Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Slovensko beží pre život už štvrtý raz!

Mia

Na Slovensku sa "rozbežal" veľmi pekný projekt, ktorý spája pohyb a ušľachtilosť. Nesie názov Beh pre život.

Beh pre život
24. MÁJ 2011

Tisíce usmiatych bežcov v tyrkysových tričkách, známe osobnosti a výborná atmosféra plná hudby bude aj tento rok kraľovať centrám slovenských miest počas májových a júnových sobôt. Nadácia Tesco organizuje štvrtý ročník celoslovenského charitatívneho podujatia Beh pre život, ktorý je čoraz populárnejší. Doteraz sa Behu pre život na Slovensku zúčastnilo vyše 15 000 ľudí! Cieľom Behu je urobiť niečo pre svoje zdravie a zároveň prispieť na dobrú vec. Tento rok bežci prispejú na unikátny prístroj ELISpot dôležitý pre výskum rakoviny a pre prípravu protinádorových vakcín.

Aké sú novinky Behu pre život 2011?

 „Projekt Beh pre život je čoraz populárnejší, preto okrem pôvodnej Bratislavy, Nitry, Prešova a Žiliny ho rozširujeme o ďalšie mesto – Trenčín. Môžeme sa pochváliť aj novými patrónmi, ktorí rozšírili rady priaznivcov a podporovateľov projektu. V Bratislave  bude v premiére pri štarte tento rok aj charizmatický herec Jozef Vajda, v Prešove rodáčka a úspešná mladá hudobníčka Katarína Knechtová a Trenčín podporí slovenský hokejový hrdina a kapitán Dukly Trenčín Ľubomír Sekeráš“, povedal Michal Dyttert za Nadáciu Tesco, ktorú spoločnosť Tesco založila tento rok. Nadácia Tesco plne nahradí Fond Tesco a bude sa v širšej miere venovať pomoci a podpore neziskového sektora – napríklad v oblasti darcovstva či firemného dobrovoľníctva. „Veríme, že práve Beh pre život bude jednou z dlhodobých a úspešných vlajkových lodí našej Nadácie Tesco“, doplnil Michal Dyttert.

Beh podporia patróni z celého Slovenska

Beh v každom meste podporujú patróni - rodáci mesta z radov populárnych slovenských osobností. Okrem vyššie spomínaných nových patrónov Bratislavu už tradične podporí operný spevák Martin Babjak, ktorý sa Behu pre život zúčastní už štvrtý rok, spolu s medzinárodnou prezentérkou aerobiku a kondičnou trénerkou Luciou Medekovou. Nitrianskych účastníkov odštartujú aj v tomto roku herci Divadla Andreja Bagara Eva Pavlíková a jeho riaditeľ Ján Greššo. V Žiline bude opäť čestným patrónom Behu známy futbalista, bývalý 27-násobný reprezentant Slovenska, Vladimír Labant.                                                 

Termíny Behov (vždy ide o soboty):

 Prešov - 14. máj 2011 o 15:00 h na Námestí Legionárov

 Žilina – 21. máj 2011 o 15:00 h na Námestí A. Hlinku

 Nitra – 28. máj 2011 o 11:00 h spred Divadla A. Bagara

 Bratislava - 4. jún 2011 o 11:00 h na Kamennom námestí

 Trenčín – 11. jún 2011 o 15:00 h na Mierovom námestí

Beh môže podporiť každý

Výhodou podujatí je, že sa ich môže zúčastniť každý bez rozdielu veku či fyzickej kondície, vrátane rodičov s celkom malými deťmi. Môžu sa ho zúčastniť tak športovci, ako aj ľudia menej športovo zdatní. Trasu, ktorá je dlhá približne štyri kilometre, môžu účastníci prebehnúť alebo prejsť tempom, aké si zvolia. Behy sú nesúťažné a premyslené tak, aby sa dalo ísť nielen s deťmi v kočíku, ale aj so štvornohým miláčikom. Podujatie sa koná za asistencie mestskej polície a pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci.

Štart a cieľ bude aj v tomto roku pri obchodných domoch Tesco (okrem Nitry), kde bude prebiehať aj sprievodný zábavný program pre malých aj veľkých účastníkov a ochutnávky. Všetky behy sa konajú pod patronátom primátorov miest. Účastníci dostanú na štarte tyrkysové tričko a štartovné číslo.  V cieli potom medailu, malé občerstvenie – ovocie, nápoj a tašku s darčekmi od partnerov projektu.

Ako možno prispieť?

