5 dôvodov, prečo si zamilovať kľuky

Cvičíte kľuky za trest? Po prečítaní týchto výhod si ich obľúbite a budete ich robiť radi podobne ako Evelyn. 

5 dôvodov, prečo si zamilovať kľuky
16. AUG 2016

Kľuky patria medzi základné funkčné cviky, no hlavne ženy ich vykonávajú so sebazaprením a cvičenie si tak zbytočne znepríjemňujú. V skutočnosti sa jedná o veľmi prospešný cvik s mnohými výhodami – stačí ho cvičiť správne, pravidelne a uvidíte, že si ho časom obľúbite – najmä, keď zbadáte prvé výsledky na svojom tele. Aké sú jeho výhody?

Zapája všetky hlavné svalové skupiny

Pri robení kľukov si prídu na svoje všetky hlavné skupiny svalov. Zapájajú sa, napríklad bicepsy, tricepsy, svaly ramien, prsné, chrbtové a brušné svaly i svalstvo nôh.

Nepotrebujete žiadne vybavenie

Ďalšou nespochybniteľnou výhodou tohto cviku je, že vám postačí váha vlastného tela. Môžete ho robiť kedykoľvek a takmer kdekoľvek.

Precvičíte aj srdce

Hoci sa jedná o posilňovací cvik, tým, že sa pri ňom zapája viacero svalových skupín, musí usilovnejšie pracovať aj srdce, čím sa skvelo precvičí.

Zlepšuje držanie tela

Nesprávne držanie tela súvisí so svalovou dysbalanciou a nepríjemnou bolesťou. Predchádzať jej možno cvičením funkčných cvikov, medzi ktoré patria aj kľuky.

Šetrí čas

Kľukmi precvičíte viacero svalov naraz. Ak by ste ich mali precvičovať samostatne prostredníctvom izolovaných cvikov, potrebovali by ste neporovnateľne viac času.

Ako cvičiť kľuky správne? Robte ich tak ako Evelyn


Zdroj video: www.youtube.com

Dajte sa na štyri. Ak patríte medzi začiatočníkov, robte tzv. „ženské kľuky“, teda sa opierajte kolenami o podložku. Pokročilí zvládnu klasický variant kľukov, keď sú nohy vystreté. Ruky sú od seba o niečo širšie, ako predstavuje šírka ramien. Prsty rúk smerujú dopredu. Pohľad smeruje do zeme a telo je rovnobežne s podlahou – pozor na vystrkovanie zadočka či prehnutú chrbticu. Pri cvičení nezabúdame spevňovať brucho. S výdychom tlačíme hrudník nahor a s nádychom smerujeme nadol. Počet opakovaní závisí od aktuálnej kondície.

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Účinný cvik na zadok, ktorý cvičí aj evelyn!Účinný cvik na zadok, ktorý cvičí aj Evelyn!

Muži sa delia na 2 skupiny – na tých, ktorým sa páčia ženské prsia a tých, ktorým sa páči ženský zadoček.

 

Návod od trénera, ako začať s cvičením pri nadváheNávod od trénera, ako začať s cvičením pri nadváhe

Máte nadváhu ako Evelyn a neviete, ktoré cvičenia sú pre vás vhodné?

 

Tipy, ako získať kocky na bruchuTipy, ako získať kocky na bruchu

Myslím si, že každý sníva o pekne vypracovaných brušných svaloch a tzv. sixpacku. 


Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová - redaktorka Cvičte.sk

Som manželkou úžasného chlapa, mamou malej nezbedníčky a milovníčkou zdravej a pestrej vegetariánskej kuchyne. Okrem toho je mojou vášňou písanie – niekoľko rokov sa venujem písaniu, editovaniu i copywritingu pre weby i časopisy. Svet zdravej výživy a vôbec zdravého životného štýlu ma fascinuje natoľko, že jedným z mojich snov je vlastné výživové štúdio. Aj preto sa v oblasti výživy stále vzdelávam. Som presvedčená o tom, že správne zvolenou stravou môže človek nielen schudnúť, ale aj vyriešiť rôzne zdravotné ťažkosti. Okrem toho som fanúšičkou pozitívneho myslenia a ako matka propagujem kontaktné rodičovstvo, pretože si myslím, že aj to je spôsob, ako zmeniť svet k lepšiemu.

https://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 5 dôvodov, prečo si zamilovať kľuky

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2532
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.