Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Prekonaj pohodlnosť - Vyzvi srdce k pohybu!

Mia

Stotožnili sme sa s celolovenskou kampaňou "Vyzvi svoje srdce k pohybu", a preto vyzývame aj vás. Zapojte sa do tejto súťaže a dajte vášmu telu šancu na pohyb

vyzvi srdce k pohybu
18. MAR 2011

Na Slovensku sa už štvrtý rok zorganizovala kampaň "Vyzvi srdce k pohybu". Jedná sa o celonárodnú kampaň pre celú populáciu s cieľom zapojiť čo najviac ľudí do pohybovej aktivity. Kampaň odštartovala dňa 10.3.2011.

Cieľom kampane je povzbudiť formou súťaže čo najvyšší počet ľudí, a to tým, že zaradia do svojho voľného času každodenne aspoň 30 minút pohybových aktivít a budú žiť zdravšie. Keďže táto výzva plne korešponduje s poslaním portálu cvičte.sk, veľmi radi sa k nej pridávame! Aj z tohto dôvodu sa pridávame k organizátorom a vyzývame vás všetkých "Venujte sa vo svojom voľnom čase pohybovým činnostiam minimálne počas 4 týždňov za sebou od 14. 3. 2009 do 22.5. 2011." Samozrejme vašim najväčším úspechom bude, ak cvičenie a aktívny pohyb pretavíte do svojho života tak, že sa stane vašou súčasťou a životným štýlom.

Pýtate sa, prečo je aktívny pohyb taký dôležitý? Čo bolo dôvodom vzniku takejto kampane? Tu je odpoveď. Nedostatok pohybovej aktivity sa podieľa významnou mierou na zvyšovaní chorobnosti a úmrtnosti na chronické ochorenia. Takými ochoreniami sú napríklad ateroskleróza, vysoký krvný tlak, nadváha a obezita, cukrovka 2. typu, niektoré druhy rakoviny, ochorenia a funkčné poruchy pohybového ústrojenstva. Alarmujúcim faktom je, že čoraz viac ľudí má sedavé zamestnanie a nemá aktívny pohyb.

Ktoré aktivity môžete počas súťaže vykonávať?

Výber je naozaj dostatočný. Kto naozaj chce, nebude mať žiaden problém zapojiť sa do súťaže. Vybrať si môžete z nasledovnej ponuky pohybových aktivít:

  • chôdza, pešia turistika
  • beh, poklus, jogging,
  • korčuľovanie, in-line skating
  • bicyklovanie (ráta sa aj stacionárny bicykel, spinning)
  • plávanie
  • športové hry
  • cvičenia, fitness, posilňovanie
  • aerobic, tanec
  • práca v záhrade

 

Počas súťaže je potrebné vypľňať "Účastnícky list", ktorý nájdete spolu s ďalšími inštrukciami a informáciami o súťaži na webovej stránke http://www.vzbb.sk/sk/poradna_zdravia/vskp_2011.php .

Všetci dospelí pozor! Ak cítite, že vám chýba pohyb, chcete žiť aktívnejšie a venovať viac času vášmu zdraviu, zapojte sa do súťaže! Garantujeme vám, že vaše telo, aj myseľ sa vám odvďačia kvalitným zdravím a celkovou pohodou.

Po skončení súťaže vás budeme určite informovať o priebehu, výsledkoch a účinkoch tejto kampane.

Ozaj, máme medzi našimi návštevníkmi takých, ktorí sa takejto súťaže zúčastnili v minulých rokoch? Zaujímal by nás ich názor a skúsenosti!


DISKUSIA K ČLÁNKU (5)

Diskusia k článku - Prekonaj pohodlnosť - Vyzvi srdce k pohybu!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

Zdravicko
Zdravicko
 31.3.2011 8:30

Je to super akcia. Pocujem o tom prvy krat, a tiez sa zapajam smajlik - 7

 
Lakotka
Lakotka
 29.3.2011 9:43

Je to uzasny projekt. Urcite sa zapojim.A je zaujmave si pozriet vysledky zo sutaze z r. 2009. Bratislavsky kraj nespime!!!!!Sportujemeeee!!!!!!!smajlik - 7

 
tinka8
tinka8
 22.3.2011 22:28

Skvela myslienka...taketo treba len podporit!!! smajlik - 7

 
Simka
Simka
 21.3.2011 17:01

Taketo vyzvy su super. Dufam, ze sa zapoji vela ludi, najma kancelarske mysky :) Ale vazne, suhlasim ze stres a sedave zamestnanie nam k nasmu zdraviu vobec neprispievaju. Zapajam sa do tejto sutaze!smajlik - 18

 
Katie de Chimp
Katie de Chimp
 18.3.2011 18:33

SUPER, Stotožňujem sa takouto akciou...skutočne perfektné...tak kočky...DOTOHO! ! !
smajlik - 7smajlik - 7smajlik - 7smajlik - 7smajlik - 7smajlik - 7smajlik - 7smajlik - 7