Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Ako cvičiť na letnej dovolenke?

Tento tréning nezaberie veľa času a udrží vás vo forme. 

Ako cvičiť na letnej dovolenke?
7. JUL 2016

Ľudia, ktorí počas roka poctivo cvičia, majú často pocit, že počas dovolenky si môžu od cvičenia oddýchnuť. Nemalo by to však tak byť. Psychický relax je určite vhodný, ale mali by ste sa ho snažiť skĺbiť aj s tréningom, aby ste nestratili ťažko získané výsledky.

Okrem toho na dovolenke je veľmi ťažké dodržať vyvážené stravovanie, a preto vám cvičenie môže veľmi pomôcť „pokaziť“ čo najmenej.

Ako cvičiť, keď sa na dovolenke nenachádza posilňovňa?

Netreba zúfať, cvičiť sa dá veľmi dobre aj s použitím vlastného tela.

Príklad tréningu

Drepy

Dajte si ruky vbok, alebo krížom cez hrudník a spúšťajte sa nadol. Pohyb zastav­te vtedy, keď sú stehná aspoň rovnobežne s podlahou. Dávajte pozor, aby sa kolená nedostali príliš pred špičky chodidiel. Pozerajte sa dopredu a udržujte prirodzený oblúk v spodnej oblasti chrb­ta. Z tejto polohy pomocou stehien a gluteálov tlačte päty do podlahy a vráťte sa do východiskovej pozície.

Obrátené skracovačky

Pri obrátených skracovačkách z dôvodu lepšej stability udržujte paže vystreté na podlahe pri tele. Zatiaľ čo spodok chrbta zostáva pevne na podlahe, dvíhajte nohy až do poci­tu mierneho napätia v sedacích svaloch. Vráťte sa do výcho­diskovej polohy a opakujte.

Kľuky

Ide o štandardné kľuky, pri ktorých kvôli zvýšenému zaťaženiu prsných svalov a predných ramien dbajte o to, aby vzdialenosť rúk bola o 15 až 25 cm väčšia, ako je šírka vašich ramien. Počas celého cviku udržujte lakte od tela.

Výpady dozadu

Východiskovou pozíciou je vzpriamený stoj s chodidlami umiestnenými paralelne na šírku bedier. Pre lepšiu celkovú stabilitu si dajte ruky vbok. Váha tela zostáva po celý čas vykonávania cviku v strede, teda pevne na oboch nohách. Vykročte dlhým krokom jednou nohou vzad, položte ju na špičku a panvu ťahajte nadol. Uhol v kolennom kĺbe by mal byť 90 stupňov, čo je veľmi podstatným faktorom. S váhou v centre tela prisuňte následne nohu naspäť. Aby ste v tejto fáze dokonale precítili posilnenie sedacích svalov stojnej nohy, zatlačte viac do päty.

Dvíhanie opačnej ruky a nohy

Pri tomto cviku zaujmite polohu „na štyroch," teda na ru­kách a kolenách. Z tejto polohy dvíhajte ľavú nohu a pravú ruku tak vysoko, ako zvládnete. Po dosiahnutí hornej hranice pohybu vráťte končatiny do východiskovej polohy. Opakujte opačnými končatinami.


Zdroj: youtube.com

Cviky vykonávajte po troch sériách a opakovania si prispôsobte sami podľa seba tak, aby ste cvičili do pocitu vyčerpania. Prestávky medzi sériami sa snažte držať na minimálnej hodnote.

Leto a prázdniny alebo dovolenka by nemali byť dôvodom k tomu, aby ste sa rozlúčili s tréningom a štíhlou postavou. Nedostupná posilňovňa nie je dostatočné ospravedlnenie. 

Zdroj foto: adidas.sk

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Je nevyhnutné počítať pri chudnutí kalórie?Je nevyhnutné počítať pri chudnutí kalórie?

Je potrebné tieto hodnoty na potravinách poctivo sledovať, či ide iba o reklamný ťah?

 

Mám veľkú nadváhu. ako začať s cvičením?Mám veľkú nadváhu. Ako začať s cvičením?

Ľudia, ktorí trpia nadváhou alebo obezitou, by mali upraviť svoj stravovací plán a začať s fyzickou aktivitou. 

 

Aké cvičenie robiť, ak chcem stratiť tuk a vytvarovať postavu?Aké cvičenie robiť, ak chcem stratiť tuk a vytvarovať si postavu?

Správnou odpoveďou je – skákať cez švihadlo. 


Autor článku

michal.lendel@cvicte.sk

Ing. Michal Lendel, fitnes tréner I. triedy

V minulosti som sa aktívne venoval viacerým športom: hádzaná, basketbal, volejbal. Posledných päť rokov sa venujem hlavne kulturistike. Zaujímam sa aj o zdravé stravovanie, vypracovávanie jedálničkov na mieru, doplnky výživy a pracujem aj ako fitnes tréner. Váš úspech je aj mojím úspechom.

http://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ako cvičiť na letnej dovolenke?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.