Celý zisk z verejnej finančnej zbierky – zo štartovného, z predaja šnúrok, zo zaslaných finančných príspevkov a darcovských SMS (DMS), z on-line sponzoringu aj finančných darov pôjde na konto Nadácie Výskum rakoviny. Nadácia za vyzbierané peniaze kúpi prístroj na výskum rakoviny ELISpot. Aj tí, ktorí sa behu nezúčastnia, môžu do verejnej zbierky prispieť ľubovoľnou sumou.

Aké sú formy prispenia?

  • prihlásiť sa do behu on-line alebo na mieste s minimálnym štartovným: 5 € pre dospelých, 2 € pre dôchodcov nad 62 rokov (vrátane) a deti od 6 do 18 rokov, pre deti do 6 rokov bude účasť zdarma, 10 € bude stáť rodinný lístok (dvaja dospelí, dve až tri deti)
  • poslať príspevok na účet VÚB 2434842458/0200
  • poslať darovaciu SMS v tvare DMS BEZME na telefónne číslo 877 (cena je 1 €)
  • zapojiť sa do sponzoringu cez internet alebo podporiť virtuálneho bežca
  • kúpiť darčekové predmety priamo v mieste akcie – tyrkysové šnúrky, reflexné pásky
  • usporiadať zbierku na vašom pracovisku, v škole alebo v záujmovom krúžku

Kde sa dozviete viac?

Všetky informácie o behoch vrátane trasy a možností prispenia sú na internetovej stránke www.behprezivot.sk alebo na facebookovej stránke Tesco Beh pre život a na Youtube.

Ohliadnutie sa za minulým ročníkom

Rok 2010 priniesol Behu pre život obrovský záujem verejnosti. Spolu v štyroch mestách Slovenska - Nitre, Bratislave, Prešove a v Žiline sa zúčastnilo 8 737 nadšencov. Vlani cez štartovné, sms, on-line či iné formy príspevkov ľudia na výskum rakoviny celkovo prispeli sumou 68 – tisíc €. Nadácia Výskum rakoviny za vyzbierané peniaze zakúpila unikátny diagnostický prístroj pyrosekvenátor pre Ústav experimentálnej onkológie SAV. ,,Na Slovensku každú štvrťhodinu pribudne jeden onkologický pacient a počet onkologických ochorení neustále rastie. Ročne ochorie na rakovinu až vyše 25 - tisíc ľudí a zomrie okolo 12 - tisíc pacientov. Sú to vysoké čísla, preto výskum rakoviny a jeho podpora stále viac naberá na dôležitosti,“ povedala prezidentka Nadácie Výskum rakoviny RNDr. Margita Klobušická, CSc.

Spoločnosť Tesco Stores SR, a.s. vstúpila na slovenský trh v roku 1996 a v súčasnosti prevádzkuje 97 obchodov - 5 obchodných domov, 10 Expresov, 54 hypermarketov, z toho 3 Extra, 28 supermarketov a 16 čerpacích staníc. So svojimi vyše 8400 zamestnancami patrí spoločnosť Tesco k najväčším súkromným zamestnávateľom na Slovensku. Základom filozofie spoločnosti Tesco je poskytnúť zákazníkovi to najlepšie a stať sa obchodom pre všetkých.

Tesco aktívne prispieva aj k zdravšiemu životu Slovákov. Pred štyrmi rokmi vyhlásila spoločnosť Tesco Stores SR projekt Plán zodpovedného susedstva s cieľom chrániť životné prostredie a podporovať zdravý životný štýl. Vo svojich obchodoch ponúka vlastné značky podporujúce zdravé stravovanie a zdravý životný štýl Tesco Healthy Living s nižším obsahom tuku a soli a jeho novú verziu Tesco Light Choices, ako aj  výrobky v kvalite bio Tesco Organic. Aby ľudia športovali aj doma, Tesco uviedlo vlastnú značku športových náčiní Tesco One Body. Tesco ako jeden z prvých reťazcov zaviedol na potravinách jednoduchšie nutričné značenie, ktoré majú na všetkých obaloch tovarov vlastnej značky.

Cvičte.sk drží prsty v naplnení cieľov a predsavzatí. Sme veľmi radi, že sme vás mohli o tomto skvelom projekte informovať!


DISKUSIA K ČLÁNKU (1)

Diskusia k článku - Slovensko beží pre život už štvrtý raz!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

Zdravicko
Zdravicko
 26.5.2011 15:25

Pekny projekt smajlik - 18