Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Čo ste mohli tento rok zažiť na Yoga Open Air

Nedávno sme navštívili jedno z najväčších jogových podujatí, ktoré sa konalo už tretí rok. Yoga Open Air aj tento rok ponúklo niekoľko skvelých a rozmanitých jogových hodín v podaní profesionálnych inštruktorov.

Čo ste mohli tento rok zažiť na Yoga Open Air
25. OKT 2012

Keď sme sa po skončení celej akcie opýtali hlavnej organizátorky Zuzky Plevovej zo združenia Joga Všade, ako bola spokojná s celým podujatím, prezradila, že veľmi. Na otázku, keby to porovnala s inými ročníky, odpovedala: „To je neporovnatelné. Každý ročník je iný.“ A o tom je Yoga Open Air. Vedie ju k tomu to, že akcia si za svoju trojročnú existenciu nazbierala svojich stálych navštevíkov, ktorí sa radi vracajú a doslova bažia po novinkách.

A čo sa dialo tento rok na Yoga Open Air? Podujatie odštartovala stálica „jogového neba“ Miška Hluchová z Powerjoga Akadémie Slovensko. Predstavila svoje Yoga Flow a nielen zahriala, ale aj nabudila všetkých prítomných na ďalšiu hodinu.

miska h.

Po nej nastúpila inštruktorka Adriana Seidler, ktorej hodina „Meditácia v pohybe“ bola plná rytmov a akčnosti. Postarala sa o to dynamická kombinácia jogových pozícií a rytmických prvkov Port de Bras.

adrika

Zaujímavým spestrením podujatia boli capoeristi. Nielenže ukázali, ako capoera vyzerá. Dokonca si vyhradili čas pre tých, ktorí mali chuť si ju hneď vyskúšať. Záujemcov naučili pár základných krokov a pozícii.

capoera

Po tejto pestrej prestávke otvorila svoju hodinu Zuzka Plevová a išlo v nej o vtáky:) Vo svojej hodine sa totiž zamerala na jogové pozície, ktoré nesú názvy vtákov. Niektoré pozície boli doslava výzvou, a tí, čo si myslia, že joga je nudná a jednotvárna, môžu si pozrieť nasledovný záznam.

Powerjoga - ukážka pozícii "vtákov"


Po tomto programe si možno niektorí povedali, že na dnes už stačilo. Opak bol pravdou, pretože všetkých zúčastnených čakala posledná hodina s Jaroslavom Pávekom. Tí, ktorí sa okolo jogy motajú už dlhšie vedia, že išlo o hodinu ashtanga jogy. Ďakujeme Jarkovi, že nás šetril :) Každopádne to bola príjemná bodka za celou akciou.

jaro

Zaujímalo nás, čo Zuzanu Plevovú motivuje organizovať Yoga Open Air. „Asi je to ten záver, ktorý na konci vždy nastane:). Vždy si hovorím, už nie, je toho veľa, ale v konečnom dôsledku, keď si spomeniem na tú energiu z každej akcie, tá spomienka ma posunie ďalej. Moje jediné prianie je, aby ľudia došli a boli spokojní.„

zuzana plevova

Organizátorka prezradila aj to, že budúci rok sa Yoga Open Air bude konať. Určite nie sme jediní, kto sa tejto informácii potešil. Však?

Autor: Jana Šimkovičová

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Čo ste mohli tento rok zažiť na Yoga Open Air

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.