Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Ako získať pevné a pružné telo?

Mirka

Schudli ste, a predsa nevládne vo vašom vnútri spokojnosť? Trápia vás ochabnuté, skrátené, boľavé svaly a oblasti pokryté vrstvičkou tuku? Nezúfajte, máme pre vás riešenie!

http://www.sxc.hu/photo/352991
3. AUG 2012

Základným predpokladom štíhleho tela je správna životospráva a vhodná pohybová aktivita, ktorá sa skladá z kardio a silového tréningu. Napriek tomu, mnohí z nás overené odporúčania odborníkov nedodržiavajú. Zdravý jedálny lístok zohráva v našom živote takmer posvätnú úlohu, no pohyb úplne absentuje. Aký je výsledok?

Diéta bez cvičenia spôsobuje úbytok na hmotnosti. Bohužiaľ, výsledný efekt v zrkadle je vo väčšine prípadov menej ako uspokojujúci. Napriek „ideálnemu“ číslu na váhe môžu byť výsledkom uvedenej formy chudnutia nielen nedokonalé krivky, ale aj skrytá nadváha až obezita.

Pre všetkých, ktorí bojujú s ochabnutými a skrátenými svalmi, neestetickými tukovými partiami, ťažkosťami pohybového aparátu, je určený pilates. Pilates je jednotkou v získavaní pevného, pružného a odolného tela. Pozitívne vplýva na držanie tela, šetrí kĺby. Nezanedbateľný je aj účinok na psychiku (odbúranie stresu, zlepšenie koncentrácie), pretože spája prvky pôsobiace na telo i myseľ.

Pilates = pevné a pružné telo!

Pilates je jedinečná forma cvičenia, ktorá v sebe zahŕňa sedem originálnych princípov. Oproti ostatným druhom pohybu je pilates podstatne odlišný – sústreďuje sa na tréning tela smerom zvnútra von resp. prioritou pilatesu je posilnenie hlbokých vnútorných svalov. Pilates sa zameriava najmä na oblasť POWERHOUSE, ktorá ovplyvňuje funkciu chrbtice, činnosť vnútorných orgánov a všetkých ostatných svalov tela. Stredom CENTRA SILY je panvové dno. To však neznamená, že ostatné časti tela zostávajú bez povšimnutia. Pilates je efektívnym prostriedkom posilnenia všetkých častí ľudského tela.

Pilates je vhodný pre všetky vekové i váhové kategórie, pretože sa rozdeľuje do úrovní pre začiatočníkov, mierne pokročilých a pokročilých. Pilatesu sa môžu venovať aj budúce mamičky. Cvičenie je pomocníkom pre tých, ktorí trpia rozličnými bolesťami pohybového aparátu.

Pilates tvoria zostavy cvičení, ktoré sú tvorené jemnými pohybmi a prispôsobujú sa individuálnym potrebám človeka. Podmienkou cvičenia pilatesu je získanie schopnosti sústreďovať sa na všetky vykonávané pohyby.

K tomu, aby bol pilates naozaj účinný, vyžaduje sa cvičenie aspoň 2-krát týždenne. Ideálom sú však 3 lekcie týždenne. Výsledok pilatesu vystihol najlepšie jeho zakladateľ Joseph Pilates, ktorý tvrdil, že po desiatich lekciách človek rozdiel cíti, po dvadsiatich ho vidí a po tridsiatich je majiteľom nového tela.

Kedy pilates funguje naozaj stopercentne?

Ku získaniu skvelých výsledkov je potrebné pilates doplniť vhodnou formou kardio tréningu a správnej životosprávy. Pilates sa postará o to, aby svaly boli pevné a telo pružné, zatiaľ čo kardio tréning posilňuje srdce a spaľuje tuk. Vhodne zostavený jedálny lístok zaručí organizmu dostatok výživných látok, podporí spaľovanie tuku a budovanie svalovej hmoty.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ako získať pevné a pružné telo?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.