Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

Certifikované kurzy kalisteniky sú už aj na Slovensku

Adela Jasenovcova

Street workout sa dá chápať ako moderný pouličný šport. Pochádza z kalisteniky, najstaršej metódy posilňovania a cvičenia s vlastnou váhou, ktorú používali už Sparťania. Náročná na kondíciu, silu, aj vytrvalosť. Niečo nové presne pre tých, ktorí majú radi výzvy.

Certifikované kurzy kalisteniky sú už aj na Slovensku
Zdroj: Matan Vizel, Pixabay, CC0
6. OKT 2017

Slovo kalistenika pochádza z Grécka a predstavuje doslovne najkrajšiu formu cvičenia: callos = krása, sthénos = sila.

Základy kalisteniky sa využívajú v gymnastike, ale aj v armáde. Ako to už býva, novodobé pouličné športy vznikajú v chudobnejších častiach miest, kde si ľudia nemôžu dovoliť drahé fitness centrá alebo iné náčinie, náradie. Tak tomu bolo aj v prípade street workoutu, ktorý uzrel svetlo sveta v New Yorku, kde ho ľudia začali cvičiť v parkoch, na verejných priestranstvách, či ihriskách.

Pomocou preliezok, tyčí, aj hrázd sa dá vytvarovať krásne svalnaté telo a získať sila. Postupne sa idea rozšírila po celom svete, čomu pomohli aj inšpiratívne videá, ktorými sa cvičenci radi pochválili na sociálnych sieťach. Kalisteniku a street workout môže robiť absolútne každý, kto má ambície venovať sa nejakému športu, vzťah k pohybu alebo sa jednoducho len zbaviť nadbytočných kilogramov.

Workout kurzy

Získajte trénerský certifikát

Aktuálne sa naskytá možnosť získať certifikát z WCO, Svetovej organizáciou kalisteniky. Už tretíkrát môžu fanúšikovia tohto netradičného športu bojovať o certifikát trénera kalisteniky (street workoutu) prvého alebo druhého stupňa, platný celosvetovo bez expirácie.

WCO má globálnu pôsobnosť, je lídrom v oblasti kalisteniky na svete, poskytuje svojim trénerom kontinuálne online vzdelávanie a na Slovensku má zatiaľ len jediného certifikovaného master trénera. Výstupom kurzu je Certifikát trénera kalisteniky WCO level 1 alebo level 2 podľa vami zvoleného kurzu. Kalistenika je pomenovanie pre cvičenie s vlastnou váhou tela, bez pridaných závaží alebo využitia strojov. Kurz zvýši kredibilitu fitness trénera, poskytuje základné, aj pokročilé poznatky o cvičení s vlastnou váhou, ktoré je dnes veľmi rozšírené a stále sa k nemu prikláňa viac ľudí.

Pre koho je kurz

Kurz je vhodný aj pre začiatočníkov v oblasti cvičenia s vlastnou váhou, predovšetkým level 1.

Nie je podmienkou nadštandardná silová zdatnosť, ani predošlé certifikáty fitness trénera. Práve tento workshop naučí správne základy, ktoré sa dajú aplikovať na každodenný tréning.

Link na registračný formulár:

https://drive.google.com/open?id=1GX86W2meLeiBqWYX2wrsCcACjs5qPrv5WtunKDFKRBE

Bližšie info o evente nájdete na sociálnej sieti:

https://www.facebook.com/events/1758629977768970/

Workout kurzy

 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Certifikované kurzy kalisteniky sú už aj na Slovensku

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.