Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Zdravie skryté v hlive ustricovej

V posledných rokoch sa hliva ustricová dostala do rebríčka top potravín, ktoré majú liečivé účinky. Aj preto ju odborníci na výživu a lekári odporúčajú zaradiť do svojho jedálnička a konzumovať pravidelne.

 

Zdravie skryté v hlive ustricovej
28. JAN 2013

Liečivé účinky hlivy ustricovej sú známe už naozaj dlho. Napríklad v starovekej Číne ľudia zvykli obdarúvať svojich blízkych práve hlivou. Považovali ju za veľmi vzácnu a liečivú. Jej hodnota bola pre Číňanov taká vysoká, že v obchode fungovala ako výmenné platidlo.

Prevencia s hlivou ustricovou

Konzumácia hlivy ustricovej v prvom rade pôsobí priaznivo na imunitný systém človeka a podieľa sa na zvyšovaní jeho aktivity. Niet divu, keďže obsahuje dôležité vitamíny skupiny B, minerálne látky, aminokyseliny a stopové prvky ako zinok, horčík, železo, chróm, jód a selén. Ak ju človek konzumuje často, telo nadobúda protilátky, tým sa bráni chorobám a bojuje s nimi. Aj z toho dôvodu sa odporúča užívať výťažky z hlivy ustricovej na dennej báze.

Zaujímavou informáciou je určite aj fakt, že sa hliva radí medzi nízkoenergetické potraviny. Ľudia, ktorí chcú schudnúť by ju určite nemali vo svojom jedálničku vynechať.

hliva ustricova

Čo robí hlivu výnimočnou

Je to práve látka nazývaná beta glukán, ktorá sa nachádza v hlive a obohacuje ju. Najviac sa jej nachádza v stopke, takže hlivu konzumujte naozaj celú, nielen klobúčiky. Beta glukán je vzácna látka, ktorú v hlive nezničíte ani varením, ani pečením. Najviac sa podieľa na regenerácii tkaniva, eliminuje starnutie šliach a končatín. Spomaľuje proces starnutia, osilňujeorganizmus, a tým odstraňuje únavu.

Hliva ako účinný liek pri ochoreniach

Asi najviac sa hliva ustricová spomína v súvislosti s prevenciou rakoviny, keďže má proti nádorové účinky. Odstraňuje toxické látky z tela, dokonca pomáha pacientom pri chemoterapii.

Je až neuveriteľné koľko ďalších priaznivých účinkov na zdravie človeka má hliva ustricová. Znižuje hladinu cholesterolu a diabetikom pomáha znižovať hladinu cukru v krvi. Upravuje krvný tlak a priaznivo pôsobí pri ochoreniach srdca a pri liečení mozgových príhod.

Dnešné výskumy poukazujú na pozitívne výsledky pri liečení kožných ekzémov, kožných alergií, hemoroidov a kŕčových žíl. Pokiaľ neobľubujete žiadne lieky, určite vás poteší správa, že hliva účinkuje ako prírodné antibiotikum.

Hliva na každý deň

Pokiaľ vám hliva chutí a hľadáte nový recept, skúste vyskúšať dusenú hlivu na zelenine. Vynikajúce a chutné jedlo, ktoré môžete mať ako prílohu k mäsu alebo ako omáčku na cestoviny. Skvelé je to, že hlivu kúpite v obchodoch celoročne alebo si ju môžete vypestovať doma. Rastie aj v našich lesoch, na živých kmeňoch listnatých stromov alebo pňoch.

Ak hlive jednoducho nemôžete prísť na chuť alebo ju potrebujete zo zdravotných dôvodov konzumovať každý deň, môžete zvoliť formu výťažku alebo tabletiek. Dnes sú už dostupné rôzne výživové doplnky s výťažkami hlivy ustricovej, ktoré môžete užívať na dennej báze.


DISKUSIA K ČLÁNKU (1)

Diskusia k článku - Zdravie skryté v hlive ustricovej

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

simovaandrea@yahoo.com
simovaandrea
 26.12.2016 0:24

hliva ustricova imunit s rakytnikom a echinaceou je to prave na podporu zdravia a imunity, uzivaj ju kazdu jesen, zatial vzdy pomohla