Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

Clip dance - sexi forma aerobicu

Tinka

Milí cvičenci, ak vás nudia klasické hodiny aerobicu a máte radi tanec, mali by ste navštíviť hodinu Clip Dance. Že čím je iná? Charakterizuje ju dynamickosť, úžasná energia a budete sa cítiť neskutočne sexi! Stačí, že?

clip dance
4. JUL 2011

Ak potrebujete vypustiť ventil v rytmoch ARB hudby, štýlovo rozličných variáciách ukončených v zaujímavej choreografii, niečo nové sa naučiť, prípadne sa zdokonaliť, zlepšiť držanie a ovládanie svojho tela, alebo len nabrať sebavedomie, určite navštívte hodinu Clip dance.

Sexi forma aerobicu

Clip dance alebo inak sexi forma aerobicu je vlastne hodina moderného tanca, kde sa cvičia choreografie z hudobných videoklipov komerčného charakteru. Pretože, takmer všetko super, čo sa vo svete mihne a na čo existuje dobrá choreografia, sa dá naučiť.

Ako hovorí inštruktorka Lucia Tomišová, hodiny clip dancu v sebe zahŕňajú klipy plné ženskosti. Cieľom týchto tanečných hodín je práve podčiarknúť ženskosť. Celý kurz je rozdelený na niekoľko týždňov a dohromady trvá 12 hodín. Čiže nejde o otvorené hodiny, kde si záujemkyňa zaplatí za jednu hodinu a viac nepríde, alebo začne chodiť nepravidelne. Počas 12 hodín klientky dokonale zvládnu jednu choreografiu, ak sú ľahšie, tak aj dve.

Ako to celé prebieha?

Začiatok hodiny patrí 20-minútovej klasickej rozcvičke, ku ktorej postupne pribúdajú kroky a pohyby využiteľné pri nácviku klipu. Nasleduje nácvik istej časti choreografie. To sa robí postupne, prvky sa pridávajú opatrne, aby ich klientky naozaj dostali do krvi. Dookola sa opakujú, až kým ich všetci nevedia. Na ďalšej hodine sa potom zopakuje stará časť a pridá sa čosi nové. Tak sa to deje počas celých 12 hodín kurzu. Koniec každej hodiny potom patrí strečingu.

Ak stále váhate či ísť do toho, určite by ste ešte mali vedieť, že ide o dynamický tanec a jednu z mnohých alternatív pohybu, ktorý trh ponúka. Ženy sa chodia na hodiny clip dance naučiť tancovať, vyblázniť sa a zapotiť. Snahou inštruktora zase je , aby dievčatá z hodiny odchádzali nabité energiou a cítili sa sexi. Ak ráno, cestou do práce v rádiu počujú pieseň, na ktorú vedia choreografiu, hneď im to zodvihne náladu.

Každý inštruktor uprednostňuje inú hudbu, ale letia štýly ako R&B, Beyonce, Janett Jackson...a na to sa už teda tancovať dá.

Niečo praktické na záver

Poznámka na záver znie, je dôležité, aby ste sa pri tancovaní sami sebe páčili. Aby vás motivoval už samotný pohľad na seba v zrkadle. Preto je vhodné, ak si na seba hodíte niečo sexi, ale zároveň aj pohodlné (napr.: elastické trištvrťáky, aerobicové tepláky).

Určite nie je vhodná sukňa, odhalili by ste totiž viac než by ste chceli. V žiadnom prípade nie je zdravé tancovať na boso. Vhodné sú odľahčené aerobicové, tanečné tenisky s pružnou gumenou podrážkou, aby primerane tlmili nárazy. Je to zaberačka a preto treba aj niečo na pitie a uteráčik.

Znie to tak dynamicky a sexi že mne osobne sa tento druh pohybu páči už len po teoretickej stánke :) Naučili ste sa niekto už takéto tanečné klipy na nejakej hodine?


DISKUSIA K ČLÁNKU (1)

Diskusia k článku - Clip dance - sexi forma aerobicu

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

Dance4U
Dance4U
 10.7.2011 13:37

Ja si rada niekedy zajdem na clip dance, je to zaujimave osviezenie :) A fakt je, ze sa naucite super tanecne pohyby!