V našom Supershape Premium členstve nájdete tréningy pre začiatočníkov i pokročilých – každý si môže zvoliť úroveň, ktorá mu vyhovuje najviac.

3. Motivujte sa hudbou

Chcete spáliť viac kalórií bez toho, aby ste na to mysleli? Vytvorte si zoznam skladieb na cvičenie. Tí, ktorí počas tréningu počúvajú hudbu, vydržia počas intenzívneho tréningu viac. Cvičenie s playlistom, ktorý vás nabudí, zvyšuje samotný pôžitok z cvičenia. Keď sa bavíte, je pravdepodobnejšie, že sa budete viac snažiť a viac cvičiť. Skúsite to nabudúce s vašim obľúbenými vypaľovákmi?

4. Udržte tep na maxime

Kruhový tréning je jedným z najlepších spôsobov ako zvýšiť srdcovú frekvenciu a súčasne budovať svalovú hmotu. Absolvovanie dvoch alebo viacerých cvikov za sebou bez odpočinku je spôsob, ako z kruhového tréningu získať viac. Po dokončení stanovenej série si oddýchnite aspoň na tridsať sekúnd, ale nie na viac ako minútu. Krátkym odpočinkom sa postaráte o to, že vaša srdcová frekvencia zostane zvýšená dlhšie, čím sa zvýši aj spaľovanie kalórií.

5. Pridajte odpor, zvýšite intenzitu

Pridaním odporu k vašim tréningom vyvíjate dodatočný stres na svaly, čo vás núti vynaložiť viac energie. Použitím odporu formou závaží, pásov alebo iného vybavenia zvýšite váš výkon a spálite viac.

6. Precíťte každý cvik

Vedeli ste, že z cvičenia môžete vyťažiť viac len tým, že si budete uvedomovať každý jeden pohyb?  Zamerajte sa vždy na konkrétny cvik a sústreďte sa na aktivovanie svalov pri každom pohybe. Nezabudnite zapájať sedacie svaly, stred tela, ramená i chrbát. Čím viac svalov aktivujete, tým viac kalórií vaše telo spotrebuje.

7. Nájdite si sparing partnera

Nebojte sa súťažiť a pozvite niekoho z okolia do výzvy zameranej na šport. Mať niekoho, s kým si budete merať svoje úsilie, vás bude motivovať k tomu, aby zvýšili intenzitu a spálili nejaké kalórie navyše. Stavíte sa?

8. Majte motiváciu stále na očiach

Ak ste si zadali určitý cieľ, pripomínajte si ho a držte sa krokov, ktoré ste si stanovili. Či už máte svoj záväzok napísaný na papieri, alebo je ním vaša fotka v plavkách, neupúšťajte od svojich cieľov a motivujte sa každý deň. Sledujte svoju cestu a zaznamenávajte si svoje úspechy, ktoré vás budú hnať dopredu aj vo chvíľach, kedy sa vám nechce! Do vášho tréningu dajte maximum a vyberajte si aktivity tak, aby ste vyhoveli potrebám vášho tela.

9. Podporte strečingom vašu snahu

Pripravte svaly na ďalší tréning a zakončite cvičenie strečingom, ktorý je kľúčom k uvoľneniu svalového napätia, zníženiu pravdepodobnosti zranenia, zlepšeniu držania tela, zvládaniu stresu a podpore krvného obehu. Inak povedané, strečing umožňuje svalom pracovať efektívnejšie. A o to vám predsa ide!

10. Doprajte svalom výživu

Ak chcete, aby váš metabolizmus pracoval správne, nepodceňujte kvalitnú stravu. Jedlo by bezprostredne po tréningu malo obsahovať proteín – ideálne živočíšny s menším množstvom sacharidov. Proteínom telu dodáte potrebné stavebné látky a zložky pre správnu regeneráciu a ochranu svalov. Cukry slúžia na doplnenie tzv. svalového glykogénu – sacharidu, ktoré telo pri cvičení spotrebováva na výrobu okamžitej energie. Skúste naše proteínové smoothie, ktoré vás nabije energiou a pomôže svalom ku správnemu fungovaniu a regenerácii!

Lahodné potréningové smoothie

Suroviny:

1 PL arašidové maslo

1 ks banán

2 dcl mandľové mlieko

25 ml vanilkový proteín

mandľové lupienky pre dekoráciu

Postup:

Všetky suroviny dáme do mixéra a rozmixujeme.

Spaľujte kalórie účinne v pohodí domova! V rámci Supershape Premium členstva získate neobmedzený prístup k desiatkam hodín profesionálnych video tréningov, vedeným výzvam a jedálničkom od výživových špecialistov. Účinné tréningy na spaľovanie tuku a spevnenie tela, taktiež všetky programy na domáce cvičenie, máte k dispozícii v online fitku Supershape

premium-členstvo


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 10 spôsobov ako spáliť viac kalórií počas tréningov

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.