Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Novinka z Ázie - Cvičenie jogy na lopte

Mia

Zaujalo by vás cvičenie jogy na lopte? Na Slovensku sa k tomu ešte nedostanete, ale vo svete sa už Balance Ball joga cvičí.  

Balance Ball joga
11. MAR 2011

Vedeli ste, že sa joga nemusí cvičiť len na rovnej podložke? Zistili sme, že joga vie byť ešte viac zaujímavejšia, dokonca zábavnejšia. Posúďte sami. 

Reč je o Balance Ball joge. O novom type cvičenia jogy, ktorý bol vyvinutý v Thajsku. Zaujímavé je už len tým, že pri cvičení sa používa balančná lopta (balance ball). Teda nie je ťažké dovtípiť sa, ako vznikol názov tohto druhu jogy.

Túto metódu, respektíve cvičenie vyvinula medzinárodná škola RSM v Thajsku zaoberejúca sa rekreačnou a športovou medicínou. Balance Ball jogu charakterizuje ako novú a inovatívnu metódu cvičenia. Jej hlavným cieľom je zlepšiť držanie tela a celkový pohyb.

„Hodiny Balance Ball jogy prebiehajú krok-za-krokom v efektívnej a príjemnej forme. Cvičenie, ktoré posiluje a rozvíja vaše jadro (hlboký stabilizačný systém), postavenie tela a dynamické plynulé pohyby neprináša so sebou ťažké alebo pokročilé techniky. Cvičením veľmi jednoduchých a príjemných jogových pozícii budete schopní si vybudovať správne držanie tela. Taktiež vám pomôže a naučí vás vykonávať každodenné činnosti so vzrastajúcou silou a ľahkosťou.“ Takto chararakterizuje Balance Ball jogu jej tvorca pán Hironori Ikeda.

Počas lekcii, každý cvičenec pracuje individuálne s balančnou loptou s cieľom zlepšiť koordináciu, silu a koncentráciu. Nikto nie je nútený pri cvičení prekročiť svoju schopnosť, či úroveň pohodlia. Študenti nikdy nezostávajú sami bez pomoci inštruktora.

Možnosti cvičenia Balance Ball jogy sú nekonečné. Je možné ju kombinovať s mnohými ďalšími oblasťami v medicíne alebo v športe. Vďaka svojej prirodzenosti vám táto metóda prinesie radosť a šťastie.

Balance Ball joga spája západnú a východnú filozofiu liečenia a zdravia. Praktizovaním tejto jogy porozumiete účinkom koordinácie a prirodzenosti pohybu. Získate novú predstavu o potenciále vašich pohybov, ako aj vyššiu úroveň osobnej sebadôvery.                                 

Balance Ball joga (BBY) bola založená v januári 2007. Odvtedy sa viac ako 500 študentov z celého sveta zúčastnilo BBY kurzov. Viacero z týchto medzinárodných študentov sa stalo akreditovanými inštruktormi tohto cvičenia a šíria ho vo svojich krajinách, už aj v Európe.

Pátrali sme, či sa v niektorých fit centrách na Slovensku Balance Ball joga cvičí. Zatiaľ neúspešne, čo zrejme znamená, že si na tot cvičenie ešte počkáme. Pre vás všetkých, ktorých táto forma jogy zaujala a chcete sa dozvedieť viac o samotných kurzoch a metóde, uvádzame webovú adresu www.balanceballyoga.com, na ktorej nájdete všetky potrebné informácie.


DISKUSIA K ČLÁNKU (4)

Diskusia k článku - Novinka z Ázie - Cvičenie jogy na lopte

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

tinka8
tinka8
 5.4.2011 20:14

waau tak toto je naozaj zaujimave cvicenie..az obdivujuce..lebo neviem si predstavit seba ako drzim rovnovahu na tej lopte smajlik - 1 ale skusit by som to isto skusila

 
Ela
Ela
 15.3.2011 20:01

Fuha, tak toto vidim prvy krat. Zaujimave.

 
Zdravicko
Zdravicko
 14.3.2011 17:48

Vyzera to zaujimavo. A paci sa mi ze tam sa to cvici vonku, zrejme miestna klima to dovoluje. Ja chodim na bosu a urcite by som vyskusala aj tuto jogu.

 
Katie de Chimp
Katie de Chimp
 13.3.2011 23:52

smajlik - 18
SUPER.....páči sa mi to veľmi.....tak takúto JÓGU by som na 100% VYSKÚŠLALA aj ja...hehehe
Škoda, že to ešte u nás nie, no dúfam, že sa niekto vychytá a začne to robiť....
smajlik - 17smajlik - 17smajlik - 17smajlik - 17smajlik - 17smajlik - 17smajlik - 17