Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Športové aktivity, ktoré vám pomôžu schudnúť

Tinka

Máte nadváhu, trápite sa s nadbytočnými kilami a neviete čo s tým? Premôžte svoju lenivosť a začnite sa hýbať. Na začiatok zvoľte aktivity, ktorým praje aj leto.

obezita
15. JUN 2011

Určitej skupine ľudí je nepríjemná už len predstava, že cvičia, nie to ešte jej praktické uskutočnenie. Napriek tomu táto skupina ľudí tiež túži po peknom a zdravom tele. A preto bádajú ako by sa k tomuto cieľu priblížili čo najviac, avšak bez akejkoľvek fyzickej námahy. Skúšajú rôzne diéty, zázračné prístroje, pilulky...a popritom dookola skúšajú svoju trpezlivosť a odľahčujú svoje peňaženky bez efektívneho návratu.

To čo by mali skúsiť je vyhrať boj nad svojou lenivosťou! A začať sa hýbať!

Prinášame vám odporúčania vo forme pohybových aktivít, ktoré vám zaručene pomôžu zhodiť kilečka a udržať si hmotnosť. Vyberte si tú, ktorá vás najviac láka. Zároveň bude pre vás príjemnou aktivitou a po čase aj relaxom.

Cyklistika


Telocvične alebo fitká sú vybavená mnohými strojmi, ktoré sú prospešné pre spaľovanie tukov a formovanie tela. Bicykle bežne používa väčšina ľudí s nadváhou. Dokonca sa im to na začiatok odporúča, pretože bicyklovanie nezaťažuje kĺby a zaručene pri ňom spálite dostatok kalórii.

Ak patríte k ľuďom, ktorí majú prílišnú nadváhu, môžete skúsiť ležiaci bicykel. Ležiaci bicykel funguje tak, že si cvičiaci ľahne do pohodlnej polohy a robí pohyb šliapania na bicykli bez toho, aby sa cítili príliš nepohodlne.

Viaceré športové zariadenia ponúkajú aj skupinové cvičenia pod názvom Spinning alebo Indoor cycling. Celú hodinu "šľapete" na stacionárnom bicykli pod vedením inštruktora. Ten udáva tempo hodiny tak, aby ste riadne spálili kalórie a zároveň spevnili svalstvo. 

V letnom období, ktoré nastalo sa môžete vybrať napríklad na celodenný výlet na bicykli. Alebo si len tak zajazdiť 30 minút okolo domu. Leto je ako stvorené na bicyklovanie, navyše strávite kopec času na čerstvom vzduchu, čo tiež prospieva vášmu zdraviu.

Plávanie


Plávanie je relaxačná aktivita a môže ju ľahko robiť aj obézny človek. Pamätajte – tuk pláva! Ak ešte stále nie ste zvyknutí pohybovať sa kvôli vašej váhe, skúste cvičenie v bazéne. Voda vám uberie nejakú váhu z nôh a dosiahnete tak priemerné množstvo odporu. Jednoducho prechádzka vo vode je dobrý začiatok.

Pokiaľ vás motivuje cvičenie v skupine, tak sa prihláste na aqua aerobic. Bude to pre vás zábavnejšie, spoznáte ľudí s podobnými trampotami a vzrastie aj vaša motivácia.

Inak tak ako pre bicyklovanie, aj pre plávanie je leto ako stvorené!

Chôdza


Každý môže chodiť! Ak budete chodiť najmenej hodinu každý deň, môžete prísť až o 13 kilogramov za rok! Zvoliť si môžete klasické prechádzky po okolí alebo chôdzu na bežiacom páse vo fitku. Ak sa budete chôdzi venovať pravidelnejšie a vaše telo bude už viac zvyknuté na pohyb, môžete prejsť na rýchlu chôdzu.

Následne kombinujte chôdzu s ďalším každodenným cvičením a mali by ste vidieť pomalý, ale výrazný úbytok hmotnosti. Pamätajte, iba postupné zhadzovanie nadbytočrných kíl je úspešné v tom, aby sa vám nevrátili. Vyhnete sa obávanému jo - jo efektu, ktorý prinášajú všetky diéty. 

Keď už svoje telo rozhýbete a prvé kilogramy budú preč, je dôležité, aby ste s cvičením neprestávali. Pre oživenie si môžete vybrať iné formy cvičenia, ktorých je dnes neúrekom. Vhodný pre ďalšie spaľovanie a zároveň spevnenie postavy je aerobic.  

Ak ste v režime chudnutia, nezabúdajte okrem pohybu na vyváženú zdravú stravu. Tieto dve prikázania, nech sú pre Vás opornými bodmi. Preto nezabúdajte! Zaradenie fyzickej aktivity a cvičenia do vašej každodennej rutiny vám určite pomôžu dosiahnuť lepšiu stavbu tela, zdravý životný štýl a zvýšenie energie.


DISKUSIA K ČLÁNKU (1)

Diskusia k článku - Športové aktivity, ktoré vám pomôžu schudnúť

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

Liška Eliška
Liška Eliška
 16.6.2011 11:24

Mne sa podarilo zhodit 2 kilecka na spinningu za jeden mesiac! Je pravda, ze som trochu objemnejsia, tak asi preto to ide tak rychlo lebo ma z coho smajlik - 8 Ale funguje to, a makame , ficime dalej smajlik - 18